Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

“Szko ł a w procentach”. Opis projektu W marcu 2014 roku przystąpiliśmy do szkolnego projektu matematycznego „Szkoła w procentach”. Pracowaliśmy w 4 grupach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "“Szko ł a w procentach”. Opis projektu W marcu 2014 roku przystąpiliśmy do szkolnego projektu matematycznego „Szkoła w procentach”. Pracowaliśmy w 4 grupach."— Zapis prezentacji:

1 “Szko ł a w procentach”

2 Opis projektu W marcu 2014 roku przystąpiliśmy do szkolnego projektu matematycznego „Szkoła w procentach”. Pracowaliśmy w 4 grupach zadaniowych. Trzy z nich zbierały dane, ankietując uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz przeprowadzały obliczenia. Ostatnia z nich wykonała prezentację i wykresy przedstawiające odpowiedzi uczniów klas gimnazjalnych i ich nauczycieli.

3 Uczestnicy projektu Grupa I - przeprowadziła ankiety wśród nauczycieli: -Małgorzata Radkiewicz; -Sandra Gorlewska; Grupa II - przeprowadziła ankiety wśród uczniów klas II gimnazjum: -Aleksandra Morawska; -Maria Sumiła; Grupa III - przeprowadziła ankiety wśród uczniów klas III gimnazjum: -Mateusz Rutkowski; -Mateusz Bagiński; -Łukasz Królikowski; -Paulina Worwong; Grupa IV - przeprowadziła ankiety wśród uczniów klas I gimnazjum oraz wykonała prezentację: -Dominik Gawliński; -Konrad Zagajewski;

4 Szkoła w procentach Wniosek: W ankiecie wzięło udział 251 osób, a zostało oddanych 3021 głosów. Dziewczyny górą! Jest ich w naszej szkole o 10% więcej niż chłopców.

5 Z życia szkoły

6 Zapytaliśmy naszych kolegów i koleżanki jak czują się w naszej szkole, co im się podoba, a z czego nie są zadowoleni. Jaki jest Ich ulubiony rodzaj przedmiotów? Czy biorą udział w życiu szkolnym i zajęciach pozalekcyjnych? Czy czują się bezpiecznie w szkole? Czy podoba im się wygląd szkoły i jak spędzają wolny czas? Jak oceniają swoją klasę? Jakiej muzyki słuchają i jaką dyscyplinę sportową najchętniej uprawiają?

7 Jaki jest twój ulubiony rodzaj przedmiotów szkolnych? Wniosek: Największe zainteresowanie wśród uczniów mają przedmioty matematyczno- przyrodnicze 92%(matematyka, biologia, geografia, fizyka, chemia,w-f itp.)

8 Czy uczestniczysz w zajęciach pozalekcyjnych? Wniosek: W zajęciach pozalekcyjnych nie uczestniczy zaledwie 1/5 ankietowanych.

9 Czy uczestniczysz w życiu szkolnym? Wniosek: 50% uczniów uczestniczy w życiu szkolnym biorąc udziałw np.: dyskotekach, konkursach, zawodach.

10 Czy podoba Ci się wystrój szkoły? Wniosek: Aż 71% uczniom nie podoba się wystrój szkoły.

11 Czy czujesz się bezpiecznie w szkole? Wniosek: 56% uczniów czuje się w szkole bezpiecznie!

12 Jak oceniasz swoją klasę? Wniosek: Większość uczniów uważa swoją klasę za zgraną i towarzyską.

13 Nasze HOBBY

14 Jak spędzasz wolny czas? Wniosek: Najwięcej głosów otrzymało spotykanie się w gronie przyjaciół, bo aż 130.

15 Jakiej muzyki słuchasz najczęściej? Wniosek: Największe powodzenie ma rap i hip-hop.

16 Czy chętnie uprawiasz sport? Wniosek: Wyniki mówią same za siebie.

17 Jaka jest twoja ulubiona dyscyplina sportowa? Wniosek: Wyniki są bardzo zróżnicowane, jednak największe poparcie ma piłka nożna.

18 Nasi nauczyciele

19 Czy lubi Pan/Pani swoją pracę?

20 Jakie jest Pana/Pani hobby? Wniosek: Najmniejszą ilość głosów miał śpiew, bo tylko 3 na 48 oddanych głosów.

21 Jaka jest Pana/Pani ulubiona dyscyplina sportowa?

22 Czy podoba się Panu/Pani wystrój szkoły? Wniosek: -50% ankietowanym nauczycielom podoba się wystrój szkoły; -46% - nie podoba się; -4% - nie udzieliło odpowiedzi;

23 Czy dużo osób uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez Pana/Panią? Wniosek: Tylko jeden nauczyciel przyznał, że na jego zajęcia dodatkowe uczęszcza mało osób.

24 Czy chcieliby państwo zmienić pracę na inną? Wniosek: Aż 24 nauczycieli nie chciałoby zmienić pracy na inną!

25 Co państwo chcieliby zmienić w swoich uczniach? Wniosek: Żaden nauczyciel nie chciałby zmieniać wyglądu swoich uczniów.

26 Udział w projekcie nauczył nas odpowiedzialności za podejmowane działania, efektywnej pracy w grupie, planowania swojej pracy i czasu wolnego. Nauczyliśmy się przedstawiać dane w postaci procentów, sporządzać diagramy oraz wykorzystywać programy komputerowe do sporządzania wykresów. Połączyliśmy zdobywanie wiedzy z dobrą zabawą, za co dziękujemy naszym nauczycielkom, które nadzorowały naszą pracę, pomagały w realizacji projektu i zachęcały nas do działań: -Pani Magdalenie Sadowskiej; -Pani Małgorzacie Chlebowskiej;

27 Koniec :) Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji i wyników naszych działań. Wykonawcami prezentacji byli: -Konrad Zagajewski -Dominik Gawliński.


Pobierz ppt "“Szko ł a w procentach”. Opis projektu W marcu 2014 roku przystąpiliśmy do szkolnego projektu matematycznego „Szkoła w procentach”. Pracowaliśmy w 4 grupach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google