Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat debaty – Podejmowanie samorządnej inicjatywy młodzieżowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat debaty – Podejmowanie samorządnej inicjatywy młodzieżowej."— Zapis prezentacji:

1 Temat debaty – Podejmowanie samorządnej inicjatywy młodzieżowej

2  W debacie, która odbyła się w Prywatnej Szkole Krzysztofa Augustyniaka udział wzięła klasa II Gimnazjum wraz z przewodniczącym szkoły Maciejem Bednarkiem.  Tematem debaty była inicjatywa młodzieżowa podejmowana w środowisku społecznym i szkolnym.

3  Młodzież podawała przykłady projektów, które chciałaby zrealizować.  Część projektów wiążę się z realizacją wcześniejszych przedsięwzięć jak np.: działalność wolontariatu, zbiórka darów na Dom Samotnej Matki czy schroniska dla zwierząt.  Zachęta do udziału jako wolontariusz w zespole integracyjnym działającym przy poradni Szpitala Sterlinga w Łodzi prowadzonym przez panią Annę Grabowską.

4 Plakaty wykonane na potrzeby naszej inicjatywy

5  Nauczyciel Wiedzy o społeczeństwie zaznajomił nas z programem Młodzież w działaniu, który współpracując z Narodową Agencją uzyskuje finanse od Komisji Europejskiej na prowadzenie inicjatyw młodzieżowych.

6 Wiktor Olejniczak (uczestnik zespołu promującej projekt debaty) oraz Karol Nowak (uczeń klasy I Gimnazjum i gość naszej debaty)

7  Zespół Przewodniczącego Szkoły opracował i przedstawił program już w pewnej mierze zrealizowany. Kierujący Samorządem Szkolnym z własnej inicjatywy organizuje koncerty, które są wspomagane przez łódzkie radio oraz pozyskanych sponsorów.

8 Wybrani uczestnicy naszej debaty: (od lewej) Wiktor Olejniczak, Karol Nowak, Liwia Kowalska (argumentujący drużyny nr 2) i Maja Jabłońska (pomysłodawczyni jednego z projektów, kapitan drużyny nr 2)

9

10  Problem z rozpoczęciem inicjatywy społecznej ze względu na młody wiek.  Strach przed rozpoczęciem inicjatywy spowodowany wysokimi kosztami realizacji projektu  Ułatwienie rozpoczęcia inicjatywy młodzieżowej poprzez umieszczenie w Internecie klarownych i przejrzystych wymagań na rozpoczęcie takiej inicjatywy. Pokazującej krok po kroku najważniejsze etapy realizacji wymagań do spełnienia.  Zwiększenie liczby posiedzeń Rady Szkoły i szczególny udział w niej młodzieży.

11  Zachęcanie młodzieży do rozpoczęcia inicjatywy młodzieżowych.  Realizacja społecznych działań młodzieżowych przyczyni się do zbudowania w przyszłości silnego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie więcej ludzi zacznie pracować społecznie.

12  Przeprowadzenie dla młodzieży szkoleń z zakresu wiedzy o funkcjonowaniu szkoły oraz podejmowania inicjatyw młodzieżowych.  Pisemna prośba do Dyrektora o wyznaczenie zespołu do opieki nad inicjatywami młodzieżowy.


Pobierz ppt "Temat debaty – Podejmowanie samorządnej inicjatywy młodzieżowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google