Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mądrość filozoficzna 1)Stawia ważne pytania dotyczące świata i człowieka (np. co to jest prawda?, kim jest człowiek? itp.) 2)Bada jak dokładnie powstał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mądrość filozoficzna 1)Stawia ważne pytania dotyczące świata i człowieka (np. co to jest prawda?, kim jest człowiek? itp.) 2)Bada jak dokładnie powstał"— Zapis prezentacji:

1

2 Mądrość filozoficzna 1)Stawia ważne pytania dotyczące świata i człowieka (np. co to jest prawda?, kim jest człowiek? itp.) 2)Bada jak dokładnie powstał świat, kiedy, w jaki sposób, zastanawia się czym są gwiazdy, galaktyki. 3)Uzasadnia dlaczego jakieś działanie jest dobre a inne złe. 4)Zajmuje się wymyślaniem nowych wynalazków. 5)Leczy innych ludzi. 6)Zajmuje się dziwnymi problemami typu: ile diabłów może się zmieścić na końcu szpilki.

3 Filozofia = umiłowaniem mądrości Jestem mądry i piękny

4 Mądrość Jestem człowiekiem w podeszłym wieku, nie posiadam żadnych tytułów naukowych, ale mam wiele doświadczenia życiowego i chętnie dziele się nim z innymi. Mam szybką zdolności w przyswajaniu sobie nowych wiadomości i natychmiastowego kojarzenia faktów. Mam wrodzone zdolności szybkiego uczenia się. Mam szeroki zasób wszelkich wiadomości, a zdobyłem je poprzez odbycie długoletnich i mozolnych studiów.

5 Jak powstaje filozofia?

6 Co na ostatnio zadziwiło?

7 Filozof jest zadziwiony: 1. Światem, jego istnieniem.. Dlaczego jest… 2. Drugim człowiekiem… tym że, poznajemy, kochamy..

8 Filozof może być użyteczna: 1.Uczy stawiania ważnych pytań i krytycznie analizuje odpowiedzi: 2.Pytania: 1.O istnienie świata 2.O sens 3.O poznanie prawdy 4.O zasady etyczne 5.O istotę człowieka 6.O istnienie Absolutu

9 Na Boga, przebyłem piątą drogę św. Tomasza!!!


Pobierz ppt "Mądrość filozoficzna 1)Stawia ważne pytania dotyczące świata i człowieka (np. co to jest prawda?, kim jest człowiek? itp.) 2)Bada jak dokładnie powstał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google