Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYNIKI ANONIMOWEJ ANKIETY „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYNIKI ANONIMOWEJ ANKIETY „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”"— Zapis prezentacji:

1 WYNIKI ANONIMOWEJ ANKIETY „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”

2 W ankiecie wzięło udział 154 uczniów z klas 2 i 3.
W tym: 89 dziewczynek, chłopców.

3 Czy masz w domu Internet?
Większość badanych uczniów posiada w domu Internet. Wśród chłopców nie mają go tylko 2 osoby. Wśród dziewczynek 6.

4 Jak często używasz Internetu?
Wszyscy uczniowie przyznają, że korzystają z Internetu. Większość chłopców korzysta z niego codziennie lub kilka razy w tygodniu. Dziewczynki najczęściej korzystają z niego kilka razy w tygodniu lub rzadziej.

5 Ile czasu spędzasz dziennie przed komputerem/Internetem?
Chłopcy spędzają przed komputerem więcej czasu niż dziewczynki. Większość dziewczynek korzysta z Internetu przez godzinę dziennie lub krócej. Wśród chłopców największa ich grupa spędza przed komputerem kilka godzin dziennie lub mniej niż godzinę.

6 Czy korzystasz z Internetu bez pozwolenia dorosłych?
Spośród 154 uczniów 89 pyta rodziców o zgodę na korzystanie z Internetu. Duża grupa, bo 38 osób nigdy nie pyta opiekunów o zgodę. 27 uczniów czasami korzysta z Internetu bez zgody dorosłych.

7 Czy rodzice sprawdzają z jakich stron korzystasz?
Rodzice 70 uczniów systematycznie sprawdzają z jakich stron korzysta ich dziecko. Niestety aż 43 uczniów nie jest kontrolowanych przez rodziców. 41 kontrolowanych jest tylko czasami.

8 Do czego najczęściej wykorzystujesz Internet?
Najczęściej dzieci wykorzystują Internet do zabawy – gry. Rzadziej do komunikacji(maile, gadu gadu). Najrzadziej uczą się z wykorzystaniem Internetu.

9 Czy wchodzisz na strony przeznaczone dla starszych?
Dzieci rzadko wchodzą na strony przeznaczone dla starszych. Jednak 7 chłopców robi to systematycznie, a 15 czasami z ciekawości. Wśród dziewczynek 7 przyznaje się, że wchodzi na strony dla starszych, a 5 czasami z ciekawości.

10 Czy grasz w gry niedozwolone dla Twojego wieku?
12 chłopców gra systematycznie w gry przeznaczone dla starszych, a 18 robi to czasami. Spośród dziewczynek tylko 2 grają w niedozwolone gry, lecz 11 robi to czasami.

11 Czy Internet służy Ci pomocą w odrabianiu zadań?
Wśród chłopców aż 19, a dziewczynek 13 ściąga z Internetu gotowe zadania. Internet służy jako dodatkowa pomoc w nauce 26 chłopcom i 35 dziewczynkom.

12 Czy ściągasz z Internetu „pirackie” gry, programy, muzykę lub zdjęcia?
Spośród chłopców 11 często, a 8 czasami ściąga z Internetu „pirackie” gry, programy, muzykę. Wśród dziewczynek często robi to 10 osób, a czasami12.

13 Czy kiedykolwiek rozmawiałeś/pisałeś przez Internet z obcą osobą?
Tylko 3 dziewczynki przyznają, że pisały przez Internet z obcą osobą, a 7 czasami. Spośród chłopców 7 kontaktowało się z obcymi, a dodatkowo 3 czasami.

14 Czy kiedykolwiek podałeś obcej osobie swoje dane?
Jednak swoje imię podało w Internecie 13 chłopców i 13 dziewczynek. Swoje nazwisko podało 12 chłopców i 4 dziewczynki. Do swojego wieku przyznało się 12 chłopców i 8 dziewczynek. Swój adres, telefon podało11 chłopców. Częściej swoje dane o sobie podają w Internecie chłopcy.

15 Czy zamieszczasz w Internecie zdjęcia lub filmy?
W Internecie zamieszcza zdjęcia lub filmy 14 spośród badanych chłopców i tyle samo dziewczynek.

16 Czy plotkujesz na stronach internetowych?
Do plotkowania na stronach internetowych przyznaje się 17 chłopców i 35 dziewczynek.

17 Czy spotkało Cię coś przykrego poprzez Internet?
Poprzez Internet zostało oszukanych 9 chłopców i 4 dziewczynki. 11 chłopców i 3 dziewczynki zostały ośmieszone. Aż 11 chłopcom i 7 dziewczynkom ktoś poprzez Internet groził.

18 Czy znasz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu?
Osiem osób przyznało się, że nie zna zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Trzynaście nie umiało odpowiedzieć na to pytanie. Większość dzieci uznała, że zna zasady korzystania z Internetu. Czy to na pewno prawda?

19 AUTORZY PREZENTACJI Arkadiusz Mincberger Jakub Kochana
OPRACOWANIE WYNIKÓW ANKIET Banaś Natalia Bargiel Marlena Barut Martyna Chadouli Jasmina Ekonomowicz Sandra Gołębiewski Konrad Klimas Krystian Klimczyk Piotr Majeran Joanna Mincberger Arkadiusz AUTORZY PREZENTACJI Arkadiusz Mincberger Jakub Kochana


Pobierz ppt "WYNIKI ANONIMOWEJ ANKIETY „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google