Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wszyscy wiemy zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. Nasza gmina dba również o to, żeby każdy mieszkaniec mógł liczyć na dobrze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wszyscy wiemy zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. Nasza gmina dba również o to, żeby każdy mieszkaniec mógł liczyć na dobrze."— Zapis prezentacji:

1

2 Jak wszyscy wiemy zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. Nasza gmina dba również o to, żeby każdy mieszkaniec mógł liczyć na dobrze zorganizowaną pomoc zdrowotną. W 2006 roku zrealizowano projekt ‘’Rozbudowa, przebudowa i wyposażenie Gminnego Ośrodka Zdrowia Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki w Komańczy’’, w ramach którego została dokonana rozbudowa, termomodernizacja obiektu oraz przystosowano obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zainstalowanie windy, platformy dla niepełnosprawnych, przebudowę sanitariatów, gabinetów lekarskich oraz zabiegowych i ciągów komunikacyjnych. Całkowity koszt projektu wyniósł 820 664, 70 zł, projekt był współfinansowany z trzech źródeł: Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz środków własnych gminy. Zdaniem mieszkańca Kulasznego, pana Andrzeja Michaliszyna: „ Uważam, że remont ośrodka zdrowia jest jedną z ważniejszych inwestycji władz samorządowych.. Mieszkańcy gminy mogą bowiem tu skorzystać ze specjalistycznych zabiegów i fachowej pomocy”.

3

4 Przez dwadzieścia lat w naszej gminie wiele się zmieniło w sprawie ochrony środowiska. Kiedyś mieszkańcy nie zwracali uwagi na segregację śmieci i gospodarowanie odpadami, ale poprzez zmiany, jakie nastąpiły w ostatnich latach, nasze podejście do spraw środowiska zmieniło się o 180 stopni. Jedną z ważniejszych inwestycji w tej dziedzinie była budowa i oddanie do eksploatacji składowiska odpadów komunalnych w Radoszycach - 1995 r. Ponadto wprowadzenie segregacji odpadów- od momentu wprowadzenia pojemników do segregacji śmieci możemy cieszyć się z czystości oraz możemy być dumni, że nie zanieczyszczamy środowiska i poddajemy śmieci wtórnej obróbce. Teraz nieco słów na temat uzdatniania wody w naszej jakże pięknej gminie. Kilkanaście lat temu woda w naszych domach nie była najlepszej jakości, pod względem czystości, ale dzięki licznym inwestycjom możemy korzystać ze świeżej i czystej wody, która płynie w naszych kranach. Jedna z nowocześniejszych stacji uzdatniania wody znajduje się w Jaworniku.

5

6 Przez ostatnie dwadzieścia lat władze samorządowe wielką wagę przywiązywały do poprawy stanu naszych dróg. W ostatnich latach na poprawę jakości stanu dróg przeznaczono znaczne środki. Oto niektóre z inwestycji w latach 2007-2009: Remont drogi gminnej w Turzańsku (368 tys. zł); Remont drogi rolniczej w Radoszycach (53 tys. zł); Remont grogi gminnej w Wisłoku Wielkim (277 tys. zł); Remont drogi wiejskiej w Kulasznym (76 tys. zł); Remont drogi w Moszczańcu (289 tys. zł);

7

8 Dawniej w naszej gminie brakowało wyspecjalizowanych obiektów sportowych. Jedną z pierwszych ważnych inwestycji w dziedzinie sportu była budowa stadionu w Rzepedzi - 16 sierpnia 1998 roku odbyła się uroczystość przekazania całości obiektu sportowego o wartości ponad 800 tysięcy złotych do użytkowania. Z kolei w ostatnich latach najważniejszą inwestycją była budowa kompleksów sportowych w Rzepedzi (koło szkoły i pod Olszynką, 1 mln 290 tys. zł), dzięki którym młodzież i nie tylko może rozwijać swoje umiejętności sportowe, poznawać smak zdrowej rywalizacji i przy tym dobrze się bawić. Inne inwestycje w tej dziedzinie to: budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Komańczy (226 tys. zł); budowa boisk sportowych w Turzańsku, Szczawnem i Wisłoku Wielkim (48 tys. zł); Budowa ogrodzeń wokół boisk (120 tys. zł); Dzięki naszej gminie możemy cieszyć się nie tylko pięknymi boiskami, ale również nowymi strojami oraz świetnym sprzętem sportowym, ale pamiętajmy, że nie pozostajemy dłużni, ponieważ uczniowie naszych szkół odnoszą wiele sukcesów nie tylko na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ale i ogólnopolskim.

9

10 Kim byłby człowiek nie mający świadomości kim jest? Każdy z nas wie, jak ważna dla rozwoju społeczności jest kultura. O tej dziedzinie życia nie zapomina też nasza gmina. Chcąc poprawić rozwój kulturalny m.in. wybudowano Rzepedzki Ośrodek Kultury. Dzięki niemu wiele osób, niezależnie od wieku może rozwijać się na różne sposoby. ROK stał się też głównym miejscem przeróżnych spotkań, szkoleń, warsztatów, czy innych uroczystości. W budynku ROK-u znajduje się również baza Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie młodzież uczy się niesienia pomocy potrzebującym. Na terenie gminy działa 11 klubów wiejskich, z których każdy jest wyposażony w bezprzewodowy dostęp do Internetu. Ponadto gmina jest organizatorem wielu ciekawych imprez kulturalno- rozrywkowych np. „Radoszyckie źródełko”, „Spotkanie Przygraniczne Polski i Słowacji Komańcza – Medzilaborce”, „Harasymiada”, „Rzepedzki Jarmark Muzyczny” i wiele innych.

11

12 Czym byłby nasz świat bez możliwości kształcenia się? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna. Na pewno każdy z nas ją zna. Gmina Komańcza zatem postanowiła poprawić komfort nauki uczniów oraz zapewnić im możliwość kreatywnego poznawania świata. W tym celu przeprowadza generalne remonty szkół, przeznacza dodatkowe środki na zakup pomocy dydaktycznych, specjalistycznych sprzętów itp. Prawie każda biblioteka szkolna została wyposażona w co najmniej jeden komputer z dostępem do Internetu itd.

13

14 Chodząc wieczorami po ulicach możemy narazić się na rożnego rodzaju wypadki. W tym celu gmina zadbała o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Montując w prawie każdej miejscowości nowoczesne oświetlenie. W ostatnich latach zamontowane je w Kulasznem, Nowym Łupkowie i Wisłoku Wielkim. Całkowity koszt tej inwestycji wzniósł 212 tys. zł.

15 Magdalena Janicka 1994 r.726 911 852/magda.janicka11@op.pl, III Gim. Natalia Michaliszyn 1994 r. 721 054 295/natala1111@op.pl, III Gim. Zespół szkół w Rzepedzi. Gimnazjum. Jolanta Wewiurska 692 263 964/jola1310poczta.onet.pl Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późna. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Jak wszyscy wiemy zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka. Nasza gmina dba również o to, żeby każdy mieszkaniec mógł liczyć na dobrze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google