Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Elektrownie w Polsce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Elektrownie w Polsce."— Zapis prezentacji:

1 Elektrownie w Polsce

2 Elektrownia wodna Porąbka-Żar

3 Elektrownia Porąbka-Żar
Druga co do wielkości elektrownia szczytowo-pompowa w Polsce uruchomiona w Wyposażona jest w cztery hydrozespoły odwracalne typu Francisa o mocy 500 MW (4 x 125 MW) dla pracy turbinowej oraz 540 MW (4 x 135 MW) dla pracy pompowej.

4 Elektrownia cieplna Bełchatów

5 Elektrownia cieplna Bełchatów
Największa na świecie elektrownia wytwarzająca energię elektryczną z węgla brunatnego. Położona jest na terenie gminy Kleszczów w powiecie bełchatowskim w województwie łódzkim. Elektrownia Bełchatów wchodzi w skład spółki (holdingu) BOT i PGE. Została założona 1975 roku,oraz posiada ona 13 generatorów:12 o mocy MWe i 1 o mocy 858 MWe.

6 Elektrownia wodna w Smolicach

7 Elektrownia wodna w Smolicach
Znajduje się przy stopniu wodnym w Smolicach na Wiśle w województwie małopolskim. W dniu r. dokonano wmurowania aktu erekcyjnego. Do użytku oddano ją w czerwcu 2006 roku. Wchodzi w skład Zespółu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Roczna suma wyprodukowanej energii jest równa 6910 MWh.

8 Elektrownia jądrowa w Żarnowcu

9 Elektrownia jądrowa w Żarnowcu
Polska elektrownia jądrowa budowana w latach 1982–1990 nad Jeziorem Żarnowieckim. W zamyśle elektrownia miała stanowić pierwszy krok w realizacji polskiego programu energetyki jądrowej.Miała ona posiadać 4 reaktory o łącznej mocy 1600 MW lecz protesty aktywistów i negatywny odbiór części społeczeństwa, który wzmógł się szczególnie po katastrofie w Czarnobylu, spowodowały, że budowa została przerwana.W 2010r postanowiono wznowić budowę i będzie ona trwała do 2020r.

10 Elektrownia wiatrowa w Tymieniu

11 Elektrownia wiatrowa w Tymieniu
W 2006 roku nastąpiło jej otwarcie. Zlokalizowana została na terenie byłego PGR; wybudowała ją polska spółka – EEZ, spółka zależna amerykańskiej Invenergy Wind Europe. Do 2008 roku była to największa elektrownia wiatrowa w kraju, z mocą do 50 MW. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 235 mln zł, a odbiorcą energii jest Zakład Energetyczny Koszalin wchodzący w skład koncernu ENERGA.

12 Prezentację przygotowali:
Piotr Zbyrowski Kacper Tomanek Paweł Stok


Pobierz ppt "Elektrownie w Polsce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google