Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc."— Zapis prezentacji:

1 JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc

2 Piramida żywieniowa Mięsa i tłuszczy zwierzęcych nie powinniśmy dużo jeść Nabiał, jaja i ryby są również konieczne dla prawidłowego rozwoju. Na drugim miejscu są warzywa rośliny strączkowe i owoce bogate w wiele witamin Najwięcej powinniśmy jeść pieczywa i produktów zbożowych pełnoziarnistych oraz uzupełniać dietę tłuszczami roślinnymi

3 Najważniejsze jest śniadanie
Aby mieć siłę do działania w szkole i twój mózg dobrze pracował pamiętaj, aby zawsze rozpoczynać dzień od śniadania. To najważniejszy posiłek dnia!

4 Dobrze wybieraj co jesz!
Do szkoły zamiast tłustego hamburgera wybierz owoc. Jabłko to znakomity wybór bogaty w witaminy łatwo przyswajalne cukry i pektyny, które oczyszczają organizm.

5 Z czego się składa nasze ciało?
Woda to główny składnik naszego ciała. Składa ono się z ok. 60% wody, a u noworodka nawet do 75%. Duże znacznie ma jakość wody jaką pijemy. Głównie powinniśmy pić wodę mineralną lub źródlaną niegazowaną.

6 Nasze kości Nasze kości składają się głównie ze związków wapnia. Aby się dobrze rozwijały należy jeść nabiał i produkty zbożowe.

7 Nasze mięśnie. Do prawidłowego rozwoju mięśni pamiętaj, aby twoja dieta zawierała: płatki owsiane, pełnoziarniste razowe pieczywo, makarony oraz rośliny strączkowe i ryby.

8 Nie zapomnij o tym co pozwala ci pamiętać!
Dodaj do diety jedzenie przyjazne mózgowi: Jabłka Banany Jagody Zielone warzywa np. brokuły, szpinak, kapustę Jajka Olej z lnu Ryby Każdy z tych pokarmów ma inne oddziaływanie, więc ważne, abyś jadł różnorodnie.

9 Podsumowując, najważniejsze w naszej diecie są:
Pieczywo pełnoziarniste i produkty zbożowe Nabiał Warzywa i owoce Ryby i tłuszcze roślinne

10 Pamiętaj jesteś tym co jesz!!!
Twój wygląd świadczy też o tym jak się odżywiasz

11 W mojej prezentacji użyłem materiałów ze stron internetowych:
wzmacniaja-zeby-ulatwiaja-odchudzanie_35460.html

12 Dziękuję za uwagę! Kuba Stoliński IVc


Pobierz ppt "JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc."

Podobne prezentacje


Reklamy Google