Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O bezużyteczności filozofii?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O bezużyteczności filozofii?"— Zapis prezentacji:

1 O bezużyteczności filozofii?

2 Mądrość filozoficzna Stawia ważne pytania dotyczące świata i człowieka (np. co to jest prawda?, kim jest człowiek? itp.) Bada jak dokładnie powstał świat, kiedy, w jaki sposób, zastanawia się czym są gwiazdy, galaktyki. Uzasadnia dlaczego jakieś działanie jest dobre a inne złe. Zajmuje się wymyślaniem nowych wynalazków. Leczy innych ludzi. Zajmuje się dziwnymi problemami typu: ile diabłów może się zmieścić na końcu szpilki.

3 Filozofia = umiłowaniem mądrości
Jestem mądry i piękny

4 Mądrość Jestem człowiekiem w podeszłym wieku, nie posiadam żadnych tytułów naukowych, ale mam wiele doświadczenia życiowego i chętnie dziele się nim z innymi. Mam szybką zdolności w przyswajaniu sobie nowych wiadomości i natychmiastowego kojarzenia faktów. Mam wrodzone zdolności szybkiego uczenia się. Mam szeroki zasób wszelkich wiadomości, a zdobyłem je poprzez odbycie długoletnich i mozolnych studiów.

5 Jak powstaje filozofia?

6 Co na ostatnio zadziwiło?

7 Filozof jest zadziwiony:
1. Światem, jego istnieniem.. Dlaczego jest… 2. Drugim człowiekiem… tym że, poznajemy, kochamy..

8 Filozof może być użyteczna:
Uczy stawiania ważnych pytań i krytycznie analizuje odpowiedzi: Pytania: O istnienie świata O sens O poznanie prawdy O zasady etyczne O istotę człowieka O istnienie Absolutu

9 Na Boga, przebyłem piątą drogę św. Tomasza!!!


Pobierz ppt "O bezużyteczności filozofii?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google