Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zmiany w serwisie e-drewno wrzesień 2013. 2 Zmiana wyglądu listy aukcji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zmiany w serwisie e-drewno wrzesień 2013. 2 Zmiana wyglądu listy aukcji."— Zapis prezentacji:

1 Zmiany w serwisie e-drewno wrzesień 2013

2 2 Zmiana wyglądu listy aukcji

3 3 Dotychczasowa lista: Nowa lista: Zmiany: 1)kolumny: Gatunek, Sortyment i Gr. handlowa" zastąpiono kolumną Gr. handlowo- gatunkowa 2)usunięto kolumnę Data rozpoczęcia licytacji i uproszczono format daty w kolumnie Data zakończenia licytacji 3)dodano kolumny: Ilość ofert złożonych/wygrywających, Cena minimalna i Teraz wygrywa

4 4 Modyfikacja "Raportu ze sprzedaży" W przypadku zwykłych aukcji kolumna "% zmian średniej ceny reprezentanta w stosunku do poprzednich 4 tygodni" wyświetla się wyłącznie wtedy, gdy zakres wybranych dat obejmuje okres nie dłuższy niż 31 dni. W przypadku aukcji systemowych wybór zakresu dat zastąpiono wyborem okresu sprzedaży.

5 5 Modyfikacja załącznika do umowy Usunięto tekst: Termin płatności: dni od daty wystawienia faktury. Dodano tabele, zawierające podsumowanie zakupów kontrahentów w poszczególnych grupach handlowo-gatunkowych: Dla klientów regionalnych tabela dotyczy całej regionalnej dyrekcji LP Dla klientów krajowych podsumowano w tabelach poszczególne regionalne dyrekcje LP oraz całe Państwowe Gospodarstwo Leśne LP

6 6 Powiadomienia – Zmiana informacji po wygranej licytacji Aukcja nr w Nadleśnictwo Choszczno, w której brałeś udział zakończyła się. Twoja oferta z dnia :16:47 wygrała. Wylicytowałeś 10 m 3 surowca z grupy handlowo-gatunkowej S_S2A BRZ. Cena netto zakupu: 117 zł/m 3. Prosimy o skontaktowanie się z działem sprzedaży w Nadleśnictwo Choszczno w celu podpisania umowy.

7 7 Powiadomienia – Konfiguracja powiadomień - Aktywacja Użytkownik serwisu ma możliwość otrzymywania raz dziennie powiadomień o publikacji nowych aukcji. Aby otrzymywać te powiadomienia należy w trakcie rejestracji w serwisie lub każdym innym momencie zaznaczyć opcję Powiadamiaj o nowych aukcjach w e drewno. Obok przycisku aktywującego powiadomienia znajduje się odsyłacz do Konfiguracji powiadomień.

8 8 Powiadomienia – Konfiguracja powiadomień - Edycja Konfigurator powiadomień ma postać filtra, w którym można wybrać interesujące nas dyrekcje regionalne, gatunki oraz grupy handlowe.

9 9 Powiadomienia – Konfiguracja powiadomień – Wybór opcji Filtr jest aktywny dopiero przy zaznaczonej opisanej wyżej opcji Powiadamiaj o nowych aukcjach w e-drewno. Jeżeli opcja ta jest nieaktywna nad filtrem wyświetlany jest komunikat:

10 10 Powiadomienia – Konfiguracja powiadomień - Rezygnacja Zaznaczenie przez użytkownika opcji Powiadamiaj o nowych aukcjach w e-drewno skutkuje wysyłaniem na jego adres , raz dziennie, zestawienia nowych aukcji: W tekście Powiadomienia znajduje się także link do rezygnacji z powiadomień. Kliknięcie linku Rezygnuję powoduje natychmiastową dezaktywację powiadomień (nie jest wymagane potwierdzenie przez użytkownika rezygnacji z powiadomień ani logowanie).

11 11 Poczta wewnętrzna – ikona powiadomień Wewnętrzna poczta e-drewno wykorzystywana jest do komunikacji z użytkownikiem, do którego z różnych powodów nie jest możliwe wysłanie poczty . Jeżeli serwer e-drewno otrzyma zwroty poczty wysyłanej na adres użytkownika, to taki adres jest automatycznie blokowany, a użytkownik jest o tym fakcie informowany w systemie poczty wewnętrznej e-drewno. W takiej sytuacji w menu głównym, obok odsyłacza do zakładki Poczta pojawia się ikona koperty i licznikiem nieprzeczytanych wiadomości.

12 12 Poczta wewnętrzna – powiadomienia W zakładce Poczta użytkownik widzi listę wiadomości gdzie może zapoznać się z ich treścią lub usunąć przeczytane Wiadomość zawiera informacje o możliwych przyczynach niedostarczania poczty wraz z propozycją rozwiązania problemu. Przeczytane powiadomienia można usuwać.

13 13 Weryfikacja przeglądarki internetowej W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa korzystania z serwisu e-drewno dodano weryfikację przeglądarki internetowej. W przypadku korzystania z przeglądarki innej niż oficjalnie wspierana w serwisie e-drewno (aktualnie Internet Explorer od wersji 6.0 i Mozilla Firefox od wersji 3.0) wyświetla się komunikat, zalecający zmianę lub aktualizację przeglądarki.

14 14 Modyfikacja sposobu prezentacji informacji o wykorzystywaniu w serwisie e drewno technologii Cookies Zmodyfikowano statyczny dotychczas komunikat o wykorzystywanej przez serwis e-drewno technologii Cookies. Po wejściu na dowolną stronę serwisu e-drewno, na górze pojawia się okienko informacyjne ze stosownym komunikatem. Okienko znika po kliknięciu przycisku Zamknij.

15 15 Zespół zadaniowy do spraw budowy, utrzymania i rozwoju internetowego systemu sprzedaży drewna w Lasach Państwowych


Pobierz ppt "Zmiany w serwisie e-drewno wrzesień 2013. 2 Zmiana wyglądu listy aukcji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google