Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Telefony – Nie? Dlaczego?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Telefony – Nie? Dlaczego?"— Zapis prezentacji:

1 Telefony – Nie? Dlaczego?
Według kodeksu 2.0

2 Dlaczego nie? Zakaz ten został wprowadzony ,ponieważ telefony mogą rozpraszać uczniów oraz nauczycieli podczas lekcji . Szkoła jest do nauki . . A nie do używania telefonów.

3 A co jeśli . . . Uczniowie są zbyt mało odpowiedzialni, żeby pozwolić im używać telefonu na terenie szkoły. Zgubiłem telefon 

4 Komórka w szkole– czy jest potrzebna?
Możemy komuni- kować się z rodzicami Możemy słuchać muzyki Możemy grać i używać aplikacji oglądać filmy Możemy korzystać z portali np. FaceBook Możemy oglądać nie odpo- wiednie filmy Możemy stracić telefon przez konfiskate Możemy zgubić telefon Uważamy się lepsi bo mamy lepszy telefon Mogą nam go ukraść Za Przeciw

5 Ochrona prywatności Jeśli nosisz i używasz telefonu w szkole to jest też prawdopodobieństwo, że będziesz robić zdjęcia i kręcić filmy bez zgody osoby zainteresowanej.

6 Sytuacja Jan, Ania i Piotr ; Ania wyskakuje na Janka z wulgarnym słownictwem tym czasem Piotrek z ukrycia filmuję sytuacje – Kto w takiej sytuacji jest winny?

7 Dlatego. . . Zauważ, że każdy ma swoją prywatność, dlatego nie możesz nagrywać i robić zdjęć osobą bez zgody. Możesz mieć nawet porachunki z sądem dla nieletnich.

8 Dlaczego ja? Ty kogoś narażasz na utratę prywatności … ale pamiętaj, inni też się mogą za to odwdzięczyć .

9 Lepiej . . . Pamiętaj jedno, szkoła jest do nauki, a nie do grania i robienia zdjęć telefonem komórkowym czy też innym mobilnym urządzeniem.

10 Koniec Mamy nadzieję że ta prezentacja się podobała , coś z niej zapamiętacie , nauczycie się czegoś. Wykonali: Dawid G. Jan J. Kacper S. Karol K. Damian K. Asia L. Piotr Sz.


Pobierz ppt "Telefony – Nie? Dlaczego?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google