Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne Koło Caritas Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne Koło Caritas Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich"— Zapis prezentacji:

1 Szkolne Koło Caritas Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich

2 Koło powstało w październiku 2007 roku
Powołanie Koła Koło powstało w październiku 2007 roku z inicjatywy naszych uczniów.

3 Nasz patron: Św. Brat Albert Adam Chmielowski

4 Nasze motto: „Służyć bliźniemu to przede wszystkim dawać siebie:
"być dobrym jak chleb”.

5 Nasze cele Do najważniejszych celów realizowanych przez nasze Szkolne Koło Caritas należą: pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym, pomoc dzieciom i młodzieży, pomoc ludziom ubogim.

6 O nas Działalność w Kole zachęca do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiej osoby i bezinteresownego dzielenia się swoim czasem i zdolnościami, uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka. Na początku nasze Koło skupiało 55 wolontariuszy, teraz jest nas już ponad 100 osób.

7 Członkowie Koła

8 „Podziel się Posiłkiem”
Nasze Szkolne Koło Caritas nawiązało współpracę z Centrum Profilaktyki, Promocji  Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych w Wieliczce. Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Podziel się Posiłkiem”. Akcja polega na zbiórce żywności. Nasi wolontariusze rozdają ulotki przy dużych sklepach w Wieliczce i okolicy. Zebrane produkty są przekazywane dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych naszej gminy oraz potrzebującym rodzinom.

9 „Podziel się Posiłkiem”

10 Ozdoby świąteczne W okresie Adwentu i Wielkiego Postu nasi wolontariusze wykonują samodzielnie ozdoby świąteczne między innymi z gipsu, masy solnej, makaronu, gliny, wikliny. Dzięki przychylności księży proboszczów z parafii Grabie i Strumiany przeprowadzamy kwesty przy kościołach. Oferujemy wykonane przez nas ozdoby.

11 Nasza pomoc Z zebranych ofiar udało nam się:
* 3 – krotnie wyjechać do Domu Dziecka w Pacanowie i przygotować dla dzieci paczki mikołajkowe * zorganizować zabawę z nagrodami z okazji Dnia Dziecka * uposażyć dzieci w kalosze i odzież na wyjazd wakacyjny zakupić dla wszystkich dzieci gry planszowe i zabawki * przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących

12 Mikołajki w Pacanowie

13 Nasza pomoc * Wspomóc leczenie chorych dzieci:
* Małgosi z dziecięcym porażeniem mózgowym * Chłopca chorego na cukrzycę * Zorganizować kwestę dla rodziny poszkodowanej w pożarze * Przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszego środowiska oraz dla osoby chorej na stwardnienie rozsiane.

14 Wspólnota „L’Arche” Nawiązaliśmy dobrą znajomość ze wspólnotą osób niepełnosprawnych „L’Arche” ze Śledziejowic. Gościliśmy we wspólnocie kilkakrotnie. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zapraszani jesteśmy na wspólne kolędowanie, a nasi wolontariusze występują tam ze świątecznym montażem słowno – muzycznym. Wspólnota zaś realizowała w naszej szkole swój autorski program pt. „Jesteśmy wśród Was”. Miał on na celu uwrażliwić młodzież na potrzeby osób niepełnosprawnych.

15 Uroczystości szkolne Wolontariusze naszego Koła corocznie przygotowują akademie związane ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, montaże słowno – muzyczne związane z rocznicami papieskimi (rocznice pontyfikatu Jana Pawła II, rocznice Jego śmierci), uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II.

16 Przedstawienie świąteczne

17 Nasza pomoc Mamy w szkole „Pogotowie naukowe” dla uczniów mających trudności w nauce. Uczniowie służyli swoją pomocą kolegom i koleżankom z różnych przedmiotów. Co roku przygotowujemy Szlachetną Paczkę dla rodziny z naszego rejonu.

18 Wielki Piknik Dobrych Serc w Zakrzowie k/ Kalwarii Zebrzydowskiej

19 Kwesta w „Carrefour”

20 Wyjazdy * Wolontariusze wyjeżdżają na kolonie letnie i zimowiska organizowane przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. * Udało nam się też zorganizować kilkudniowe wyjazdy dla wolontariuszy, między innymi do Niedzicy i do Szczawnicy. * W tym roku byliśmy w Zakopanym, „Śladami naszego patrona św. Brata Alberta”

21 U św. Brata Alberta

22 Piknik w środku gór

23 Szkolne Koło Caritas im. Św
Szkolne Koło Caritas im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego stanowi prężnie działającą i zrzeszającą największą ilość młodzieży organizację w gimnazjum oraz jest wizytówką szkoły w środowisku lokalnym. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów nigdy nie zabraknie osób niosących bezinteresowną pomoc, wrażliwych na potrzeby innych, widzących piękno w niesieniu pomocy.

24 Dziękujemy za uwagę !!!


Pobierz ppt "Szkolne Koło Caritas Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich"

Podobne prezentacje


Reklamy Google