Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Chodź lewą stroną drogi, ale prawą stroną chodnika. 2. Korzystaj z chodnika, drogi dla pieszych lub pobocza. 3. Zielone światło nie jest gwarancją.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Chodź lewą stroną drogi, ale prawą stroną chodnika. 2. Korzystaj z chodnika, drogi dla pieszych lub pobocza. 3. Zielone światło nie jest gwarancją."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Chodź lewą stroną drogi, ale prawą stroną chodnika. 2. Korzystaj z chodnika, drogi dla pieszych lub pobocza. 3. Zielone światło nie jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa – upewnij się, że samochody się zatrzymały. 4. Zawsze wsiadaj i wysiadaj z samochodu od strony chodnika lub pobocza. 5. Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. 6. Jadąc rowerem zawsze pamiętaj o założeniu kasku i ochraniaczy.

3 - staraj się pływać z drugą osobą - pływaj tylko na terenach strzeżonych - przestrzegaj zakazu skoków na głowę - nigdy nie skacz do wody w miejscu, którego nie znasz - rozsądnie dobierz odpowiednią przerwę między jedzeniem i pływaniem - podczas pływania łodzią zawsze noś kamizelkę ratunkową

4 Planując jakąkolwiek wycieczkę w góry korzystajmy z map turystycznych i/lub przewodników. Planując dłuższą (np. kilkugodzinną) wycieczkę, tak dobierzmy czas przejścia na podstawie mapy bądź przewodnika, aby zejść na dół przed zmierzchem. Dodatkowo powinniśmy założyć co najmniej dwugodzinny zapas czasowy na nieprzewidziane sytuacje na szlaku. Dobierając trasę dostosujmy ją zawsze do możliwości najsłabiej dysponowanej osoby w grupie. Pamiętajmy, że w górach nie tylko długość trasy decyduje o stopniu jej trudności, ale także pokonywana różnica wysokości. W niektórych pasmach górskich dochodzą do tego trudności techniczne takie jak poruszanie się w ekspozycji oraz po skale (ubezpieczenia: łańcuchy, klamry, drabinki). Starajmy się wychodzić na szlak możliwie jak najwcześniej. W okresie częstego występowania burz dobierajmy trasę tak, aby mieć możliwość skrócenia trasy i zejścia w rejon w którym możemy w miarę bezpiecznie przeczekać burzę i okres wyładowań.

5 Niebezpieczne zwierzęta W lecie musimy uważać na osy i szerszenie. Te pierwsze bardzo chętnie lecą poczęstować się naszymi słodkościami. Te drugie mocno kąsają, a ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne! Uważajcie więc z jedzeniem lodów lub pączków na plaży. Tam osy tylko na to czekają. Jeśli już jecie, to przyglądajcie się każdemu kolejnemu gryzowi żeby nie połknąć czasem osy, która przysiądzie sobie na przysmaku!!! A najlepiej zrezygnować ze słodkości na plaży, bo przecież można je zjeść później! Kiedy spotkacie gdzieś gniazdo os, to przenigdy nie rzucajcie w nie kamieniami, nie dotykajcie go, tylko uciekajcie jak najdalej. Wściekły rój os lub szerszeni może nawet zabić. Jeśli gniazdo jest blisko waszego domu powiedzcie o tym rodzicom. Oni powinni zadzwonić po strażaków – ci mają specjalne stroje i sprzęt, dzięki któremu usuną nieproszonych gości.

6 JAK BYĆ BEZPIECZNYM KORZYSTAJĄC Z INTERNETU JAK BYĆ BEZPIECZNYM KORZYSTAJĄC Z INTERNETU Nigdy przez Internet nie podajemy swojego wieku, adresu miejsca zamieszkania, numeru telefonu stacjonarnego oraz wszelkich informacji, na podstawie których można ocenić jak jesteśmy bogaci - my sami albo nasi rodzice. Nigdy przez Internet nie ujawniamy naszych codziennych stałych zwyczajów, np. kiedy i gdzie chodzimy do szkoły czy sklepu. Nigdy przy instalacji strony prywatnej na komputerze domowym, zwłaszcza do grup dyskusyjnych nie podajemy swojego nazwiska, wieku, nr telefonu stacjonarnego, a zwłaszcza adresu miejsca zamieszkania - dla bezpieczeństwa musi wystarczyć NICK.

7 Zapami ę taj te numery!

8


Pobierz ppt "1. Chodź lewą stroną drogi, ale prawą stroną chodnika. 2. Korzystaj z chodnika, drogi dla pieszych lub pobocza. 3. Zielone światło nie jest gwarancją."

Podobne prezentacje


Reklamy Google