Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu Samorząd lokalny Kalisza w latach 1990-2010 -miasta na prawach powiatu Miasto Kalisz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu Samorząd lokalny Kalisza w latach 1990-2010 -miasta na prawach powiatu Miasto Kalisz."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu Samorząd lokalny Kalisza w latach 1990-2010 -miasta na prawach powiatu Miasto Kalisz

2 Rozpoczęliśmy od teorii na temat samorządu naszego miasta i kraju.

3

4 Reformę samorządową rozpoczętą w 1990 roku mieszkańcy Kalisza przyjęli z mieszanymi uczuciami. Pozbawienie miasta statusu stolicy województwa kilka lat później, rozgoryczyło wielu kaliszan, jednak z biegiem czasu działania samorządu lokalnego zaczęły budzić uznanie. Nasze miasto pod koniec lat osiemdziesiątych.

5 Oto link do filmu- krótkiej historii naszego miasta. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na to jak wyglądało nasze miasto w czasach realizacji filmu. Dzięki temu będziecie mieli obraz zmian jakie zaszły. http://www.stary.kalisz.pl/filmy.html Nasze miasto pod koniec lat osiemdziesiątych.

6 Przeprowadziliśmy liczne wywiady i ankiety, przede wszystkim wśród mieszkańców naszego osiedla, aby dowiedzieć się jak postrzegają zmiany które zaszły. Co jest pozytywne a co negatywne w działaniach samorządu? Ucieszyło nas że wielu Kaliszan dostrzegła dobre strony samorządności. Oto kilka przykładów które zostały wymienione: Opinie Kaliszan

7 Być może ze względu na Nas, wielu rozmówców podkreślało olbrzymią rolę samorządu w renowacji wszystkich kaliskich szkół.

8 W trakcie dwudziestu lat samorządności znacznie poprawiła się sieć kaliskich dróg, w tym planowana od dawna Trasa Bursztynowa. Warto zaznaczyć że pod tym względem nadal są duże oczekiwania mieszkańców miasta. (fot. www.rc.fm)

9 Wzrost poczucia bezpieczeństwa dzięki monitoringowi, straży miejskiej a przede wszystkim działaniom policji. (fot. www.calisia.pl

10 Rozwój budownictwa społecznego, dał szansę na mieszkanie wielu kaliszanom. (fot. www.kalisz.pl)

11 Nowoczesne budynki sportowe to również jeden z głównych atutów kaliskiego samorządu w okresie ostatnich dwudziestu lat. (fot. www.winiaryarena.pl)

12 Zdziwiliśmy się że budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków i zakładu sortującego odpady, nie została dostrzeżona przez wielu ankietowanych.

13 Po pracy z mieszkańcami postanowiliśmy przypatrzeć się pracy naszych samorządowców. Otwarta sesja Rady Miasta była do tego świetną okazją.

14 Wreszcie zaprosiliśmy radną Kalisza Panią Ewę Witczak oraz strażnika miejskiego Pana Pawła Kamińskiego, aby w naszej szkole odpowiedzieli na nasze pytania.

15 Adrianna Pietrzak 1997, klasa IF Andrzej Kiryjczuk 1997, klasa IF Magdalena Zielińska 1997 klasa IF Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu mgr Tadeusz Skarżyński mgr Michał Orczykowski W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum Nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu Samorząd lokalny Kalisza w latach 1990-2010 -miasta na prawach powiatu Miasto Kalisz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google