Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielkanoc w Niemczech Kacper Nędza 3a PG.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielkanoc w Niemczech Kacper Nędza 3a PG."— Zapis prezentacji:

1 Wielkanoc w Niemczech Kacper Nędza 3a PG

2 Ostern in deutschland Piękne dekoracje miast

3 TRADYCJE Wielkanoc w Niemczech, poza Bożym Narodzeniem, jest najważniejszym świętem w kraju. Wielkanoc zaczyna się świętem w Wielki Piątek. Z tego względu, że jest to dzień śmierci Chrystusa, zwany jest także Cichym Piątkiem (Stiller Freitag). W tym czasie w kościołach odbywają się misteria upamiętniające śmierć Jezusa Chrystusa. Co ciekawe, Niemcy tego dnia nie muszą przestrzegać ścisłego postu, jak mają w zwyczaju Polacy, na stołach pojawia się tradycyjna ryba i jaja w kwaśnym sosie obok codziennych potraw.

4 Ciąg dalszy W Wielką Sobotę wieczorem przed kościołami katolickimi rozpalane są ogromne ogniska. Następuje poświęcenie ognia, sprowadzenie go do kościoła i zapalenie świecy paschalnej, a następnie obdarowywanie ogniem wiernych, którzy za pomocą swoich świec wielkanocnych zabierają go do domów, aby w czasie świąt towarzyszył im przy posiłkach. 

5 I dalej Ważnym elementem dekoracji wielkanocnego stołu jest zajączek. Według tradycji pisanki są chowane w specjalnych gniazdach, ukrywanych w mieszkaniu lub w ogrodzie. Natomiast głównym zajęciem dzieci w niedzielę wielkanocną jest ich szukanie. Na Wielkanoc daje się także często drobne prezenty. Są one przeważnie umieszczane w dużych, barwnych jajkach z tektury.

6 Zbieranie jajek przez dzieci

7 Zając Wielkanocny (Osterhase)
W okresie Wielkanocy w Niemczech wszędzie można zobaczyć jeden symbol – Zajączka Wielkanocnego, który popularnością dorównuje Świętemu Mikołajowi. To właśnie Zając Wielkanocny, zgodnie z tradycją, przynosi pisanki, czekoladowe zajączki, słodycze i inne drobne upominki, które następnie chowa w ogrodzie. Natomiast zadaniem dzieci jest znalezienie ich zaraz po śniadaniu wielkanocnym.

8 Słodko Dziękuje Frohe Ostern!

9 Źródła: http://www.twojaeuropa.pl/1485/wielkanoc -w-niemczech
macje/732-tradycje-wielkanocne-w- niemczech /


Pobierz ppt "Wielkanoc w Niemczech Kacper Nędza 3a PG."

Podobne prezentacje


Reklamy Google