Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski."— Zapis prezentacji:

1 Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski

2 Witam Państwa! Nazywam się Minio i przedstawię Wam pracę p. Jarosława Pieczkowskiego z uczniami zdolnymi. Mam nadzieję, że Państwa nie zanudzę i że te 1000 slajdów obejrzycie w pełnym skupieniu A więc zaczynamy.

3 Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu po tym jak nasza placówka przystąpiła do realizacji projektu Europejskiego Towarzystwa Inicjatyw Gospodarczych o bardzo prostej nazwie „Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnych myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno-technicznych”.

4 Jednym z komponentów wchodzących w skład projektu jest Młodzieżowy Klub Techniki. Zgodnie z założeniami pomysłodawców biorą w nim udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na chwilę obecną grupa liczy 16 osób z klas I-III gimnazjum.

5 Pewnie jesteście Państwo ciekawi co oni na tych zajęciach robią ? Chyba p. Jarek nie będzie na mnie zły jak uchylę Państwu rąbka tajemnicy.

6 Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznawali się z budową i funkcjami programu Prophio. Służy on do programowania robotów. Początkowo jednak wykorzystuje się go do zapoznania dzieci ze środowiskiem programistycznym robotów. Efekty pracy uczniów naszej szkoły możecie Państwo zobaczyć na www.robotyedukacyjne.pl www.robotyedukacyjne.pl w zakładce „Strefa ucznia”. Serdeczne zapraszam

7 Zabawa zaczyna się od programowania zielonego Androida.

8 Programem na bazie którego zostało utworzone Prophio jest Scratch.

9 Aby stworzyć robota trzeba również umieć go zaprojektować i złożyć. Niektóre elementy wymagają tylko skręcenia śrub z nakrętkami ale pozostałe np.: elektroniczne, młodzi adepci mechatroniki muszą lutować.

10

11

12 Do tej pory zajmowali się takimi robotami:

13 Robot Albert.

14

15 Od czerwca będą zajmowali się robotami bardziej skomplikowanymi nie tylko w budowie ale również w programowaniu.

16 Robot M-Bot.

17

18 A w przyszłości może takimi:

19

20

21 Wiedzę młodzież zdobywa nie tylko na zajęciach ale również uczestnicząc w różnego typu spotkaniach czy zawodach organizowanych przez ich starszych „kolegów po fachu”.

22 Udział w zawodach SUMO CHALLENGE w Łodzi

23 Udział w zawodach SUMO CHALLENGE w Łodzi.

24

25 Zawody robotów w Toruniu.

26

27

28 Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych z Włocławka.

29

30

31 Dzielą się również swoją wiedzą z innymi uczniami.

32 Dzień Mechatroniki.

33

34

35 A teraz proszę się skupić. Mam dla Państwa pytanie konkursowe. Czy jesteście gotowi? Pytanie jest bardzo proste: Jak nazywa się projekt Europejskiego Towarzystwa Inicjatyw Gospodarczych realizowany w ZPO w Lubieniu Kujawskim.

36 Tak jest ! Dobra robota! Wiedziałem, że nie zaskoczę Państwa tak prostym pytaniem. Ale w woli sprawdzenia podam prawidłową odpowiedź. „Mechatronika jako praktyczne zastosowanie innowacyjnych myśli i działań uczniów gimnazjów dla edukacji i budowy przyszłych kadr inżynieryjno- technicznych”.

37 A więc powoli dotarliśmy do końca prezentacji. Mam nadzieję, że Państwa nie zanudziłem i że spotkamy się ponownie za rok. Dziękuję serdecznie za uwagę. Do zobaczenia!!!


Pobierz ppt "Praca z uczniem zdolnym – czyli Młodzieżowy Klub Techniki w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim. Autor: Jarosław Pieczkowski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google