Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gmina Zelów. W ciągu 20 lat w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Jednak jak wynika z wywiadów z mieszkańcami należy jeszcze wiele poprawić. Jak powiedziała.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gmina Zelów. W ciągu 20 lat w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Jednak jak wynika z wywiadów z mieszkańcami należy jeszcze wiele poprawić. Jak powiedziała."— Zapis prezentacji:

1 Gmina Zelów

2 W ciągu 20 lat w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Jednak jak wynika z wywiadów z mieszkańcami należy jeszcze wiele poprawić. Jak powiedziała jedna z najważniejszych osób w gminie: „Gmina Zelów jest średnio zamożna. Są gminy biedniejsze od naszej, np. Gmina Drużbice i bogatsze, np. Gmina Kleszczów. Pieniądze gminy przeznaczane są na bieżące wydatki tj. utrzymanie szkół, przychodni itd. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczane są remont dróg, zakładanie chodników i ścieżek rowerowych. Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

3 Na pytanie: „Jak zmieniła się nasza gmina w ciągu ostatnich 20 lat?” mieszkańcy odpowiadali następująco: „Jak na zamożność naszej gminy zaszły w niej wielkie zmiany. Mimo małego budżetu można zauważyć różnicę w wyglądzie oraz funkcjonowaniu poszczególnych organów. Rozwinęła się działalność, np. Urzędu Gminy. Jest lepiej wyposażony niż kilkadziesiąt lat temu. Poprzez Internet można dowiedzieć się o obecnych i przyszłych reformach w gminie. Pracownicy urzędu starają się pomagać mieszkańcom w miarę swoich możliwości.” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

4 Budynek Urzędu Gminy kiedyś i teraz.

5 „Widoczne zmiany zaszły głównie w placówkach szkolnych takich jak Gimnazjum w Łobudzicach oraz Szkoła Podstawowa nr. 2 w Zelowie. Szkoły te zostały odrestaurowane z zewnątrz jak i wewnątrz. Korzystają one z dotacji, dzięki którym możliwy jest zakup sprzętu sportowego oraz pomocy naukowych. W gimnazjum powstała nowoczesna sala sportowa. Jest ona jedną z najnowocześniejszych sal w obrębie powiatu bełchatowskiego. W każdej ze szkół pracuje wykwalifikowane grono pedagogów.” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

6 Zdjęcia przedstawiają Szkołę Podstawową nr. 2 kiedyś i teraz.

7 Obecny wygląd Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi.

8 „W ciągu ostatnich 3 lat widoczne zmiany zaszły w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach. Odnowiono cały budynek OSP. Strażacy dostali nowoczesny sprzęt ratowniczy oraz kilka wozów strażackich. Sala OSP wykorzystywana jest na wiele sposobów. Można wynająć ją na komunię, wesela, osiemnastki i wiele innych imprez okolicznościowych. Strażacy biorą czynny udział w rezurekcjach i innych uroczystościach w kościele. Ostatnio piękną delegacją powitali obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

9 Zdjęcia OSP w Łobudzicach przedstawiające budynek straży dawniej i teraz.

10 „Czy powstały nowe supermarkety lub sklepy. Czy Pani/Pana zdaniem bezrobocie zwiększyło się czy spadło? „Skupmy się na pierwszym pytaniu. Jak widać na pierwszy rzut oka powstało wiele supermarketów. Mowa tu głównie o Biedronce, Sedalu, Polo Markecie. Obecnie łatwiej dostać artykuły spożywcze niż 20 lat temu. Co do bezrobocia. Powstało wiele nowych zakładów pracy jednak nadal występuje problem bezrobocia w naszej gminie. Wydaje mi się, że jednak jest ono większe niż kilkadziesiąt lat temu, ponieważ coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża do innych krajów w poszukiwaniu pracy.” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

11 Zelowskie supermarkety powstałe w ciągu ostatnich 20 lat.

12 „Jak Pani/Pana zdaniem działa transport publiczny? Czy środki komunikacji publicznej są czystsze, bardziej punktualne? Czy informacje o kursach autobusów są lepsze?” „Moim zdaniem transport publiczny w ciągu 20 lat uległ wielkim zmianom. Chodzi głównie o czystość autobusów. Kierowcy dbają o porządek, często sprawdzane są bilety. Co do punktualności. Autobusy nie są zbyt punktualne, jednak kursuje ich o wiele więcej niż dawniej. Informacje o kursach są bardziej dostępne, ponieważ można je uzyskać za pośrednictwem Internetu.” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

13 „Jak zmienił się komisariat policji? Czy w ciągu 20 lat poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Zelów?” „Wydaje mi się, że jest bezpieczniej niż 20 lat temu. Duża ilość obiektów jest monitorowana. Komisariat policji został odnowiony, a teren wokół niego wyłożono kostką brukową. Policjanci otrzymali nowe mundury oraz radiowozy. Obecnie wszystko przebiega o wiele sprawniej niż kilkanaście lat temu” Wywiady z mieszkańcami Gminy Zelów.

14 Obecny wygląd komisariatu policji.

15 Monika Brzozowska 1994, telefon/bansujkotku@wp.pl, IIIa Magda Lemańska 1994, telefon/lemka2@buziaczek.pl, IIIa Karolina Piotrowska 1994, telefon/karola10-94@o2.pl, IIIa Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach. Pani Beata Jersak t elefon/e-mail Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gmina Zelów. W ciągu 20 lat w naszej gminie zmieniło się bardzo dużo. Jednak jak wynika z wywiadów z mieszkańcami należy jeszcze wiele poprawić. Jak powiedziała."

Podobne prezentacje


Reklamy Google