Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!. W naszej szkole organizujemy akcje charytatywne, którymi wspomagamy potrzebujących. Są to: Adopcja Serca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!. W naszej szkole organizujemy akcje charytatywne, którymi wspomagamy potrzebujących. Są to: Adopcja Serca."— Zapis prezentacji:

1 Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!

2 W naszej szkole organizujemy akcje charytatywne, którymi wspomagamy potrzebujących. Są to: Adopcja Serca Akcja krwiodawstwa „Tydzień łasucha” Pola Nadziei Zbieranie nakrętek Zbiórka jednogroszówek

3 Pamiętamy również o starszych osobach, które potrzebują naszej dobroci i wsparcia. Dlatego też, w tym roku jedna z klas podczas Świąt Bożego Narodzenia zamiast kupować sobie wzajemnie prezenty,drobnymi upominkami obdarowali osoby starsze, które przebywały w szpitalu.

4 Akcja ta rozpoczęła się w naszej szkole w 2008r., za jej pomocą wspieramy i wspomagamy finansowo 7-letnią dziewczynkę z Ruandy-Divine. Aby zebrać należną kwotę, która jest potrzebna na jej utrzymanie-organizujemy „Tydzień łasucha”, polegający na sprzedaży różnych smakołyków, które organizuje każda z klas. Wiemy też na bieżąco,co dzieje się u naszej podopiecznej, gdyż wysyłamy sobie wzajemnie listy i z niecierpliwością czekamy na jej kolejne odpowiedzi. Adopcja serca

5 Pola nadziei Akcje te polegają na sadzeniu cebulek żonkili kiedy zbliża się wiosna. W czasie gdy one zakwitną, zorganizowane są różne akcje edukacyjne, medialne oraz koncerty. Uczniowie w „słonecznych’’ koszulkach wraz z uczestnikami imprezy, tworzą „Pola nadziei’’. Program ten jest skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą pomóc osobom chorym na raka.

6 Akcja krwiodawstwa * Co roku też przekazujemy słodycze oraz materiały biurowe do Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie Regularną inicjatywą, która odbywa się co roku w naszej szkole jest akcja krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie nie tylko oddają swoją krew potrzebującym, ale również z własnej woli przekazują słodkości dzieciom.

7 Zbieranie nakrętek Po raz pierwszy w tym roku wzięliśmy udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tę zbiórkę, a za ogromną ilość nakrętek, którą otrzymaliśmy, ufundowaliśmy wózek inwalidzki..

8 Aby rozpowszechnić możliwość uczestniczenia w akcjach charytatywnych, podczas Dni Otwartych naszej szkoły, w dn. 18, 21 marca rozdawałyśmy ulotki, w której wyróżniłyśmy akcje charytatywne organizowane przez szkołę. Wspomniałyśmy również o początku rozwoju wolontariatu na terenie gminy, który angażuje młodzież do pomocy. Na początku chętni uczniowie będą udzielać korepetycji dzieciom ze szkoły podstawowej, które mają problemy z jakimkolwiek przedmiotem. Ulotki zostały przekazane osobom zamieszkującym całą Gminę Pawłowice, obszar Cieszyna, Strumienia oraz osobom, które prywatnie brały udział w dniach otwartych.

9

10 Ulotka: Pomagaj razem z nami! Jeśli chciał(a)byś brać udział w różnorodnych akcjach charytatywnych- zgłoś się do nas! Pomóż nam stworzyć miejsce, do którego mógłby przybyć każdy, kto oczekuje wsparcia i pomocy. Niech nasza wspólna praca zmieni myślenie na temat życia i przebywania z ludźmi, którzy muszą zmagać się z problemami. Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu, jest to tzw. ochotnik, który angażuje się dobrowolnie i bez wynagrodzenia w pracę na rzecz innych. Nasza szkoła organizuje wiele akcji, które angażują młodzież do działania. Są to m.in.: AdopcjaSerca Pola Nadziei Zbieranie plastikowych nakrętek Akcja Krwiodawstwa „ Dzień łasucha” zbiórka żywności oddawanie paczek świątecznych osobom starszym Na terenie Pawłowic z nowymi pomysłami startuje również Ośrodek Pomocy Społecznej, który także rozpoczął rozwój wolontariatu. Na początku, chętne osoby z liceum będę pomagały dzieciom ze szkoły podstawowej w nauce, w formie tzw. korepetycji. Mamy nadzieję, że wraz z nowymi pomysłami, będzie co raz więcej osób, które będą chciały pomagać innym. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w wolontariacie, gdyż zwiększa to możliwość jego rozwoju i szansy na to, by ta działalność się wzmocniła i rozpowszechniła na większe obszary. W celu uzyskania więcej szczegółów, prosimy zajrzeć na stronę internetową: http://www.ops.pawlowice.pl lub zadzwonić pod numer (32)47-24-448

11 Ja Jak dotąd na naszą stronę internetową zajrzało ok. 80 osób. Informacja dotycząca naszych akcji rozpowszechniła się też w całej Gminie Pawłowice oraz w pobliskich miejscowościach m.in. : Cieszyn, Pszczyna, Pruchna, Strumień, Jastrzębie- Zdrój. Mamy nadzieję, że nasze akcje staną się bardziej zauważalne, a ilość osób, które chcą wspierać i spieszyć z pomocą innym, z każdym dniem będzie wzrastać.,,Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy’’. Johann Wolfgang Goethe


Pobierz ppt "Pomagaj razem z nami! Włącz się w nasze akcje!. W naszej szkole organizujemy akcje charytatywne, którymi wspomagamy potrzebujących. Są to: Adopcja Serca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google