Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ W RZEPEDZI. GIMNAZJUM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ W RZEPEDZI. GIMNAZJUM"— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W RZEPEDZI. GIMNAZJUM
Samorządność w Gminie Komańcza- Komańcza da się lubić URZĄD GMINY W KOMAŃCZY  Komańcza 166  powiat sanocki  woj. podkarpackie  tel. (013) fax. (013) Urząd Gminy Komańcza

2 REMONT DRÓG W ostatnich latach Gmina Komańcza zrealizowała wiele zadań w zakresie modernizacji dróg i obiektów mostowych. Pozyskała ona środki na remont z Unii Europejskiej. W latach gmina wydała łącznie zł na remonty dróg w tym środki zewnętrzne zł. Odbudowała drogi m.in. w miejscowościach: Smolnik, Rzepedź, Komańcza, Nowy łupków, Wisłok wielki, Moszczaniec, Turzańsk,

3 REMONT DRÓG

4 KULTURA I SPORT Nasza gmina organizuje wiele imprez kulturalno - sportowych. Jedną z najważniejszych jest coroczne sierpniowe Spotkanie Przygraniczne Polski i Słowacji Komańcza - Medzilaborce. Podczas tego spotkania odbywają się występy zaproszonych zespołów: polskich, słowackich, ukraińskich. Ponadto cyklicznie odbywają się również imprezy takie jak: Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich - Cyklokarpaty Zimą „Zimowe Tropy Żbików”, „Polska Biega”, Gminne Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy, Emisja Dukata Lokalnego, „Radoszyckie źródełko”, „Harasymiada” , Rzepedzki Jarmark Muzyczny. Niezwykle ważna inwestycją w dziedzinie kultury jest adaptacja remizy OSP na potrzeby Rzepedzkiego Ośrodka Kultury, której koszt to zł, z czego zł dofinansowała Unia Europejska. Z kolei w dziedzinie sportu najważniejsza inwestycja to „Wdrożenie programu profilaktyki zdrowotnej w Gminie Komańcza „Sport to zdrowie” - całkowity koszt tego projektu to EUR.

5 KULTURA I SPORT

6 GOSPODARKA WODNA Infrastruktura wodociągowa i sanitarna w gminie Komańcza została odbudowana w latach Wyremontowano lub wybudowano między innymi wodociąg dla Rzepedzi i Turzańska, Łupkowa, Czystogarbu i Moszczańca. Przebudowano też kanalizacje sanitarną w Nowym Łupkowie, Turzańsku i Szczawnem.

7 GOSPODARKA WODNA

8 BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE
W celu zapewnienia prawidłowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców naszej gminy powstał Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W r. Ośrodek Zdrowia w Komańczy został generalnie wyremontowany, otworzono specjalistyczne gabinety zabiegowe, zakupiono nowoczesny sprzęt medyczny, wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych, przebudowano również sanitariaty. Całkowity koszt tego projektu to ,70 PLN. Z kolei w dziedzinie bezpieczeństwa ważną inwestycją było wyposażenie remiz strażackich w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Zakupiono między innymi samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Rzepedź, sprzęt do ratowania ofiar wypadków drogowych, samochód pożarniczy dla OSP Wisłok Wielki, samochód gaśniczy dla OSP Komańcza.

9 BEZPIECZEŃSTWO

10 ZDROWIE

11 EDUKACJA Od lat Gmina Komańcza stara się o to, aby żyło nam się dobrze. Dba o dobro publiczne i wychowanie młodzieży. Troszczy się o budynki szkole, aby dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki. Odbudowano Szkołę Podstawową Komańczy (po pożarze w 2005 roku) Wyremontowano Zespół Szkół w Rzepedzi oraz Szkołę Podstawową w Szczawnem. Władze samorządowe zadbały również o wyposażenie 11 klubów na terenie naszej gminy w bezpieczny internet Wi-Fi.

12 EDUKACJA

13 OŚWIETLENIE Na terenie naszej gminy w ostatnich latach wprowadzono oświetlenie uliczne, które ułatwiło poruszanie się pieszo i samochodem po zmroku. Miejscowości które mogły się cieszyć poprawą warunków oświetleniowych to : Kulaszne, Szczawne, Wisłok Wielki, Nowy Łupków, Czystogarb,

14 OŚWIETLENIE

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzi…
Monika Rozputyńska 1994r., klasa III gimnazjum Kamila Witek 1994r / Zespół Szkół w Rzepedzi. Gimnazjum Jolanta Wewiurska / Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ W RZEPEDZI. GIMNAZJUM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google