Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- opinie świętych - Klikaj Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać, ani otrzymywać listów – Ustalenia synodu w Ewirze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- opinie świętych - Klikaj Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać, ani otrzymywać listów – Ustalenia synodu w Ewirze."— Zapis prezentacji:

1

2 - opinie świętych - Klikaj

3 Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać, ani otrzymywać listów – Ustalenia synodu w Ewirze.

4 Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia, lub w następstwie wilgotnych wiatrów – św. Tomasz z Akwinu (Ojciec Kościoła Katolickiego).

5 Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn – św. Jan Chryzostam (biskup Konstantynopola).

6 Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie- św. Augustyn (filozof i teolog chrześcijański).

7 Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych – św. Tomasz z Akwinu (Ojciec Kościoła Katolickiego).

8 Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na podobieństwo Boga – św. Ambroży (Ojciec i doktor kościoła).

9 Kobiety są błędem natury, z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o ich cielesnym i duchowym upośledzeniu, są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny - św. Tomasz z Akwinu (Ojciec Kościoła Katolickiego).

10 W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta – Ustalenia synodu paryskiego (846r.)

11 Księża, którzy udzielają noclegu kobietom, i dostają przy tym podniety powinni zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice. – ustalenia synodu w Toledo.

12 U kobiety sama świadomość istnienia powinna wywoływać wstyd – Clemens Alexandrinus.

13 Z upływem lat chyba jednak się coś zmieniło !!! KONIEC


Pobierz ppt "- opinie świętych - Klikaj Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać, ani otrzymywać listów – Ustalenia synodu w Ewirze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google