Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Monika szczechura Co to jest fizjoterapia? Co Fizjoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W zależności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Monika szczechura Co to jest fizjoterapia? Co Fizjoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W zależności."— Zapis prezentacji:

1

2 Monika szczechura Co to jest fizjoterapia? Co Fizjoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W zależności od zastosowanego bodźca rozróżnia się następujące działy fizjoterapii: bodźce balneoterapię (naturalne czynniki dostępne w uzdrowiskach)balneoterapię klimatoterapię (bodźce klimatyczne)klimatoterapię hydroterapię (kąpiele wodne)hydroterapię kinezyterapię (bodźce kinetyczne - ruch )kinezyterapię terapię manualną (bodźce mechaniczne i kinetyczne)terapię manualną masaż leczniczy (bodźce mechaniczne)masaż leczniczy fizykoterapię (sztucznie wytworzone bodźce - prąd elektryczny, światło...)fizykoterapię

3 Co to jest kinezyterapia? Kinezyterapia to leczenie ruchem. Inne, mniej profesjonalne określenia, to gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii. fizjoterapii

4 Co to jest masaż? Masaż to oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu przy biernym zachowaniu masowanego (w odróżnieniu od kinezy terapii). Istnieje wiele rodzajów masażu leczniczego np. klasyczny, specjalistyczny, w środowisku wodnym). Bez względu na rodzaj masażu, zostaniesz poproszony o całkowite odsłonięcie masowanej okolicy ciała oraz ułożenie się w odpowiedniej pozycji, którą wskaże Ci masażysta. Wskazane jest także abyś na zabieg przyniósł ręcznik, a w przypadku masaży w środowisku wodnym przydatny może być także strój kąpielowy.

5 Co to jest fizykoterapia Co to jest fizykoterapia ? Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii. Jest formą leczenia wykorzystującą bodźce fizykalne, takie jak: fizjoterapii prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło, ultradźwięki, pola magnetyczne, wodę w postaci natrysków i kąpieli.

6


Pobierz ppt "Monika szczechura Co to jest fizjoterapia? Co Fizjoterapia jest metodą leczenia wykorzystującą zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. W zależności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google