Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LEKCJA 3 MĄDRE ZARZĄDZANIE WŁASNYM BUDŻETEM. BUDŻET Zestawienie wpływów i wydatków pieniężnych pojedynczej osoby, grupy, rodziny dotyczące pewnego okresu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LEKCJA 3 MĄDRE ZARZĄDZANIE WŁASNYM BUDŻETEM. BUDŻET Zestawienie wpływów i wydatków pieniężnych pojedynczej osoby, grupy, rodziny dotyczące pewnego okresu."— Zapis prezentacji:

1 LEKCJA 3 MĄDRE ZARZĄDZANIE WŁASNYM BUDŻETEM

2 BUDŻET Zestawienie wpływów i wydatków pieniężnych pojedynczej osoby, grupy, rodziny dotyczące pewnego okresu czasu i umożliwiające określenie jaka kwota pieniędzy pozostaje nam do dyspozycji.

3 Jeżeli wpływy = wydatki to budżet jest zrównoważony

4 Jeżeli wpływy > wydatki to pojawia się nadwyżka budżetowa

5 Jeżeli wpływy < wydatki to pojawia się deficyt budżetowy

6 Jeżeli pojawia się deficyt budżetowy to możemy: 1.Poszukać dodatkowych dochodów, 2.Ograniczyć, racjonalizować wydatki.

7 Jeżeli pojawia się nadwyżka budżetowa to możemy: pomyśleć o inwestycjach tak aby nasze pieniądze nie traciły na wartości.

8 PODZIAŁ WYDATKÓW 1.Wydatki konsumpcyjne 2.Wydatki inwestycyjne

9 WYDATKI INWESTYCYJNE  Są to wydatki, w wyniku których nasz pieniądz procentuje tzn. daje nam zysk  Inwestujemy w coś, co podniesie wartość naszego majątku w przyszłości

10 WYDATKI KONSUMPCYJNE  Są to wydatki, które nie podnoszą wartości naszego majątku w przyszłości  Kupujemy coś, co po latach będzie mniej warte a równocześnie może pociągać dodatkowe wydatki


Pobierz ppt "LEKCJA 3 MĄDRE ZARZĄDZANIE WŁASNYM BUDŻETEM. BUDŻET Zestawienie wpływów i wydatków pieniężnych pojedynczej osoby, grupy, rodziny dotyczące pewnego okresu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google