Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sierpień 2013 Słowo Życia «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sierpień 2013 Słowo Życia «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość"— Zapis prezentacji:

1

2 Sierpień 2013 Słowo Życia

3 «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.» (Łk 6,32).

4 Słowo Życia tego miesiąca pochodzi z Ewangelii św. Łukasza.

5 Należy ono do tego obszernego zbioru mów Jezusa, któremu w Ewangelii św. Mateusza odpowiada Kazanie na Górze.

6 Jak wiemy, Jezus opisuje w nim wymagania Królestwa Bożego i podstawowe rysy osób, które do niego należą. Czerpią one natchnienie i realizują się w naśladowaniu Ojca Niebieskiego.

7 W naszym wersecie Jezus wzywa swych uczniów do naśladowania Boga Ojca w Jego miłości. Jeżeli chcemy być Jego dziećmi, powinniśmy kochać naszych bliźnich tak, jak On ich kocha.

8 «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.»

9 Pierwszą, najbardziej wyróżniającą cechą miłości Boga Ojca jest jej absolutna bezinteresowność. Kontrastuje ona zdecydowanie z miłością praktykowaną na tym świecie.

10 Podczas gdy ta ostatnia opiera się na wzajemności i sympatii (kocha się tych, którzy nas kochają lub tych, którzy są sympatyczni),

11 miłość Ojca w Niebie jest całkowicie bezinteresowna. Oddaje się tym, których stworzyła, bez względu na odpowiedź, jaką może otrzymać.

12 Naturą tej miłości jest wychodzić z inicjatywą, by podarować wszystko to, co posiada. Stąd jest ona miłością, która buduje i przemienia.

13 Ojciec Niebieski kocha nas nie dlatego, że jesteśmy dobrzy, duchowo piękni i dlatego zasługujemy na Jego uwagę i błogosławieństwo, wręcz przeciwnie: On kochając nas, obdarza nas dobrem oraz duchowym pięknem swojej łaski, sprawiając, że stajemy się Jego przyjaciółmi i Jego dziećmi.

14 «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.»

15 Inną cechą miłości Boga Ojca jest jej powszechność. Bóg kocha wszystkich bez różnicy. Miarą Jego miłości jest brak wszelkich ograniczeń i wszelkiej miary.

16 Zresztą Jego miłość nie byłaby darmowa i stwórcza, gdyby nie kierowała się wszędzie tam, gdzie są jakieś potrzeby i braki, które należy uzupełnić.

17 Oto, dlaczego Ojciec Niebieski kocha również te dzieci, które są niewdzięczne, zbuntowane, albo się od Niego oddaliły; co więcej: to one szczególnie przyciągają jego Miłość.

18 «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.»

19 Jak więc będziemy żyli Słowem tego miesiąca?

20 Postępując jak prawdziwe dzieci Ojca Niebieskiego, to znaczy naśladując Jego miłość, zwłaszcza te jej cechy, na które zwróciliśmy uwagę: bezinteresowność i powszechność.

21 Starajmy się kochać pierwsi, kochać wielkodusznie, miłością solidarną, otwartą na wszystkich, kierującą się szczególnie ku różnym brakom, jakie możemy spotkać dookoła nas.

22 Starajmy się kochać miłością nie liczącą na rezultat.

23 Próbujmy być narzędziami Bożej hojności, dopuszczając także innych do udziału w darach natury i łaski, które otrzymaliśmy od Boga.

24 Dając się prowadzić tym Słowom Jezusa – dostrzeżemy odnowionym wzrokiem i odnowionym sercem każdego bliźniego, który się obok nas znajdzie i każdą okazję, jaką codzienne życie nam podaruje.

25 I wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam działać (w rodzinie, w szkole, w środowisku pracy, w szpitalu itd.), poczujemy się wewnętrznie przynagleni, aby być szafarzami tej miłości, właściwej Bogu, którą Jezus przyniósł na ziemię, jedynej miłości zdolnej przemienić świat.

26 Tekst: Chiara Lubich, 1992/2. Grafika: Anna Lollo we współpracy z ks. Placido DOmina (Sycylia - Włochy) * * * Ten komentarz do Słów życia jest tłumaczony na 96 języków i dialektów, dociera do kilku milionów ludzi na całym świecie za pośrednictwem druku, radia, telewizji i Internetu - więcej informacji na http://focolare.pl/ Plik PPS jest tłumaczony na wiele języków i dostępny na stronie www.santuariosancalogero.org «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują.» (Łk 6,32)


Pobierz ppt "Sierpień 2013 Słowo Życia «Jeśli miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to [należy się] wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość"

Podobne prezentacje


Reklamy Google