Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Włóczykije”. W celu zapewnienia uczniom właściwego zagospodarowania czasu wolnego od nauki oraz rozbudzenia w nich zamiłowania do turystyki pieszej w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Włóczykije”. W celu zapewnienia uczniom właściwego zagospodarowania czasu wolnego od nauki oraz rozbudzenia w nich zamiłowania do turystyki pieszej w."— Zapis prezentacji:

1 „Włóczykije”

2 W celu zapewnienia uczniom właściwego zagospodarowania czasu wolnego od nauki oraz rozbudzenia w nich zamiłowania do turystyki pieszej w 2008 roku powstało Szkolne Koło PTTK. W naszej szkole istnieje stała grupa dzieci (około 20 osób), z którą raz w miesiącu w soboty jeździmy na wycieczki krajoznawcze oraz rajdy piesze. Odbywają się one bez względu na warunki atmosferyczne i porę roku (uważamy, że nie ma złej pogody są tylko źle ubrani turyści). Każdy wyjazd poprzedza spotkanie organizacyjne na którym omawiana jest trasa wędrówki oraz ciekawostki turystyczne, przyrodnicze i krajoznawcze.

3 Przypominamy również o odpowiednim stroju, ekwipunku oraz omawiamy zasady bezpiecznego zachowania się na wycieczkach. Podczas rajdów nasi uczniowie poznają piesze szlaki Ziemi Lubuskiej, zwiedzają liczne muzea, zamki, ciekawe miejsca oraz zabytkowe kościoły. Zdobywają wiadomości z tablic informacyjnych. Biorą udział w festynach rozpoczynających i kończących sezon turystyczny. Uczestniczą w konkursach sprawnościowych i turniejach wiedzy krajoznawczej. Integrują się z rówieśnikami z innych szkół. Biorą udział we wspólnych ogniskach. Uczestniczą w ich przygotowaniu. Poprzez uczestnictwo w wycieczkach i rajdach uczniowie zdobywają odznaki turystyki pieszej, które zostają im uroczyście wręczone przez prezesa PTTK.

4 Udział w wycieczkach pozwala uczniom ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny, wzmacnia więzi koleżeńskie oraz integruje grupę. Rozbudza wrażliwość na piękno przyrody, zamiłowanie do turystyki oraz wdraża do bezpiecznych zachowań. Uczniowie mają również stworzone warunki do poznania wartości kulturowych własnego regionu i kraju. Uczniowie dzieląc się z kolegami wrażeniami z odbytych wycieczek zachęcają do udziału w nich. Z każdym rokiem przybywa nowych członków naszego koła, których także pragniemy zarazić pasją turystyki i krajoznawstwa.

5 Odbyliśmy ponad 50 rajdów przechodząc wspólnie po okolicznych szlakach około 550 km. Oto zdjęcia z niektórych z nich:

6

7

8

9

10

11


Pobierz ppt "„Włóczykije”. W celu zapewnienia uczniom właściwego zagospodarowania czasu wolnego od nauki oraz rozbudzenia w nich zamiłowania do turystyki pieszej w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google