Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Harcerstwo ZHP oraz ZHR.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Harcerstwo ZHP oraz ZHR."— Zapis prezentacji:

1 Harcerstwo ZHP oraz ZHR

2 ZHP 8 Suchedniowska Drużyna Harcerska ZHP ,,Czarna Ósemka”
,,Czarna Ósemka” to jednostka organizacyjna Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP), działająca w Suchedniowie, Chorągwi Kieleckiej, Hufcu Kielce - Powiat, Związku Drużyn Suchedniów. Jest to drużyna koedukacyjna.

3 W ciągu roku szkolnego harcerki i harcerze uczestniczą w zbiórkach drużyny, zastępu, a także w uroczystościach oraz innych formach pracy. ,,Czarna Ósemka” uczestniczy w mszach świętych i uroczystościach kościelnych, cywilnych oraz harcerskich. Drużyna dokłada starań, by rok harcerski był dla młodzieży i dzieci rokiem dającym mnóstwo okazji do rozwoju, zabawy oraz zawiązywania przyjaźni.Tradycyjnie jak na harcerzy przystało organizujemy obozy wakacyjne, biwaki, wycieczki czy wyprawy, nie tylko dla członków ZHP.

4 Jeżeli marzysz o tym, by nauczyć się sztuki przetrwania, czyli survivalu, orientacji w terenie, udzielania pomoc przed medycznej, koniecznie zgłoś się do ,,Czarnej Ósemki”! Nie musisz się martwić, wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem norm bezpieczeństwa, przy użyciu wyłącznie atestowanego sprzętu, pod okiem doświadczonych i odpowiedzialnych osób. Wszystkie wymienione poprzednio szkolenia mają za zadanie jedynie urozmaicić i wzbogacić zajęcia. ,,Czarna Ósemka” jest przede wszystkim drużyną harcerską w pełnym, tego słowa znaczeniu. Obowiązuje ich Prawo Harcerskie, a bycie w drużynie zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie.

5 Galeria ,,Czarnej Ósemki"

6

7

8 Nauka udzielania pomocy przedmedycznej.

9

10

11

12

13

14 ZHR zastęp Suchedniów Harcerze biorą udział w zbiórkach zastępu. ZHR (Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej) drużyna Skarzysko-Kamienna, zastęp Suchedniów uczestniczy w mszach świętych i uroczystościach kościelnych, cywilnych oraz harcerskich. Wielu harcerzy jest również ministrantami. ZHR organizuje między innymi biwaki, wycieczki oraz piesze rajdy

15 Bycie harcerzem ZHR przygotuje cię do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nauczysz się, jak opatrywać rany, orientować się w terenie, jak udzielić pierwszej pomocy. Harcerstwo unika biernych form uczenia się – wszystko poznasz przez doświadczenie i praktykę! Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej wychowuje w oparciu o wartości chrześcijańskie. Dzięki ZHR ukształtujesz swoją wolę i charakter.

16 Harcerze z Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej
Galeria ZHR Harcerze z Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej

17 Harcerze ZHR byli obecni podczas pogrzebu pary prezydenckiej.

18

19

20

21

22

23

24

25 Harcerze aktywnie włączają się w wiele akcji na rzecz innych
Harcerze aktywnie włączają się w wiele akcji na rzecz innych. Zarówno ZHR, jak i ZHP organizuje Chorągwiany Dzień Myśli Braterskiej. ZHR organizuje obchody upamiętniające walki partyzanckie oddziałów ,,Zgrupowania Nurt-Ponury”, które odbywają się na Wykusie Zachęcamy was do zostania harcerzami ZHR lub ZHP. Nigdzie indziej nie przeżyjecie tylu wspaniałych przygód!

26


Pobierz ppt "Harcerstwo ZHP oraz ZHR."

Podobne prezentacje


Reklamy Google