Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

6 powodów, żeby wybrać „SZÓSTKĘ” adres: ul. Wawel 13, 41-200 Sosnowiec tel/fax: 32 266 58 85

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "6 powodów, żeby wybrać „SZÓSTKĘ” adres: ul. Wawel 13, 41-200 Sosnowiec tel/fax: 32 266 58 85"— Zapis prezentacji:

1 6 powodów, żeby wybrać „SZÓSTKĘ” adres: ul. Wawel 13, 41-200 Sosnowiec tel/fax: 32 266 58 85 e-mail: sp6@sosnowiec.edu.pl

2 1. Bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera Szkoła dba o bezpieczeństwo uczniów oraz dobrą atmosferę i przyjazne relacje między uczniami i nauczycielami. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Nasi nauczyciele po prostu lubią swoją pracę!

3 Szkoła Podstawowa nr 6 jest jedną z najlepszych placówek w Sosnowcu. Od wielu lat utrzymujemy wysoki poziom nauczania i cieszymy się uznaniem w środowisku lokalnym. Nasi uczniowie odnoszą wiele sukcesów w prestiżowych konkursach wiedzowych i artystycznych o zasięgu miejskim, regionalnym i ogólnopolskim. 2. Wysokie wyniki nauczania Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Jakość naszej pracy została doceniona i nagrodzona tytułami: Szkoła z Klasą, Innowacyjna Szkoła, Szkoła Odkrywców Talentów. Nasi pedagodzy są laureatami wielu nagród, m.in.: Prezydenta Miasta Sosnowca, Śląskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej.

4 Oferujemy szeroki wachlarz różnorodnych zajęć pozalekcyjnych. Rozwijamy indywidualne uzdolnienia i zainteresowania każdego ucznia: naukowe, artystyczne, społeczne czy sportowe. 3. Indywidualne podejście do dziecka Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Nauczyciele i pedagog szkolny otaczają szczególną opieką i fachową pomocą uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, mających trudności w nauce lub problemy zdrowotne. Prowadzimy specjalistyczne zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne, wspomagające uczniów w przezwyciężaniu napotykanych trudności.

5 Nasi wychowankowie wraz z nauczycielami prowadzą szereg akcji charytatywnych, mających na celu pomoc potrzebującym ludziom i zwierzętom. Inicjatorami wielu z nich są sami uczniowie. W proponowane działania włącza się cała społeczność szkoły. 4. Działalność społeczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Wdrażamy uczniów do bezinteresownej aktywności społecznej. Angażujemy ich w życie szkoły i społeczności lokalnej. Jednym z naszych priorytetów w pracy wychowawczej jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

6 Nasza szkoła corocznie zajmuje czołowe miejsca w klasyfikacji na „Najbardziej usportowioną szkołę” w Sosnowcu. W 2014 r. otrzymaliśmy tytuł Szkoły w Ruchu, przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia stało się jednym z priorytetów działalności naszej szkoły. Przynosi to wymierne efekty w postaci licznych sukcesów sportowych naszych uczniów. 5. Usportowiona szkoła Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone w taki sposób, że wszyscy uczniowie naszej szkoły bardzo lubią lekcje w-fu, bez względu na umiejętności i predyspozycje sportowe.

7 Wszyscy nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami aktywizującymi, inspirują dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy. Komputery, projektory i stały dostęp do internetu w salach pozwala nauczycielom na co dzień wykorzystywać prezentacje multimedialne, edukacyjne programy komputerowe, animacje, pokazy, filmy, ćwiczenia interaktywne itp. 6. Nowoczesne metody i narzędzia pracy Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu Prawie wszystkie pracownie przedmiotowe dla klas IV-VI wyposażone są w najnowocześniejsze tablice interaktywne. Na wielu przedmiotach wykorzystywane są multimedialne podręczniki elektroniczne, tzw. multibooki.

8 Zapraszamy do nas!!!


Pobierz ppt "6 powodów, żeby wybrać „SZÓSTKĘ” adres: ul. Wawel 13, 41-200 Sosnowiec tel/fax: 32 266 58 85"

Podobne prezentacje


Reklamy Google