Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli poradnik dla rodziców, jak nauczyć dziecko bezpiecznego poruszania się po internecie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli poradnik dla rodziców, jak nauczyć dziecko bezpiecznego poruszania się po internecie."— Zapis prezentacji:

1 czyli poradnik dla rodziców, jak nauczyć dziecko bezpiecznego poruszania się po internecie

2

3

4

5

6

7

8

9 Surfując po Internecie, wysyłając pocztę czy rozmawiając na portalach społecznościowych wszystkich obowiązuje przestrzeganie zasad netykiety, czyli dobrego zachowania w Internecie. Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie spisana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób łamiących zasady. Uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, jak np. odcięcie niegrzecznego osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora, tzw. zbanowanie.

10

11 W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstalujcie oprogramowanie antywirusowe. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Naucz dziecko dbać o swoje hasło jak o największą tajemnicę. Jeżeli dziecko musi w internecie wybrać jakieś hasło, uczul je, żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia, a dziecko strzegło go jak oka w głowie – nigdy nie wolno podawać hasła innym, np. rówieśnikom!

12 Pilnuj aby Twoje dziecko nie spędzało całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal mu jakiś limit czasu i staraj się, aby go nie przekraczało. Staraj się, aby Twoje dziecko miało jeszcze inne zainteresowania i codziennie spędzało czas również aktywnie. Rozmawiaj z dzieckiem o internecie. Pytaj je o wszystkie strony, które je niepokoją. Przeglądaj również strony, które interesują dziecko i które często odwiedza. Niech komputer stoi we wspólnym miejscu. Interesuj się tym, co robi Twoje dziecko. Nie krytykuj i nie obwiniaj jeśli coś się stanie. W razie potrzeby szukaj pomocy specjalistów.

13 … czyli strony przydatne rodzicom i dzieciom

14 Portal dla dzieci. Poznają tu zasady bezpiecznego korzystania z internetu

15 To strona zawierająca kursy bezpiecznego korzystania z internetu. Polecamy ja zarówno dzieciom młodszym, starszym jak i dorosłym.

16 Spotkałeś się z niebezpiecznymi sytuacjami w internecie? Na tej stronie znajdziesz pomoc. Spotkałeś się z niebezpiecznymi sytuacjami w internecie? Na tej stronie znajdziesz pomoc.

17 Do stron tych dostaniesz się również poprzez stronę naszej szkoły - zakładka LINKI. Polecamy!

18 www.sieciaki.pl www.fdn.pl/kursy www.helpline.org.pl http://rodzice.net

19 Prezentacja przygotowana w ramach realizacji projektu Cyfrowa szkoła.


Pobierz ppt "Czyli poradnik dla rodziców, jak nauczyć dziecko bezpiecznego poruszania się po internecie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google