Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła im. Simone Signoret w Bressuire. Liceum to powstało w 1966 roku pod nazwą Lycée Professionnel Malabry, od 1990 istnieje jako Lycée Professionnel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła im. Simone Signoret w Bressuire. Liceum to powstało w 1966 roku pod nazwą Lycée Professionnel Malabry, od 1990 istnieje jako Lycée Professionnel."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła im. Simone Signoret w Bressuire

2 Liceum to powstało w 1966 roku pod nazwą Lycée Professionnel Malabry, od 1990 istnieje jako Lycée Professionnel Simone Signoret. Szkoła dzieli swoją blisko 3 hektarową powierzchnię z Lycée Général Maurice Genevoix

3 Liceum składa się z części administracyjnej budynku…

4 …części dydaktycznej …

5 …stołówki…

6 …dwóch internatów oraz części mieszkalnej.

7 Dyrektorem szkoły jest pan Eric Keiser.

8 Nominowany na tę funkcję, jak zresztą inni dyrektorzy we Francji, przez Ministra Edukacji Narodowej. Jego kadencja może trwać od 3 do 9 lat, co 3 lata jednak jego nominacja jest wznawiana, a po 9 latach bycia dyrektorem w jednej szkole musi zostać przeniesiony na to samo stanowisko do innej placówki.

9 Specyfiką tej funkcji jest to, że dyrektorem zostaje się na zawsze tylko zmienia się szkoły, ponadto większość dyrektorów szkół mieszka ze swoimi rodzinami w mieszkaniach służbowych na terenie budynku szkolnego.

10 Sekretariat

11 W sekretariacie pracują 3 panie sekretarki, które zajmują się rekrutacją i ewidencją uczniów, wydają dokumenty, odbierają pocztę, przyjmują opłaty za obiady i internat.

12 Vie scolaire / Biuro życia szkolnego

13 Komórka, która nie istnieje w szkole polskiej. Jest to rodzaj biura szkolnego, które pełni funkcję łącznika pomiędzy nauczycielami a uczniami oraz ich rodzicami. To tutaj rodzice telefonują, aby zgłosić nieobecność ucznia w szkole oraz załatwiają wszelkie sprawy formalne, przez to biuro kontaktują się z nauczycielami i wychowawcami.

14 W biurze szkolnym przebywają uczniowie, którzy odbywają karę za niewłaściwe zachowanie na lekcji. Biuro otwarte jest codziennie od godz. 7.30 do 19.00, pracują w nim 4 osoby w systemie zmianowym.

15 Uczniowie Do szkoły uczęszcza około 750 uczniów. Większość z nich przygotowuje się do matury, która jest przepustką na studia wyższe lub może przystąpić do egzaminu zawodowego a po nim rozpocząć aktywne życie zawodowe.

16 Uczniowie mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone sale lekcyjne

17 oraz świetlicę.

18 Nauczyciele Liceum Simone Signoret zatrudnia ok. 80 nauczycieli. Są to nauczyciele uczący przedmiotów ogólnokształcących, zawodowych oraz nauczyciele języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego.

19 Patron szkoły Od 12 października 1992 roku jest nim znana aktorka francuska Simone Signoret.

20 Żyła w latach 1921-1985. Zdobywczyni Oskara w 1959 roku dla najlepszej aktorki za rolę w filmie Miejsce na górze. Jej fotografie i obrazy znajdują się na ścianach wszystkich korytarzy w szkole. Na jej cześć utworzono w szkole koło teatralne oraz organizuje się wystawy jej fotografii oraz projekcje filmów z jej udziałem.

21

22 Zobaczmy jeszcze raz szkołę.

23 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji o szkole w Bressuire im. Simone Signoret.


Pobierz ppt "Szkoła im. Simone Signoret w Bressuire. Liceum to powstało w 1966 roku pod nazwą Lycée Professionnel Malabry, od 1990 istnieje jako Lycée Professionnel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google