Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu. Opracował Kevin Domin kl.II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu. Opracował Kevin Domin kl.II."— Zapis prezentacji:

1 Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu. Opracował Kevin Domin kl.II

2 1.Cechy muzyki barokowej: budowa wspaniałych organów, rozwój teatrów operowych we Włoszech, formy: opery, msze, oratoria, koncerty solowe, pasje

3 2. Za początek baroku w muzyce przyjmuje się rok 1600 - datę wystawienia pierwszej opery Jacopo Periego - Eurydyka. Symbolicznym końcem epoki jest rok 1750 - data śmierci Johanna Sebastiana Bacha.

4 3. Na muzykę barokową miały wpływ: - kontrreformacja, - ceremoniał francuskiego dworu absolutystycznego, - teoria afektów – takie uczucia jak miłość, nienawiść, smutek, pożądanie - mogą być wyrażane środkami muzycznymi - potęga arystokracji i włoskiego mieszczaństwa

5 Koncert Barokowy to popularna forma muzyki barokowej przeznaczona na zespół instrumentalny, a zbudowana zwykle z czterech do sześciu części. Opiera się na dialogu pomiędzy niewielką grupą solistów i orkiestrą.

6 Concertino było złożone najczęściej z 2 skrzypiec i wiolonczeli. Johann Sebastian Bach rozszerzył je o obój, fagot, trąbkę, waltornię, flet.

7 Twórcy baroku Claudio Monteverdi Georg Friedrich Haendel Jan Sebastian Bach Domenico Scarlatti Antonio Vivaldi

8 Johann Sebastian Bach (ur. 21 marca 1685 w Eisenach, zm. 28 lipca 1750 w Lipsku) – kompozytor i organista niemiecki epoki baroku, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Czołowa postać rodu Bachów.

9 Antonio Lucio Vivaldi zwany Il Prete Rosso, co po polsku znaczy "Rudy Ksiądz" (ur. 4 marca 1678 w Wenecji, zm. 28 lipca 1741 w Wiedniu) – włoski skrzypek i kompozytor, kapłan katolicki.

10 Georg Friedrich Händel (ang. George Frideric Handel; pol. Jerzy Fryderyk Haendel, ur. 23 lutego 1685 w Halle, zm. 14 kwietnia 1759 w Londynie) – niemiecki kompozytor późnego baroku

11 Źródła : http://pl.wikiquote.org/wiki/Muzyka http://zadane.pl/zadanie/374531 http://pl.wikipedia.org/wiki/Barok http://pl.wikipedia.org/wiki/Johann_Sebastian_B ach http://pl.wikipedia.org/wiki/Johann_Sebastian_B ach http://pl.wikipedia.org/wiki/Georg_Friedrich_H% C3%A4ndel http://pl.wikipedia.org/wiki/Georg_Friedrich_H% C3%A4ndel http://pl.wikipedia.org/wiki/Antonio_Vivaldi http://pl.wikipedia.org/wiki/Johann_Sebastian_B ach http://pl.wikipedia.org/wiki/Johann_Sebastian_B ach


Pobierz ppt "Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu. Opracował Kevin Domin kl.II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google