Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Widomej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Widomej."— Zapis prezentacji:

1

2 realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Widomej

3 Wszystkie dzieci w szkole - od najmłodszych z Punktu Przedszkolnego po szóstoklasistów - uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce dotyczącej selektywnej gospodarki odpadami a także dodatkowo każda z grup wg własnego pomysłu poszerzała zakres działań pod hasłem Czysta Małopolska

4

5

6

7

8 Dzieci z Punktu Przedszkolnego przygotowały również plakat pod hasłem Los ziemi w naszych rękach i zastanawiały się co mogą zrobić dla swojej planety.

9

10

11

12 Dzieci z I klasy zaczarowały odpady w nowe, ciekawe przedmioty

13

14

15

16

17

18 Pomyśl o naszej planecie Zanim się stanie jednym wielkim śmieciem Byłby to problem nie lada Zatem teraz pomyślmy o odpadach Bo śmieci i odpady nie są jednakowe Są szklane, plastikowe a także papierowe Więc posłuchaj dobrej rady I segreguj swe odpady Osobno plastik, osobno szkło Osobno papier. Zapamiętaj to!

19

20

21 Zadania realizowane w ramach projektu Czysta Małopolska służyły kształtowaniu świadomości ekologicznej i wyrobienie nawyków proekologicznych. Problematyka zajęć dotyczyła między innymi: zasad segregacji odpadów, zasady 3R (Reduce, Reusue, Recycle), źródeł zanieczyszczeń środowiska oraz poznaniu wynikających z tego zagrożeń dla zdrowia i przyrody. Na zajęciach wykorzystywane były filmy, gry edukacyjne oraz różnorodne karty pracy. U dzieci młodszych główną forma była zabawa oraz praktyczne działanie w sytuacjach edukacyjnych. Starsi uczniowie pracowali również wykorzystując sprzęt komputerowy. Od lat praktykujemy w naszej szkole zbiórkę nakrętek i makulatury (przeznaczone na cele charytatywne) oraz baterii.

22 I TO JUŻ KONIEC ! PREZENTACJI OCZYWIŚCIE NIE DZIAŁAŃ PROEKOLOGICZNYCH DZIĘKUJEMY!


Pobierz ppt "realizowane na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Widomej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google