Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

poprawne zasady korzystania z Internetu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "poprawne zasady korzystania z Internetu."— Zapis prezentacji:

1 poprawne zasady korzystania z Internetu.

2 Uczniowie!!! Korzystanie z komputera i Internetu jest pomocne w nauce i służy Waszemu rozwojowi. Może być dla Was również świetną formą rozrywki, pod warunkiem, że będziecie korzystać z Sieci rozważnie I zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na stronie również zostały opublikowane zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

3

4 o Pierwsza poprawna zasada korzystania z Internetu :
. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom. Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu czy komórki powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie czy gadu- gadu. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać. o

5

6 druga poprawna zasada korzystania z Internetu :
Nie podawaj komuś swojego hasła. Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie w Naszej Klasie, Facebooku czy Gronie. I na przykład, wysyłał głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych. Jako ty.

7

8 Trzecia poprawna zasada korzystania z Internetu :
Używaj programów antywirusowych i antyspamowych. Warto zabezpieczyć swój komputer, chyba że masz ochotę na to, że ktoś będzie go wykorzystywał do swoich szemranych celów. Możesz skorzystać z programów zabezpieczających, dostępnych w serwisie szybkidownload.pl. Update! To że masz program antywirusowy czy antyspamowy to połowa sukcesu. Nie zapomnij włączyć opcji update'owania tych programów. Dzięki temu, będą zabezpieczały komputer przed najnowszymi wirusami. A nowe wirusy pojawiają się codziennie.

9

10 Wirusy Jeśli Twój komputer podłączony jest do Internetu koniecznie musisz zainstalować na nim program antywirusowy i firewall. Po sieci krąży mnóstwo niebezpiecznych dla Twojego komputera wirusów. Jeśli któryś z nich dostanie się na dysk Twojego komputera może go trwale uszkodzić, przez co możesz stracić ważne dla Ciebie pliki. Aby tego uniknąć pamiętaj o zainstalowaniu programu antywirusowego i firewall. Niezbędne jest też aktualizowanie programu antywirusowego, aktualizowanie czyli pobieranie najświeższej bazy wirusów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zapewniłeś swojemu komputerowi właściwą ochronę

11

12 Czwarta poprawna zasada korzystania z Internetu:
Spotkania z osobami poznanymi w Internecie mogą być niebezpieczne! . Jeżeli planujecie spotkanie z internetowym znajomym, pamiętajcie, aby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na spotkania umawiajcie się tylko w miejscach publicznych i idźcie na nie w towarzystwie rodziców lub innej zaufanej dorosłej osoby .

13

14 Piąta poprawna zasada korzystania z Internetu :
Jeżeli prowadzicie w Internecie stronę lub blog, pamiętajcie, że: mają do niej dostęp również osoby o złych zamiarach Nigdy nie podawajcie na swojej stronie adresu domowego, numeru telefonu, informacji o rodzicach, itp. Bez zgody rodziców nie publikujcie też na niej zdjęć swoich, rodziny, ani nikogo innego, kto nie wyrazi na to zgody

15

16 . Jeżeli logujesz się na strony internetowe uważnie czytaj ich regulamin.
Każdy serwis internetowy powinien posiada swój regulamin. Warto zapoznać się z nim przed zarejestrowaniem się w danym serwisie czy portalu. W regulaminie zawarte są wszystkie istotne dla nas informacje. Dotyczą one między innymi zasad przechowywania naszych danych osobowych czy ewentualnych płatności związanych z korzystaniem z serwisu. Nie czytanie regulaminu może mieć negatywne konsekwencje. Możemy nieświadomie zgodzić się na wykorzystywanie naszych prywatnych informacji to celów, które nie będą dla nas dobre. Rejestrując się w serwisie bez znajomości regulaminu, możemy wyrazić zgodę na wnoszenie opłat za korzystanie z usług serwisu czy portalu.

17

18 Szósta poprawna zasada korzystania z Internetu :
Jeżeli chcecie coś kupić w Internecie, zawsze konsultujcie to z rodzicami. Nigdy nie podawajcie numeru karty kredytowej i nie wypełniajcie internetowych formularzy bez wiedzy i zgody rodziców.

19

20 Osma poprawna zasada korzystania z Internetu :
Nigdy nie używaj webkamery podczas rozmowy z osobą której nie znasz.! Jeśli nie masz pewności, z kim rozmawiasz na czasie czy GG, nie zgadzaj się na połączenie wideo. A już szczególnie wtedy, jeśli ta osoba sama go nie udostępnia. Czy chcesz rozmawiać z kimś, kto widzi ciebie, nie widząc go? Raczej nie.

21

22 Siódma poprawna zasada korzystania z Internetu :
Mów, jeśli coś jest nie tak ! W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100 .

23 Źródła: https://www. google. pl/search
Prezentacje Przygotowalai: Natalia Telega ,Pawel Koziol i Monika Orlowska ;)


Pobierz ppt "poprawne zasady korzystania z Internetu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google