Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Aleksandry Ogińskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Aleksandry Ogińskiej"— Zapis prezentacji:

1 im. Aleksandry Ogińskiej e-mail: sekretariat@sp10siedlce.edu.pl
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Aleksandry Ogińskiej Witamy w naszej szkole Siedlce ul. Mazurska 10 tel 1 1

2 Misja naszej szkoły: Działamy po to, aby: Nasi uczniowie byli
solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku Ich Rodzice darzyli nas zaufaniem Pracownicy szkoły mieli satysfakcję z wykonywanej pracy Szkoła cieszyła się uznaniem w środowisku

3 Naszym celem jest: wzorowe i wszechstronne przygotowanie do dalszego kształcenia w gimnazjum i liceum oraz wspieranie zdrowego rozwoju psychomotorycznego uczniów, wspomaganie rodziców w wychowaniu dzieci, doskonalenie harmonijnego rozwoju ucznia, w tym szczególnie zdobywania wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie nawyków zdrowego trybu życia, wychowywanie twórczego, młodego człowieka, który będzie mógł sam rozwijać swoją osobowość, zaspokajać swoje potrzeby intelektualne i realizować się w życiu, kształtowanie w dziecku wartości: prawdy, dobra, piękna i umiłowanie do Ojczyzny.

4 Atuty naszej szkoły: bezpieczna,
wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, przyjazna uczniom i rodzicom, „otwarta” na środowisko szkolne i lokalne, efektywna w działaniu, z miłą, serdeczną, rodzinną atmosferą, osiągająca wysokie wyniki ze sprawdzianów zewnętrznych, w ostatnich kilku latach najwyższy średni wynik sprawdzianu w Siedlcach, zajmująca czołowe lokaty w konkursach i olimpiadach ogólnopolskich, wojewódzkich i siedleckich.

5 Nasze atuty: W szkole jest monitoring wizyjny oraz elektroniczna woźna
W szkole powstał „Szkolny Klub Bezpieczeństwa” jako nowy element międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Szkoła bierze udział programie społecznym „Szkoła bez przemocy”

6 Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów
Nasze atuty: Szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów Jest to wspólna akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej i Super Expressu. Akcja ta ma przede wszystkim na celu pokazanie nauczycieli , którzy z pasją pracują ze swoimi uczniami. Rozbudzają w nich zainteresowania, rozwijają zdolności, prowadzą kółka zainteresowań, wspólnie coś interesującego z uczniami organizują

7 Nasze atuty: Bliskość przystanków autobusowych

8 Nasze atuty: Budynek parterowy, z podjazdami, przystosowany również dla dzieci niepełnosprawnych

9 Nasze atuty: Duży parking

10 Nasze atuty: Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych (słonecznych) w szkole jest ekologicznie – wykorzystujemy energię odnawialną.   

11 Nasze atuty: Dziennik elektroniczny pomaga nauczycielowi aktywnie dostarczać informacji i komunikować się z rodzicami uczniów.

12 Troskliwa opieka medyczna pani pielęgniarki.
Nasze atuty: Troskliwa opieka medyczna pani pielęgniarki.

13 Nasi uczniowie zdobywają wiedzę w miłej atmosferze
Nasze atuty: Nasi uczniowie zdobywają wiedzę w miłej atmosferze

14 Wielofunkcyjne, tartanowe boisko
Baza szkoły: Wielofunkcyjne, tartanowe boisko

15 Nowoczesna , klimatyzowana sala komputerowa z dostępem do Internetu
Baza szkoły: Nowoczesna , klimatyzowana sala komputerowa z dostępem do Internetu

16 Baza szkoły: Pracownia matematyczna wyposażona w 12 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu

17 Baza szkoły: W dziewięciu pracowniach tablice interaktywne.
Wszystkie sale lekcyjne wyposażone w projektor i komputer mający dostęp do Internetu

18 Baza szkoły: Regionalna pracownia Promocji OZE, w której uczniowie uczą się jak wykorzystywać odnawialne źródła energii

19 Baza szkoły: Plac zabaw dla dzieci najmłodszych dofinansowany z programu „Radosna Szkoła”

20 Baza szkoły: Biblioteka z Centrum Multimedialnym

21 Stołówka, w której wydawane są smaczne obiady.
Baza szkoły: Stołówka, w której wydawane są smaczne obiady.

22 Baza szkoły: Świetlica - chluba naszej szkoły. Tradycją świetlicy są loterie i poczta walentynkowa oraz kiermasze wielkanocne, na których można kupić palemki, karty świąteczne i różne ozdoby. Godziny otwarcia świetlicy:

23 Miejsca zabaw w salach lekcyjnych.
Baza szkoły: Miejsca zabaw w salach lekcyjnych.

24 Pomoc i wsparcie pedagoga szkolnego oraz logopedy.
Baza szkoły: Pomoc i wsparcie pedagoga szkolnego oraz logopedy. Uczniom proponujemy pomoc psychologiczno - pedagogiczną, a także wspieramy w rozwiązywaniu trudności, poprzez życzliwe rozmowy i porady.  Rodziców staramy się wspierać w rozwiązywaniu trudnych sytuacji wychowawczych, poprzez pomoc w doborze właściwych działań. 

25 Proponujemy uczniom: Oferta szkoły: zajęcia wyrównawcze,
terapię pedagogiczną, zajęcia logopedyczne, szkolny chór, Klub Europejski, koło przyrodniczo-ekologiczne, koło informatyczno-fotograficzne, koło teatralne w języku polskim i angielskim, koła przedmiotowe w zależności od zainteresowań ucznia, przynależność do Gromady Zuchów i Harcerzy „Wesoła Dziesiątka”.

26 Oferta szkoły: zajęcia z pierwszej pomocy medycznej, ponieważ szkoła posiada sprzęt do nauki udzielania pierwszej pomocy, ciekawe lekcje biblioteczne, zajęcia na basenie w PG4 oraz w Parku Wodnym Siedlce, gimnastykę korekcyjną, zajęcia sportowe w sekcjach: - koszykówka, - siatkówka, - piłka ręczna - gimnastyka sportowa i inne.

27 Oferta szkoły: Nasza szkoła bierze udział w projektach: „Owoce w szkole” i „Szklanka mleka”. Uczniowie wszystkich klas I-III otrzymują bezpłatnie mleko, oraz owoce i warzywa. e-Twinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami..

28 Oferta szkoły: Szkoła Podstawowa nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej systematycznie prowadzi edukację ekologiczną, uczestniczy w Ogólnopolskim Konkursie "Drugie Życie Elektrośmieci”.

29 Otrzęsiny klas czwartych
Oferta szkoły: Na terenie naszej szkoły odbywa się wiele imprez kulturalnych Konkurs pieśni patriotycznej Otrzęsiny klas czwartych Inscenizacja „Jedzmy zdrowo” Choinka szkolna Szkolny Dzień Profilaktyki

30 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Oferta szkoły Święto Szkoły Turniej klas VI „Kocham Cię Polsko” Żywa lekcja historii Rocznica Odzyskania Niepodległości

31 Organizujemy ciekawe formy spędzania czasu wolnego:
Oferta szkoły Organizujemy ciekawe formy spędzania czasu wolnego: zielone szkoły, wycieczki , pikniki.

32 Oferta szkoły Współpracujemy z wieloma instytucjami:
Komenda Miejskiej Policji, Ośrodek Ruchu Drogowego, Straż Pożarna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i inne.

33 Sukcesy

34 Sukcesy Nasza szkoła osiąga sukcesy. Rok szkolny 2012/2013 :
30 wychowanków naszej szkoły otrzymało Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce Siedmioro z nich otrzymało stypendium I stopnia.  Rok szkolny 2013/2014 Nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jest to konkurs polonistyczny, matematyczny i przyrodniczy. W kolejnym etapie jeden z naszych uczniów zakwalifikował się jako jedyny z Siedlec do etapu wojewódzkiego. SP10 zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej w II Międzyszkolnej Siedleckiej Korneliadzie SP 10 zajęła I miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – JĘZYKI OBCE kategoria szkoły podstawowe I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

35 Sukcesy

36 Dziesiątka to jest to, u nas spełnisz marzeń sto!
Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach serdecznie zaprasza


Pobierz ppt "im. Aleksandry Ogińskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google