Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, między innymi od: - czynników fizycznych - jak temperatura, wilgotność, - ciśnienia atmosferycznego, -

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, między innymi od: - czynników fizycznych - jak temperatura, wilgotność, - ciśnienia atmosferycznego, -"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, między innymi od: - czynników fizycznych - jak temperatura, wilgotność, - ciśnienia atmosferycznego, - czynników chemicznych - naturalnych składników gleby, powietrza, wody oraz składników wytworzonych w wyniku działalności człowieka, powodujących zanieczyszczenie tych środowisk, - czynników biologicznych - drobnoustrojów chorobotwórczych, bakterii, wirusów, grzybów chorobotwórczych, pasożytów zwierzęcych.

4

5 Globalne ocieplenie Dziura ozonowa Smog Hałas Ozon przygruntowy Kwaśne deszcze

6

7

8

9

10 - Gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączanie sprzętów elektronicznych, gdy nikt z nich nie korzysta, - Dbanie o czystość środowiska, nie wyrzucanie śmieci na ulicę, ani do wody, a także segregowanie odpadów, - Korzystanie z ekologicznych środków transportu (np. rower), - Zabieranie na zakupy własnej torby, aby nie pakować produktów w plastikowe torebki ze sklepu, - Zwracanie większej uwagi na kupowane produkty. Jeśli są oznakowane symbolami, które świadczą o ich pozytywnym wpływie na środowisko naturalne (np. opakowanie nadające się do recyklingu; nie testowane na zwierzętach, itp.) są to wówczas produkty ekologiczne, - Zakręcanie wody, gdy nie jest już potrzebna, dokręcanie kranów, - Nie rozpalanie ognisk w lasach lub na polach w czasie podwyższonego zagrożenia pożarowego, - Używanie antyperspirantów w kulkach, nie dezodorantów w sprayach zawierających freony.

11


Pobierz ppt "Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, między innymi od: - czynników fizycznych - jak temperatura, wilgotność, - ciśnienia atmosferycznego, -"

Podobne prezentacje


Reklamy Google