Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest fizjoterapia?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest fizjoterapia?"— Zapis prezentacji:

1 Co to jest fizjoterapia?
Monika szczechura Co to jest fizjoterapia?                Co Fizjoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W zależności od zastosowanego bodźca rozróżnia się następujące działy fizjoterapii: balneoterapię (naturalne czynniki dostępne w uzdrowiskach) klimatoterapię (bodźce klimatyczne) hydroterapię (kąpiele wodne) kinezyterapię (bodźce kinetyczne - ruch) terapię manualną (bodźce mechaniczne i kinetyczne) masaż leczniczy (bodźce mechaniczne) fizykoterapię (sztucznie wytworzone bodźce - prąd elektryczny, światło...)

2 Co to jest kinezyterapia?
Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne, mniej profesjonalne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii. 

3 Co to jest masaż? Masaż to oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu przy biernym zachowaniu masowanego (w odróżnieniu od kinezy terapii). Istnieje wiele rodzajów masażu leczniczego np. klasyczny, specjalistyczny, w środowisku wodnym). Bez względu na rodzaj masażu, zostaniesz poproszony o całkowite odsłonięcie masowanej okolicy ciała oraz ułożenie się w odpowiedniej pozycji, którą wskaże Ci masażysta. Wskazane jest także abyś na zabieg przyniósł ręcznik, a w przypadku masaży w środowisku wodnym przydatny może być także strój kąpielowy.                                                                

4 Co to jest fizykoterapia
Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii. Jest formą leczenia wykorzystującą bodźce fizykalne, takie jak:  prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło, ultradźwięki, pola magnetyczne, wodę w postaci natrysków i kąpieli.

5


Pobierz ppt "Co to jest fizjoterapia?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google