Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc. Piramida żywieniowa Mięsa i tłuszczy zwierzęcych nie powinniśmy dużo jeść Nabiał, jaja i ryby są również konieczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc. Piramida żywieniowa Mięsa i tłuszczy zwierzęcych nie powinniśmy dużo jeść Nabiał, jaja i ryby są również konieczne."— Zapis prezentacji:

1 JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc

2 Piramida żywieniowa Mięsa i tłuszczy zwierzęcych nie powinniśmy dużo jeść Nabiał, jaja i ryby są również konieczne dla prawidłowego rozwoju. Na drugim miejscu są warzywa rośliny strączkowe i owoce bogate w wiele witamin Najwięcej powinniśmy jeść pieczywa i produktów zbożowych pełnoziarnistych oraz uzupełniać dietę tłuszczami roślinnymi

3 Najważniejsze jest śniadanie Aby mieć siłę do działania w szkole i twój mózg dobrze pracował pamiętaj, aby zawsze rozpoczynać dzień od śniadania. To najważniejszy posiłek dnia!

4 Dobrze wybieraj co jesz! Do szkoły zamiast tłustego hamburgera wybierz owoc. Jabłko to znakomity wybór bogaty w witaminy łatwo przyswajalne cukry i pektyny, które oczyszczają organizm.

5 Z czego się składa nasze ciało? Woda to główny składnik naszego ciała. Składa ono się z ok. 60% wody, a u noworodka nawet do 75%. Duże znacznie ma jakość wody jaką pijemy. Głównie powinniśmy pić wodę mineralną lub źródlaną niegazowaną.

6 Nasze kości Nasze kości składają się głównie ze związków wapnia. Aby się dobrze rozwijały należy jeść nabiał i produkty zbożowe.

7 Nasze mięśnie. Do prawidłowego rozwoju mięśni pamiętaj, aby twoja dieta zawierała: płatki owsiane, pełnoziarniste razowe pieczywo, makarony oraz rośliny strączkowe i ryby.

8 Nie zapomnij o tym co pozwala ci pamiętać! Dodaj do diety jedzenie przyjazne mózgowi: Jabłka Banany Jagody Zielone warzywa np. brokuły, szpinak, kapustę Jajka Olej z lnu Ryby Każdy z tych pokarmów ma inne oddziaływanie, więc ważne, abyś jadł różnorodnie.

9 Podsumowując, najważniejsze w naszej diecie są: Nabiał Warzywa i owoce Pieczywo pełnoziarniste i produkty zbożowe Ryby i tłuszcze roślinne

10 Pamiętaj jesteś tym co jesz!!! Twój wygląd świadczy też o tym jak się odżywiasz

11 W mojej prezentacji użyłem materiałów ze stron internetowych: http://szybkanauka.pro/dieta-mozgu-szybkie-myslenie-pamiec/ http://szybkanauka.pro/wp-content/uploads/2011/08/sniadanie.jpg http://befirst.co/fitness/tag/kardio/ http://epolonia.us/news/4851/to-bialko-umozliwia-rozrost-kosci-i-chroni-przed-nowotworami http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/Jablka-chronia-przed-zawalem-i-zaparciami- wzmacniaja-zeby-ulatwiaja-odchudzanie_35460.html http://www.sportsy.pl/538/jestes_tym_co_jesz.html http://pl.wikipedia.org http://www.eioba.pl/a/3bun/czlowiek-sklada-sie-z-70-80-wody-i-dlaczego-jej-tak-potrzebuje http://pl.123rf.com/photo_15129987_roznorodnosc-pieczywo-pelnoziarniste.html

12 Dziękuję za uwagę! Kuba Stoliński IVc


Pobierz ppt "JESTEŚ TYM CO JESZ Kuba Stoliński IVc. Piramida żywieniowa Mięsa i tłuszczy zwierzęcych nie powinniśmy dużo jeść Nabiał, jaja i ryby są również konieczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google