Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski."— Zapis prezentacji:

1 Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski

2 Witam Państwa! Nazywam się Minio i przedstawię Wam pracę
p. Jarosława Pieczkowskiego z uczniami zdolnymi. Mam nadzieję, że Państwa nie zanudzę i że te 1000 slajdów obejrzycie w pełnym skupieniu  A więc zaczynamy.

3 Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu po tym jak nasza placówka przystąpiła do realizacji projektu Europejskiego Towarzystwa Inicjatyw Gospodarczych o bardzo prostej nazwie „Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnych myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych”.

4 Jednym z komponentów wchodzących w skład projektu jest Młodzieżowy Klub Techniki. Zgodnie z założeniami pomysłodawców biorą w nim udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na chwilę obecną grupa liczy 16 osób z klas I-III gimnazjum.

5 Pewnie jesteście Państwo ciekawi co oni na tych zajęciach robią ?
Chyba p. Jarek nie będzie na mnie zły jak uchylę Państwu rąbka tajemnicy.

6 w zakładce „Strefa ucznia”.
Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznawali się z budową i funkcjami programu Prophio. Służy on do programowania robotów. Początkowo jednak wykorzystuje się go do zapoznania dzieci ze środowiskiem programistycznym robotów. Efekty pracy uczniów naszej szkoły możecie Państwo zobaczyć na w zakładce „Strefa ucznia”. Serdeczne zapraszam 

7 Zabawa zaczyna się od programowania zielonego Androida.

8 Programem na bazie którego zostało utworzone Prophio jest Scratch.

9 Aby stworzyć robota trzeba również umieć go zaprojektować i złożyć
Aby stworzyć robota trzeba również umieć go zaprojektować i złożyć. Niektóre elementy wymagają tylko skręcenia śrub z nakrętkami ale pozostałe np.: elektroniczne, młodzi adepci mechatroniki muszą lutować.

10

11

12 Do tej pory zajmowali się takimi robotami:

13 Robot Albert.

14 Robot Albert.

15 Od czerwca będą zajmowali się robotami bardziej skomplikowanymi nie tylko w budowie ale również w programowaniu.

16 Robot M-Bot.

17 Robot M-Bot.

18 A w przyszłości może takimi:

19

20

21 Wiedzę młodzież zdobywa nie tylko na zajęciach ale również uczestnicząc w różnego typu spotkaniach czy zawodach organizowanych przez ich starszych „kolegów po fachu”.

22 Udział w zawodach SUMO CHALLENGE w Łodzi

23 Udział w zawodach SUMO CHALLENGE w Łodzi.

24 Udział w zawodach SUMO CHALLENGE w Łodzi.

25 Zawody robotów w Toruniu.

26 Zawody robotów w Toruniu.

27 Zawody robotów w Toruniu.

28 Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych z Włocławka.

29 Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych z Włocławka.

30 Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych z Włocławka.

31 Dzielą się również swoją wiedzą z innymi uczniami.

32 Dzień Mechatroniki.

33 Dzień Mechatroniki.

34 Dzień Mechatroniki.

35 A teraz proszę się skupić. Mam dla Państwa pytanie konkursowe
A teraz proszę się skupić. Mam dla Państwa pytanie konkursowe. Czy jesteście gotowi? Pytanie jest bardzo proste: Jak nazywa się projekt Europejskiego Towarzystwa Inicjatyw Gospodarczych realizowany w ZPO w Lubieniu Kujawskim.

36 Tak jest ! Dobra robota! Wiedziałem, że nie zaskoczę Państwa tak prostym pytaniem. Ale w woli sprawdzenia podam prawidłową odpowiedź. „Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnych myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych”.

37 Dziękuję serdecznie za uwagę.
A więc powoli dotarliśmy do końca prezentacji. Mam nadzieję, że Państwa nie zanudziłem i że spotkamy się ponownie za rok. Dziękuję serdecznie za uwagę. Do zobaczenia!!!


Pobierz ppt "Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google