Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracował Kevin Domin kl.II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracował Kevin Domin kl.II"— Zapis prezentacji:

1 Opracował Kevin Domin kl.II
„Być kompozytorem i nie być muzykiem to tragedia. Oznacza, że jest się geniuszem bez talentu. „ Opracował Kevin Domin kl.II

2 1. Cechy muzyki barokowej:
budowa wspaniałych organów, rozwój teatrów operowych we Włoszech, formy: opery, msze, oratoria, koncerty solowe, pasje

3 2. Za początek baroku w muzyce przyjmuje się rok datę wystawienia pierwszej opery Jacopo Periego - Eurydyka. Symbolicznym końcem epoki jest rok data śmierci Johanna Sebastiana Bacha.

4 3. Na muzykę barokową miały wpływ:
- kontrreformacja, - ceremoniał francuskiego dworu absolutystycznego, - teoria afektów – takie uczucia jak miłość, nienawiść, smutek, pożądanie - mogą być wyrażane środkami muzycznymi - potęga arystokracji i włoskiego mieszczaństwa

5 Koncert Barokowy to popularna forma muzyki barokowej przeznaczona na zespół instrumentalny, a zbudowana zwykle z czterech do sześciu części. Opiera się na dialogu pomiędzy niewielką grupą solistów i orkiestrą.

6 Concertino było złożone najczęściej z 2 skrzypiec i wiolonczeli
Concertino było złożone najczęściej z 2 skrzypiec i wiolonczeli. Johann Sebastian Bach rozszerzył je o obój, fagot, trąbkę, waltornię, flet.

7 Twórcy baroku Claudio Monteverdi Georg Friedrich Haendel
Jan Sebastian Bach Domenico Scarlatti Antonio Vivaldi

8 Johann Sebastian Bach (ur. 21 marca 1685 w Eisenach, zm
Johann Sebastian Bach (ur. 21 marca 1685 w Eisenach, zm. 28 lipca 1750 w Lipsku) – kompozytor i organista niemiecki epoki baroku, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Czołowa postać rodu Bachów.

9 Antonio Lucio Vivaldi zwany Il Prete Rosso, co po polsku znaczy "Rudy Ksiądz" (ur. 4 marca 1678 w Wenecji, zm. 28 lipca 1741 w Wiedniu) – włoski skrzypek i kompozytor, kapłan katolicki.

10 Georg Friedrich Händel (ang. George Frideric Handel; pol
Georg Friedrich Händel (ang. George Frideric Handel; pol. Jerzy Fryderyk Haendel, ur. 23 lutego 1685 w Halle, zm. 14 kwietnia 1759 w Londynie) – niemiecki kompozytor późnego baroku

11 Źródła : http://pl.wikiquote.org/wiki/Muzyka


Pobierz ppt "Opracował Kevin Domin kl.II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google