Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!"— Zapis prezentacji:

1 Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!

2 W naszej szkole organizujemy akcje charytatywne, którymi wspomagamy potrzebujących. Są to:
Adopcja Serca Akcja krwiodawstwa „Tydzień łasucha” Pola Nadziei Zbieranie nakrętek Zbiórka jednogroszówek

3 Pamiętamy również o starszych osobach, które potrzebują naszej dobroci i wsparcia. Dlatego też, w tym roku jedna z klas podczas Świąt Bożego Narodzenia zamiast kupować sobie wzajemnie prezenty,drobnymi upominkami obdarowali osoby starsze, które przebywały w szpitalu.

4 Adopcja serca Akcja ta rozpoczęła się w naszej szkole w 2008r., za jej pomocą wspieramy i wspomagamy finansowo 7-letnią dziewczynkę z Ruandy-Divine. Aby zebrać należną kwotę, która jest potrzebna na jej utrzymanie-organizujemy „Tydzień łasucha”, polegający na sprzedaży różnych smakołyków, które organizuje każda z klas. Wiemy też na bieżąco,co dzieje się u naszej podopiecznej, gdyż wysyłamy sobie wzajemnie listy i z niecierpliwością czekamy na jej kolejne odpowiedzi.

5 Pola nadziei Akcje te polegają na sadzeniu cebulek żonkili kiedy zbliża się wiosna. W czasie gdy one zakwitną, zorganizowane są różne akcje edukacyjne, medialne oraz koncerty. Uczniowie w „słonecznych’’ koszulkach wraz z uczestnikami imprezy, tworzą „Pola nadziei’’. Program ten jest skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą pomóc osobom chorym na raka.

6 Akcja krwiodawstwa *Co roku też przekazujemy słodycze oraz materiały biurowe do Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie Regularną inicjatywą, która odbywa się co roku w naszej szkole jest akcja krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie nie tylko oddają swoją krew potrzebującym, ale również z własnej woli przekazują słodkości dzieciom.

7 Zbieranie nakrętek Po raz pierwszy w tym roku wzięliśmy udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tę zbiórkę, a za ogromną ilość nakrętek, którą otrzymaliśmy, ufundowaliśmy wózek inwalidzki. .

8 Aby rozpowszechnić możliwość uczestniczenia w akcjach charytatywnych, podczas Dni Otwartych naszej szkoły, w dn. 18, 21 marca rozdawałyśmy ulotki, w której wyróżniłyśmy akcje charytatywne organizowane przez szkołę. Wspomniałyśmy również o początku rozwoju wolontariatu na terenie gminy, który angażuje młodzież do pomocy. Na początku chętni uczniowie będą udzielać korepetycji dzieciom ze szkoły podstawowej, które mają problemy z jakimkolwiek przedmiotem. Ulotki zostały przekazane osobom zamieszkującym całą Gminę Pawłowice, obszar Cieszyna, Strumienia oraz osobom, które prywatnie brały udział w dniach otwartych.

9

10 Ulotka: Nasza szkoła organizuje wiele akcji, które angażują młodzież do działania. Są to m.in.: AdopcjaSerca   Pola Nadziei Zbieranie plastikowych nakrętek  Akcja Krwiodawstwa „ Dzień łasucha”                                zbiórka żywności oddawanie paczek świątecznych osobom starszym Na terenie Pawłowic z nowymi pomysłami startuje również Ośrodek Pomocy Społecznej, który także rozpoczął rozwój wolontariatu. Na początku, chętne osoby z liceum będę pomagały dzieciom ze szkoły podstawowej w nauce, w formie tzw. korepetycji. Mamy nadzieję, że wraz z nowymi pomysłami, będzie co raz więcej osób, które będą chciały pomagać innym. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w wolontariacie, gdyż zwiększa to możliwość jego rozwoju i szansy na to, by ta działalność się wzmocniła i rozpowszechniła na większe obszary. W celu uzyskania więcej szczegółów , prosimy zajrzeć na stronę internetową: lub zadzwonić pod numer (32) Pomagaj razem z nami!   Jeśli chciał(a)byś brać udział w różnorodnych akcjach charytatywnych- zgłoś się do nas! Pomóż nam stworzyć miejsce, do którego mógłby przybyć każdy, kto oczekuje wsparcia i pomocy.   Niech nasza wspólna praca zmieni myślenie na temat życia i przebywania z ludźmi, którzy muszą zmagać się z problemami. Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu, jest to tzw. ochotnik, który angażuje się dobrowolnie i bez wynagrodzenia w pracę na rzecz innych.

11 Ja Jak dotąd na naszą stronę internetową zajrzało ok. 80 osób
Ja Jak dotąd na naszą stronę internetową zajrzało ok. 80 osób. Informacja dotycząca naszych akcji rozpowszechniła się też w całej Gminie Pawłowice oraz w pobliskich miejscowościach m.in. : Cieszyn, Pszczyna, Pruchna, Strumień, Jastrzębie- Zdrój. Mamy nadzieję, że nasze akcje staną się bardziej zauważalne, a ilość osób, które chcą wspierać i spieszyć z pomocą innym, z każdym dniem będzie wzrastać. ,,Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy’’. Johann Wolfgang Goethe


Pobierz ppt "Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google