Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT COMENIUS POGROMCY PROBLEMÓW – EUROPEJSKI WYMIAR WALKI O PRAWA CZŁOWIEKA. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW POPRZEZ DRAMĘ I DIALOG MIĘDZYKULTUROWY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT COMENIUS POGROMCY PROBLEMÓW – EUROPEJSKI WYMIAR WALKI O PRAWA CZŁOWIEKA. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW POPRZEZ DRAMĘ I DIALOG MIĘDZYKULTUROWY."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT COMENIUS POGROMCY PROBLEMÓW – EUROPEJSKI WYMIAR WALKI O PRAWA CZŁOWIEKA. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW POPRZEZ DRAMĘ I DIALOG MIĘDZYKULTUROWY.

2 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka uchwalona 10 XII 1948 r. Postulatem jest świat bez nienawiści rasowej, klasowej, wyznaniowej czy narodowej, świat otwarty, wspólny dla wszystkich i wszystkim jednakowo przychylny.

3 Dziewczynki w wielu krajach nadal o wiele częściej niż chłopcy nie otrzymują żadnej edukacji - alarmuje UNICEF. Na świecie do szkoły nie chodzi 90 mln dziewcząt i 25 mln chłopców. Niedożywienie to problem, którego tak naprawdę nie widać, a który dotyczy aż 32% dzieci w Polsce.

4 Krzywdzenie dzieci przez wiele lat nie zostało przez polską opinię społeczną rozpoznane jako społeczne zło i w związku z tym stanowiło ukryty problem społeczny. Nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn pozostaje szeroko rozpowszechnione i głęboko zakorzenione w wielu kulturach. Występuje ono w wielu dziedzinach życia.

5 Szanuj innych! Zostań wolontariuszem! Klikaj na pajacyka na stronie PAH! Dbaj o środowisko!

6

7 OPRACOWANO NA PODSTAWIE STRONY CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ


Pobierz ppt "PROJEKT COMENIUS POGROMCY PROBLEMÓW – EUROPEJSKI WYMIAR WALKI O PRAWA CZŁOWIEKA. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW POPRZEZ DRAMĘ I DIALOG MIĘDZYKULTUROWY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google