Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wypożyczalnia NARZĘDZI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wypożyczalnia NARZĘDZI"— Zapis prezentacji:

1 Wypożyczalnia NARZĘDZI
System WYPOŻYCZALNIA służy wspomaganiu pracy wypożyczalni i jest wykorzystywany z zakładach produkcyjnych i usługowych. Program jest nowoczesną aplikacją. Pracuje w środowisku Windows. Może być instalowany w wersji sieciowej, zapewniając dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Ilość stacji roboczych jest nieograniczona. Administrator systemu decyduje o zakresie uprawnień poszczególnych użytkowników. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania w zakresie technik porządkowania kartotek oraz autoryzacji wypożyczenia i zwrotu narzędzi.

2 Poszukiwanie jest bardzo proste wystarczy wpisać nazwę pod tabelą
Narzędzia w systemie identyfikowane są przez pola kod i nazwa Kod to oryginalny numer, który może zawierać także oznaczenia literowe. Nazwa powinna być tak skonstruowana, aby umożliwiała szybkie odnalezienie danej kartoteki i prawidłową jej identyfikację Prezentowane dane pochodzą z zakładu mechanicznego, gdzie funkcjonują 2 wypożyczalnie a liczba kartotek osiąga 35 tyś. Przy tak rozbudowanym asortymencie najważniejszą rzeczą staje się prawidłowe ułożenie kartotek Zapewnia to duży komfort pracy i szybkie uzyskanie potrzebnej informacji. Poszukiwanie jest bardzo proste wystarczy wpisać nazwę pod tabelą Lub w specjalnym polu do szukania po fragmencie tekstu

3 Dzięki takiemu rozwiązaniu spis kartotek jest przejrzysty.
Aby nazwy były wprowadzane wg jednego schematu w programie zastosowano słownik szablonów nazw. Dzięki takiemu rozwiązaniu spis kartotek jest przejrzysty. W przykładzie utworzyliśmy szablon dla sprawdzianu tłoczkowego MSBa w miejsce 9 będzie podawany wymiar i cecha narzędzia.

4 zakładaniu nowej kartoteki
Kartoteka zawiera poza nazwą i indeksem podstawowe informacje: gdzie znajduje się dany przedmiot, czyli lokalizacja np, nr regału półki. -ilość możliwą do wypożyczenia, nazwę wypożyczalni, datę ostatniego wypożyczenia, -Gdy konieczna jest fizyczna identyfikacja przedmiotu np. dla przyrządu pomiarowego wtedy stosujemy oznaczenie kartoteka z kodem unikalnym, dla każdego przyrządu tworzona jest karta z nr zapewniającym jego identyfikację. -Dla takich kartotek przechowywane są informacje o wszystkich transakcjach opcja z historią wypożyczeń. Rodzaj zwrotu określa typowe miejsce przekazania narzędzia. niektóre trafiają na półkę inne wymagają ostrzenia opcja regeneracja. Narzędzia ulegające zniszczeniu są przy zwrocie likwidowane. Narzędzia pomiarowe mogą wymagać kontroli jakości. Aby automatyczne mogło być generowane zestawienia braków czyli deficytu narzędzi niezbędne jest podania stanu minimalnego dla kartoteki. W przypadku przedmiotów dla których ważne jest zapewnienie pewnej ilości w stałej dyspozycji program umożliwia podanie minimalnej ilości w dyspozycji. -Czas wg normy pozwala na automatyczne określenie terminu zwrotu narzędzia. Ilość historyczna jest to średni czas wypożyczenia wg transakcji już zawartych Ilość na kartotece wartość oraz ilość wypożyczeń to pola informacyjne wynikające z dokumentów. Przy zakładaniu nowej kartoteki możliwe jest wprowadzenie danych ze spisu dotyczące ilości i wartości oraz daty przeprowadzenia spisu. -Możemy także wprowadzić dane o dostawcy, oraz uwagi do kartoteki Przycisk służący zakładaniu nowej kartoteki

5 Narzędzia zgłoszone do wypożyczania przez pracownika,
wyszukujemy i dodajemy do listy klawiszem F5. Po sprawdzeniu narzędzi pracownik autoryzuje transakcję wypożyczenia kartą bądź przez wpisanie hasła. KLAWISZ ZATWIERDZENIE Czasem może się okazać że pracownik zapomniał karty, program umożliwia przekazanie narzędzi do rezerwacji. KLAWISZ REZERWACJA Następną ważną rzeczą przy pracy z programem jest dobre ułożenie stanowiska komputerowego w wypożyczalni, tak aby zapewnić możliwość kontroli danych przez pożyczającego. Zapewnią to dwa monitory jeden zwrócony do pracownika wypożyczalni a drugi do pożyczającego.

6 Możemy w każdej chwili sprawdzić kto posiada dane narzędzie lub przyrząd klawisz F7.

7 W przypadku gdy pracownik chce się dowiedzieć o stan swojego konta możemy to zrobić korzystając z katalogu wypożyczających F4 następnie przycisk depozyt.  

8 Po wypożyczeniu narzędzie trzeba zwrócić.
Pracownik wypożyczalni uruchamia procedurę zwrotu klawiszem F6. Wybieramy pracownika z listy lub znajdujemy za pomocą karty magnetycznej. Sprawdzamy jakie narzędzia pracownik ma na stanie klawiszem DEPOZYT, oznaczamy narzędzia do zwrotu. Możemy zmienić rodzaj operacji oraz ilość zwracaną. Następnie pracownik potwierdza dokonanie zwrotu kartą magnetyczną lub przez wprowadzanie hasła.

9 ZA CHWILE SPĘDZONĄ Z NAMI DZIĘKUJE ZAKŁAD INFORMATYKI SP. Z O.O.
Program zawiera wiele innych ciekawych opcji pozwalających na sprawne prowadzenie wypożyczalni. Wszystkie opcje możesz bezpłatnie przetestować w wersji 30 dniowej dostępnej wraz z instrukcją obsługi na naszych stronach ZA CHWILE SPĘDZONĄ Z NAMI DZIĘKUJE ZAKŁAD INFORMATYKI SP. Z O.O.


Pobierz ppt "Wypożyczalnia NARZĘDZI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google