Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. OPIS RAS OWCZAREK NIEMIECKI I SZPIC 2. OPIEKA NAD PSEM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. OPIS RAS OWCZAREK NIEMIECKI I SZPIC 2. OPIEKA NAD PSEM"— Zapis prezentacji:

1 1. OPIS RAS OWCZAREK NIEMIECKI I SZPIC 2. OPIEKA NAD PSEM
PREZENTACJA „Rasy psów” - TOBIASZ I GABRIEL OLEJNICZAK, uczniowie klasy 3 B szkoła 707 w Karpaczu 1. OPIS RAS OWCZAREK NIEMIECKI I SZPIC 2. OPIEKA NAD PSEM

2 OPIS RASY OWCZAREK NIEMIECKI TOBIASZ OLEJNICZAK
W Niemczech utworzono związek, którego celem było popieranie hodowli psów owczarskich, w których widziano dobry materiał na psa służbowego dla wojska i policji. Jest to pies duży (61 cm), o potężnej budowie, pięknych liniach i szlachetnej głowie. Jest silny i sprężysty, jak stalowy drut. Ma naturę gentlemana, połączoną z nieograniczoną pasją życia i pracy. Zawsze dobrze usposobiony wobec spokojnych ludzi, nieufny, ale nieulękły wobec obcych, uwielbia dzieci .Pierwotną hodowlę owczarka niemieckiego budowano stosując inbred i ostrą selekcję potomstwa. Nowa krew do chowu wsobnego była wprowadzana przez suki, zawsze jednak pochodzące z użytkowych gniazd pasterskich. W wyniku chowu krewniaczego i upodobań niektórych hodowców do dużych psów, hodowla owczarka przybrała w pierwszym ćwierćwieczu XX stulecia nie taki kierunek, jaki obrali założyciele rasy. Około 1925 roku psy tej rasy, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane jako ideał. Notowano ponadto coraz więcej wad charakteru oraz mnożyły się braki w uzębieniu. W roku 1922 Max von Stephanitz wprowadził system regularnych przeglądów licencyjnych, na których analizowano i przeprowadzano surową krytykę, każdego kandydującego do rozpłodu psa, z dokładnym opisem i poleceniem, jak go hodować.

3 . W roku 1925 odbyła się we Frankfurcie nad Menem wystawa, na której poddano surowej ocenie owczarki i wyselekcjonowano osobniki, mające mieć od tej pory najsilniejszy wpływ na kształtowanie rasy według założeń von Stephanitza. Zwycięzcą wystawy został pies Klodo von Boxberg. Umaszczenie najczęściej spotykane u owczarków niemieckich to czarne podpalane, czarne z rudym, brązowym, czerwonym, płowym lub jasnoszarym podpalaniem, czaprakowate wilczaste, żelaziste, od jasnoszarego do ciemnoszarego, czerwonożółte, czerwonobrązowe z siodłem, czaprakowate, wilczaste, ciemno-wilczaste; jednolite bądź z regularnymi czerwonobrązowymi do białoszarych oznakami, mała biała plamka na piersi i palcach lub bardzo jasne umaszczenie wewnętrznej strony nóg dopuszczalne, choć niepożądane. Dopuszczalne jest także umaszczenie całkowicie czarne.

4 . Owczarek niemiecki powinien być psem żywiołowym, energicznym. Szybko i chętnie się uczy, współpracuje. Wymaga od właściciela zapewnienia dużej ilości ruchu i zajęcia. Dobrze prowadzony pies tej rasy będzie przywiązany do rodziny, odważny, posłuszny i towarzyski. Psy nieprawidłowo socjalizowane i źle wychowywane mogą stać się lękliwe, nerwowe, co może prowadzić do agresji bądź histeryczności psa. Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras zarówno w Polsce, jak na świecie. W Wielkiej Brytanii pies ten zajmuje 5 miejsce na liście popularności. Sławę owczarki niemieckie zdobyły m.in. po filmach "Czterej pancerni i pies", "Komisarz Rex", "Rin Tin Tin", "Przygody psa Cywila".

5 . SZCZENIAK OWCZARKA NIEMIECKIEGO

6 . DOROSŁY PIES

7 OPIS RASY SZPIC GABRIEL OLEJNICZAK
Zdecydowana większość dzisiejszych szpiców prawdopodobnie wywodzi się od psa północnego, który zamieszkiwał około 20 tys. lat temu północne obszary Eurazji, a pochodził od wilka arktycznego. Niewielka część szpiców ma cechy wskazujące na pochodzenie od dingo, który z kolei wywodzi się od wilka azjatyckiego. Dotyczy to zwłaszcza rasy basenji z Azji Mniejszej oraz niektórych łajek z południowo-wschodniej Azji. Często do szpiców zalicza się jedynie rasy pochodzące od psa północnego. Szpice posiadają dosyć jednolitą budowę. Prawie wszystkie są psami średniej wielkości, wyjątek stanowią rasy miniaturowe do towarzystwa. Szpic prezentuje typ psa o mocnej budowie, z głową w kształcie ostrego klina, silnym i muskularnym grzbietem oraz ogonem noszonym do góry i zakręconym sierpowato nad zadem. Wszystkie psy w tej grupie mają trójkątne, stojące do góry uszy, którym to szpice zawdzięczają swoją nazwę. Kończyny są zwykle proste, długie i słabo ukątowane.

8 . Dzięki niewielkiej ingerencji człowieka w rozwój szpiców, większość z nich to rasy cieszące się dobrym zdrowiem, odporne na warunki klimatyczne, u których wady genetyczne są rzadkością. Szpice są psami niezależnymi i samodzielnymi, o mocnym charakterze. Są przyjaźnie nastawione do człowieka, inteligentne, łatwo się uczą, ale nie wykazują nadzwyczajnego posłuszeństwa. Ich żywy temperament objawia się w postaci dużej pobudliwości, ruchliwości i częstego szczekania. Szpice towarzyszą człowiekowi od kilku tysiącleci i są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Użytkuje się je między innymi jako psy zaprzęgowe, myśliwskie, stróżujące, pasterskie, i od pewnego czasu także jako psy do towarzystwa.

9 ŚMIESZNE SZPICE .

10 JAK WYPROWADZAĆ PSA Regularny spacer to niezbędny element psiego życia. Ty również możesz skorzystać, wyprowadzając na dwór swojego zwierzaka, gdyż dostarczy Ci to odrobinę zdrowego ruchu i powietrza. Kroki Załóż psu obrożę i przypnij smycz. Uważaj, by nie zapinać obroży zbyt ciasno. Z drugiej strony nie może ona leżeć też zbyt luźno, bo pies z łatwością się z niej zerwie. Wyprowadź psa za drzwi. Nie pozwól mu ciągnąć Cię przed siebie, dopóki nie będziecie na zewnątrz. Spuść psa ze smyczy, jeżeli potrafisz nad nim panować. Cierpliwie poczekaj, aż pies załatwi się (powinien to robić przynajmniej raz dziennie) i wysika. Wskazówki Jeżeli jest bardzo zimno, załóż pupilowi psi kubrak (zalecane szczególnie, jeżeli pies ma krótką sierść). Zaleca się noszenie przy sobie foliowych torebeczek do zbierania psich odchodów. Teoretycznie powinny być one sprzątane z każdego miejsca, lecz niewielu przestrzega tej zasady. Bywa jednak i tak, że psy załatwiają się np. na chodnik. Takiej „pamiątki” zwyczajnie nie wypada po sobie pozostawić.

11 . Ostrzeżenia Upewnij się, że Twój pies reaguje na takie komendy, jak „stój”, „zostaw” itp. Jeżeli Twój pies jest nieposłuszny, nie spuszczaj go ze smyczy. Duże lub niebezpieczne psy (zwłaszcza spuszczone ze smyczy) powinny nosić kaganiec. Przechodząc przez jezdnię, koniecznie bierz psa na smycz. Co Ci będzie potrzebne obroża smycz wygodne buty kubrak psi (zimą) kaganiec torebki foliowe źródło:

12 REGULARNE SPACERY SĄ BARDZO ZDROWE DLA PSA I JEGO PANA
.

13 OPIEKA NAD PSEM Miskę z jedzeniem i wodą dobrze jest ustawić w miejscu spokojnym, gdzie podłoga jest łatwo zmywalna, wskazane jest ustawienie miski obok jego legowiska, przez to wyznaczasz mu jego miejsce gdzie ma spać i jeść. Ważne jest również aby psu nie przeszkadzać w trakcie posiłku i pozwolić mu odpocząć po jego zakończeniu. Pokarm podawany psu nie powinien być zbyt gorący ( najlepiej o temp. pokojowej ), skwaśniały, sfermentowany czy zmarznięty. Ponieważ psy jedzą łapczywie i większości porcji nie przeżuwają, dobrze jest pokroić mięso na drobne kawałki. Psy dorosłe nie pracujące mogą otrzymywać jedzenie w proporcji: 1 część mięsa i 2 części pokarmu roślinnego. Pokarm dla psów użytkowych musi się składać w połowie z mięsa, a jeszcze lepiej, gdy stosunek ten wynosi 2:1.

14 OPRACOWANIE TOBIASZ I GABRIEL OLEJNICZAK
 A TO NASZ PIES MANIEK 


Pobierz ppt "1. OPIS RAS OWCZAREK NIEMIECKI I SZPIC 2. OPIEKA NAD PSEM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google