Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wprowadzenie do Sakramentalnej Drogi. WELCOME Rodzice przewodnicy przez których przechodzi siła życiowej miłości Boga Zawsze opiekują się swymi maleństwami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wprowadzenie do Sakramentalnej Drogi. WELCOME Rodzice przewodnicy przez których przechodzi siła życiowej miłości Boga Zawsze opiekują się swymi maleństwami."— Zapis prezentacji:

1 Wprowadzenie do Sakramentalnej Drogi

2 WELCOME Rodzice przewodnicy przez których przechodzi siła życiowej miłości Boga Zawsze opiekują się swymi maleństwami tak, aby one mogły nauczyć się poznać Boga w czasie dorastania, Kochać Go ze wszystkich swych sił i służyć Mu wiernie.

3 POMYSL JAK? Czy starasz się być przewodnikiem, przez który miłość Boża przechodzi do twoich dzieci? Jak modlitwa pomaga ci być tym przewodnikiem dla swojego dziecka?

4 CZEGO SZUKASZ ? Przypomnij sobie chrzest swego dziecka, co pamiętasz z tego dnia? Kogo wybrałeś na chrzestnych i dlaczego? Jakie miałeś wtedy nadzieje dla swego dziecka? Jak spełniły się te nadzieje?

5 PRZEKAZYWANIE WIARY W BOGA Trudności i zmartwienia rodziców i dziadków związane z przekazywaniem wiary swoim dzieciom są dzisiaj palącym tematem. Trudności reprezentują następujące pytania: Jak modlić się z dziećmi? Jak odpowiedzieć na pytanie związane z moralnością? Jak dzielić się ewangelicznymi wartościami? Jak poradzić sobie z niewłaściwym ich zachowaniem? Jak zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa we Mszy św. i w życiu parafialnym? Jak usprawiedliwić praktykujących katolików wtedy, kiedy dzieci zaczynają buntować się?

6 Seven UP Kiedy mówimy o chrześcijańskiej formacji dla siedmiolatków to nieustannie umacniamy w nich dobre przyzwyczajenia serc z nadzieją, że pozostaną one w nich na całe życie. Ten wiek jest ważnym milowym krokiem w wzroście osobowości. Dlatego Kościół uważa go również jako milowy krok w duchowym wzroście i zachęca rodziców do przygotowania swoich dzieci do pełnej religijnej inicjacji.

7 DWULETNIA PODRÓŻ RAZEM Zachęć dziecko do naturalnej rozmowy z Bogiem Kiedy jesteś w kościele pomóż dzieciom zainteresować się tym miejscem i jego symbolami Wytłumacz, dlaczego czasem siedzimy w kościele, wstajemy, klęczymy, śpiewamy, itd. Umieść w swoim domu obrazy, wizerunki, które by ukazywały twoją wiarę w Boga Odmów prostą modlitwę rano i pod koniec dnia z twoim dzieckiem Podczas rodzinnego posiłku poproś kogoś o odmówienie modlitwy przed i po jedzeniu. Ucz swoje dziecko, aby myślało o innych i o ich potrzebach Pomóż dziecku dokonać dobrego wyboru na postawie ewangelicznych wartości. Zachęć całą rodzinę do powiedzenia przepraszam wtedy, kiedy zostało popełnione zło. Uczyń priorytetem rodziny uczestniczenie we Mszy św., w każdą niedzielę i celebruj ją.

8 ROK POJEDNANIA Ten Sakrament łączy nas z wezwaniem Chrystusa do pełnego życia zgodnie z Chrztem św Pomaga nam wzrastać w świętości Uzdalnia nas do stania się ludźmi rozpoznania Dlatego ten Sakrament jest nazwany sakramentem ciągłego nawracania W tym sakramencie Kościół udziela nam przebaczenia grzechów poprzez posługę kapłana

9 Formacja rodziców CO TO JEST? Znaki gotowości w twoim dziecku Twoje własne wspomnienia Inne nazwy tego sakramentu Uczenie dziecka o Bożej Miłości Pięć warunków Sakramentu Spowiedzi

10 Formacja rodziców DOBRA CELEBRACJA Słowo Grzech Grzech i Wybór Słuchanie głosu sumienia Refleksja na przypowieścią o Synu Marnotrawnym

11 ROK ZAKOŃCZENIA SAKRAMENTALNEJ INICJACJI Confirmation CONFIRMS baptism Holy Communion FEEDS us

12 ZAKOŃCZENIE INICJACJI Sakrament Bierzmowania utwierdza w nas wiarę wyznaną podczas Chrztu św. i umacnia nas w posłudze dla innych. Przyjęcie bierzmowania nie jest zakończeniem, ale nowym etapem wzrostu dziecka, w którym pokładamy nadzieję, że będzie wiernym świadkiem Chrystusa. Przyjęcie Komunii św. dostarcza nam pożywienia na naszej ciągłej drodze w wierze. Będąc karmionym Ciałem i Krwią Chrystusa otrzymujemy siłę do dalszej drogi chodzenia z Nim i życia w Jego obecności wzrastając w wierze.

13 DATY W TWOJEJ PARAFII Dla Roku Pojednania: Spotkania i Liturgia DATA Pierwsze Spotkanie Rodziców Sesja Rodzicielska 1 na temat Pojednania/Pokuty Adwent Rodzinne Nabożeństwo Pokuty Sesja Rodzicielska 2 na temat Pojednania/Pokuty Wielki Post Rodzinne Nabożeństwo Pokuty Czas Wielkanocny Pierwsza Spowiedź

14 DATY W PARAFII Dla ukończenia inicjacji Spotkania i LiturgiaDATA Sesja dla rodziców na temat Bierzmowania Sesja dla rodziców na temat Pierwszej Komunii Świętej Rekolekcje dla Rodziców Bierzmowanie Przyjęcie pierwszo-komunijne Wspólna celebracja

15 Jeśli Dziecko Jeśli dziecko żyje w środowisku wierzących uczy się pełnej wiary Jeśli dziecko żyje z dorosłymi, którzy się modlą, uczy się modlitwy Jeśli dziecko żyje w domu w atmosferze przebaczania, uczy się przebaczać Jeśli dziecko żyje z rodzicami, którzy znają Chrystusa, uczy się, że Jesus jest Przyjacielem Jeśli dziecko rosnąc celebruje każdą niedzielę uczy się, że Msza św. jest wszystkim Jeśli dziecko rośnie z przyjacielem Jezusem uczy się być przyjacielem Jezusa.

16 Kochający Boże pomóż nam nauczyć nasze dzieci że kochasz nas całkowicie i bez zastrzeżeń. Dopomóż nam zachęcać dzieci do wzrostu w wierze i miłości i uczyć ich własnym przykładem bo pragniemy iść codziennie za Twoim Synem Jezusem. Daj nam odwagę do modlitwy razem z naszymi dziećmi i do dzielenia się naszej wiary z nimi podczas naszej wspólnej drogi życia. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. AMEN


Pobierz ppt "Wprowadzenie do Sakramentalnej Drogi. WELCOME Rodzice przewodnicy przez których przechodzi siła życiowej miłości Boga Zawsze opiekują się swymi maleństwami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google