Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

36 Drużyna Harcerska Wilki Drużynowy: Piotr Mnich Przyboczni: Aleksandra Gurdak Michalina Glapa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "36 Drużyna Harcerska Wilki Drużynowy: Piotr Mnich Przyboczni: Aleksandra Gurdak Michalina Glapa."— Zapis prezentacji:

1 36 Drużyna Harcerska Wilki Drużynowy: Piotr Mnich Przyboczni: Aleksandra Gurdak Michalina Glapa

2 Związek Harcerstwa Polskiego Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

3 Co daje nam harcerstwo Gromada zuchowa, drużyna harcerska, starszoharcerska, wędrownicza to doskonałe miejsce aktywności dzieci i młodzieży. W drużynach dzieci i młodzież przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. Przez harcerskie wychowanie przeszło wiele znanych i cenionych osób, zajmujących dzisiaj ważne stanowiska w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym. Harcerska szkoła życia i harcerski system wychowawczy odciska trwałe, pozytywne piętnoew na młodych ludziach i procentuje na całe dorosłe życie.

4 Drużyna Program w drużynie zależy od potrzeb młodych ludzi jako jednostek, potrzeb całej grupy oraz pomysłowości drużynowego. Drużyny zajmują się działalnością artystyczną, ekologiczną, turystyczną, obronnością, ratownictwem medycznym, żeglarstwem. Są drużyny, które specjalizują się, w konkretnej działalności, ale większość drużyn i środowisk harcerskich podejmuje wiele różnorodnych działań. Wielką siłą harcerstwa jest jego różnorodność. Nigdy nie zapominamy o patriotyzmie i szeroko rozumianych wartościach chrześcijańskich. Harcerstwo jest wspaniałą przygodą.

5 Zasady Harcerskiego Wychowania Służba –czynna, pozytywna postawa wobec świata i drugiego człowieka, służba Bogu, Polsce i bliźnim; Braterstwo – przyjacielska i serdeczna postawa wobec innych; Praca nad sobą – nieustanne kształtowanie i doskonalenie własnej osobowości.

6 Kim są Wilki? Jest to drużyna harcerska, która powstała we wrześniu 2009 roku. Działa w XV szczepie Bratnich Ognisk im gen. broni Władysława Andersa, Hufcu Opole-Miasto oraz należy do Związku Harcerstwo Polskiego. Drużyna istnieje od dwóch lat, w tym czasie nasi harcerze spędzili wiele niezapomnianych chwil na obozach biwakach czy zimowiskach. Przeżyliśmy wiele niesamowitych przygód.

7 Urodziny drużyny Byczyna 2010 Chorzów 2011

8 Rajd Wiosna 2011 Drużyna uczestniczyła w ogólnopolskim rajdzie harcerskim – Rajd Wiosna

9 Harcerze w Opolu Co roku Wilki uczestniczą w harcerskich wydarzeniach w Opolu

10 Zimowisko 2011

11 Harcerskie Obozowanie Wilki były na dwóch obozach harcerskich: Istebna 2010 i Podlesice 2011

12 Rozwój drużyny Drużyna stale się rozwija i powiększa. W tym roku udało nam się pozyskać pieniądze na własny sprzęt wspinaczkowy dzięki któremu będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach na ściance wspinaczkowej w PSP nr.11

13 Wilki w Szkole Dzięki dużym wsparciu szkoły drużyna ma w niej swoje znaczące miejsce.

14 Dziś, wilki ciągle się rozrastają i zmierzają ku Ideałom i nowym harcerskim wyzwaniom…

15 Kontakt: Telefon do drużynowego: 697 121 945 Adres e-mail: monk1988@gmail.com


Pobierz ppt "36 Drużyna Harcerska Wilki Drużynowy: Piotr Mnich Przyboczni: Aleksandra Gurdak Michalina Glapa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google