Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa V a i V b J ę zyk niemiecki J ę zyk niemiecki Zajęcia j. niemieckiego w czasie, których dzielimy się swoimi marzeniami dotyczącymi państw na świecie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa V a i V b J ę zyk niemiecki J ę zyk niemiecki Zajęcia j. niemieckiego w czasie, których dzielimy się swoimi marzeniami dotyczącymi państw na świecie,"— Zapis prezentacji:

1

2 Klasa V a i V b

3 J ę zyk niemiecki J ę zyk niemiecki Zajęcia j. niemieckiego w czasie, których dzielimy się swoimi marzeniami dotyczącymi państw na świecie, do których najchętniej pojechalibyśmy na wakacje. Za pomocą metody burzy mózgów wybieramy cztery najczęściej wymieniane przez nas kraje europejskie (Grecję, Portugalię, Anglię i Hiszpanię), jako cel wakacyjnej podróży. Nazywamy także w języku niemieckim formy aktywnego wypoczynku w różnych miejscach, w których chcielibyśmy spędzić wakacje.

4 Przyroda Przyroda Zajęcia przyrody podczas, których odczytujemy z mapy typ klimatu panujący w danym obszarze i państwie do, którego chcielibyśmy pojechać w czasie wakacji.

5 Plastyka Plastyka Zajęcia plastyki w czasie, których wykonujemy prace plastyczne z podpisami w języku niemieckim przedstawiające różne miejsca pobytu w czasie wakacji. Gotowe prace zostały wyeksponowane podczas festynu szkolnego.

6 Wychowanie do ż ycia w rodzinie Wychowanie do ż ycia w rodzinie Zajęcia wychowania do życia w rodzinie podczas, których uczymy się poprzez dramę bycia asertywnym. Przygotowujemy również mini-broszurę informacyjną zawierającą takie treści jak: (typowe zagrożenia w czasie pobytu na wakacjach i sposoby ich uniknięcia, gdzie szukać pomocy, telefony alarmowe, pomocne infolinie dla dzieci i młodzieży itp.).

7 Grupa uczniów z kl. V b samodzielnie przygotowuje plakat o Grecji. Powstała ciekawa i estetyczna praca, którą widać na zdjęciu.

8 Prezentujemy nasze gotowe plakaty. Wystawa plakatów odbyła się także na festynie szkolnym

9 A oto nasza gotowa broszurka Bezpieczne wakacje.

10 Uczniowie klasy V a śpiewają wakacyjne piosenki, jedną w j. niemieckim i dwie w j. polskim. Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmiku.

11 Kacper Bajorek klasa V b Czerwiec 2013r.


Pobierz ppt "Klasa V a i V b J ę zyk niemiecki J ę zyk niemiecki Zajęcia j. niemieckiego w czasie, których dzielimy się swoimi marzeniami dotyczącymi państw na świecie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google