Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sytuacje intymne w pracy wychowawczej - czyli jak uczyć tego, o czym sami nie zawsze wiele wiemy hm. Ewa Sidor.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sytuacje intymne w pracy wychowawczej - czyli jak uczyć tego, o czym sami nie zawsze wiele wiemy hm. Ewa Sidor."— Zapis prezentacji:

1 Sytuacje intymne w pracy wychowawczej - czyli jak uczyć tego, o czym sami nie zawsze wiele wiemy hm. Ewa Sidor

2 CZY MOŻNA BYĆ TAK TROCHĘ W CIĄŻY?

3 Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

4 SFERY ODDZIAŁYWANIA METODY HARCERSKIEJ
Duchowa Intelektualna Społeczna Fizyczna Emocjonalna

5 SYTUACJE INTYMNE W PRACY WYCHOWAWCZEJ NIEZAPRZECZALNE FAKTY
W harcerstwie budujemy więzi, które często są fundamentem pod przyjaźnie na całe życie W harcerstwie można znaleźć współmałżonka Nie zawsze organizując biwak drużyny zapewniamy dostęp do natrysków Nierzadko oferujemy niewybredne „gry kontaktowe” Harcerski miesiączkują, a harcerze mają zmazy nocne … czasami nawet w trakcie obozu

6 SYTUACJE INTYMNE W PRACY WYCHOWAWCZEJ CO MY Z TYM ROBIMY?
Tendencja do unikania niewygodnych tematów Poprawna pruderyjność Wypieramy się Nie zauważamy problemu, bo „takie jest harcerstwo” Przyznajemy się do swojej niewiedzy… I co dalej?

7 „Typowy harcerz”

8 1. Oswojenie się z tematem 2
1. Oswojenie się z tematem 2. Rozwój psychofizyczny / płciowy człowieka, Problemy okresu dojrzewania 3. Warsztat „Sytuacje intymne w ZHP” 4. Molestowanie, wykorzystanie seksualne, pedofilia 5. Postawy instruktorskie, etyka instruktorska 6. Metodyka prowadzenia zajęć związanych z intymnością i płciowością człowieka

9 JAK TO UDŹWIGNĄĆ? Nie udawajmy wszechwiedzących Nie wstydźmy się prosić o pomoc Nie okłamujmy wychowanków Słuchaj ich DZIĘKUJĘ :)


Pobierz ppt "Sytuacje intymne w pracy wychowawczej - czyli jak uczyć tego, o czym sami nie zawsze wiele wiemy hm. Ewa Sidor."

Podobne prezentacje


Reklamy Google