Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZHP 8 Suchedniowska Drużyna Harcerska ZHP,,Czarna Ósemka”,,Czarna Ósemka” to jednostka organizacyjna Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), działająca w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZHP 8 Suchedniowska Drużyna Harcerska ZHP,,Czarna Ósemka”,,Czarna Ósemka” to jednostka organizacyjna Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), działająca w."— Zapis prezentacji:

1

2 ZHP 8 Suchedniowska Drużyna Harcerska ZHP,,Czarna Ósemka”,,Czarna Ósemka” to jednostka organizacyjna Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), działająca w Suchedniowie, Chorągwi Kieleckiej, Hufcu Kielce - Powiat, Związku Drużyn Suchedniów. Jest to drużyna koedukacyjna.

3 W ciągu roku szkolnego harcerki i harcerze uczestniczą w zbiórkach drużyny, zastępu, a także w uroczystościach oraz innych formach pracy.,,Czarna Ósemka” uczestniczy w mszach świętych i uroczystościach kościelnych, cywilnych oraz harcerskich. Drużyna dokłada starań, by rok harcerski był dla młodzieży i dzieci rokiem dającym mnóstwo okazji do rozwoju, zabawy oraz zawiązywania przyjaźni.Tradycyjnie jak na harcerzy przystało organizujemy obozy wakacyjne, biwaki, wycieczki czy wyprawy, nie tylko dla członków ZHP.

4 Jeżeli marzysz o tym, by nauczyć się sztuki przetrwania, czyli survivalu, orientacji w terenie, udzielania pomoc przed medycznej, koniecznie zgłoś się do,,Czarnej Ósemki”! Nie musisz się martwić, wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem norm bezpieczeństwa, przy użyciu wyłącznie atestowanego sprzętu, pod okiem doświadczonych i odpowiedzialnych osób. Wszystkie wymienione poprzednio szkolenia mają za zadanie jedynie urozmaicić i wzbogacić zajęcia.,,Czarna Ósemka” jest przede wszystkim drużyną harcerską w pełnym, tego słowa znaczeniu. Obowiązuje ich Prawo Harcerskie, a bycie w drużynie zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

5

6

7

8 Nauka udzielania pomocy przedmedycznej.

9

10

11

12

13

14 ZHR zastęp Suchedniów Harcerze biorą udział w zbiórkach zastępu. ZHR (Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej) drużyna Skarzysko-Kamienna, zastęp Suchedniów uczestniczy w mszach świętych i uroczystościach kościelnych, cywilnych oraz harcerskich. Wielu harcerzy jest również ministrantami. ZHR organizuje między innymi biwaki, wycieczki oraz piesze rajdy

15 Bycie harcerzem ZHR przygotuje cię do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nauczysz się, jak opatrywać rany, orientować się w terenie, jak udzielić pierwszej pomocy. Harcerstwo unika biernych form uczenia się – wszystko poznasz przez doświadczenie i praktykę! Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej wychowuje w oparciu o wartości chrześcijańskie. Dzięki ZHR ukształtujesz swoją wolę i charakter.

16

17 Harcerze ZHR byli obecni podczas pogrzebu pary prezydenckiej.

18

19

20

21

22

23

24

25 Harcerze aktywnie włączają się w wiele akcji na rzecz innych. Zarówno ZHR, jak i ZHP organizuje Chorągwiany Dzień Myśli Braterskiej. ZHR organizuje obchody upamiętniające walki partyzanckie oddziałów,,Zgrupowania Nurt-Ponury”, które odbywają się na Wykusie Zachęcamy was do zostania harcerzami ZHR lub ZHP. Nigdzie indziej nie przeżyjecie tylu wspaniałych przygód!

26


Pobierz ppt "ZHP 8 Suchedniowska Drużyna Harcerska ZHP,,Czarna Ósemka”,,Czarna Ósemka” to jednostka organizacyjna Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), działająca w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google