Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BYĆ WOLONTARIUSZEM! TO BRZMI DUMNIE!!!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BYĆ WOLONTARIUSZEM! TO BRZMI DUMNIE!!!."— Zapis prezentacji:

1 BYĆ WOLONTARIUSZEM! TO BRZMI DUMNIE!!!

2 Nowatorską formą wolontariatu, jaką przetestowaliśmy w naszej szkole są "słodkie piątki". Chętni uczniowie pieką ciasta z własnych funduszy, jako swój wkład w akcję. Wypieki są sprzedawane podczas przerw między lekcjami. Uczniowie, jak i cały personel chętnie kupują ciasta, kawałek za symboliczną złotówkę. Zebrane pieniądze są przekazywane na cele charytatywne. W przedstawioną powyżej akcję może zaangażować się każdy.

3 1) Zaproponujcie pomysł dyrektorowi lub opiekunowi samorządu szkolnego
Jak zorganizować???; 1) Zaproponujcie pomysł dyrektorowi lub opiekunowi samorządu szkolnego 2) Znajdźcie chętnych do upieczenia ciasta 3) Ustalcie dzień, cenę i wybierzcie osoby do sprzedaży 4) Wybierzcie cel na jaki zostaną przeznaczone pieniądze Wskazówka; Jeśli ktoś chce upiec ciasto, a nie ma pieniędzy zróbcie zbiórkę w klasie i umówcie się, że jedna osoba przyniesie mąkę, druga cukier itd..

4 Wolontariat jako pomoc uczniowska
Wolontariat jako pomoc uczniowska. To bardzo ciekawa forma pomocy ucznia dla ucznia. Gimnazjaliści, chętni do pracy poświęcają swój wolny czas na pomoc młodszym kolegom, którzy potrzebują ich pomocy z różnych przedmiotów. Uczniowie ze szkoły podstawowej są również zadowoleni z dobrego kontaktu ze starszymi uczniami. Często podczas takiej pracy powstają więzi, między dzieciakami, a młodzieżą. Jest ona formą edukacji, jak i pełni funkcję społeczną w środowisku szkolnym. Sami bardzo chętnie uczestniczymy w przedstawionej powyżej formie pomocy.

5 Maraton Pisania Listów Amesty International każdy, komu leży na sercu los osoby, której życie jest zagrożone, pisze list w jej obronie. Informacje jak zorganizować maraton pod numerem gg lub mail

6 Ciekawą formą wolontariatu jest "Wielka loteria fantowa"
Ciekawą formą wolontariatu jest "Wielka loteria fantowa". Ludzie kupując losy pomagają chorym, gdyż środki z ich sprzedaży są przekazywane na cele charytatywne oraz nagrody nie odebrane przez uczestników przekazane w ręce domów dziecka lub domów opieki społecznej. Nagrody są sponsorowane przez róże przedsiębiorstwa i pojedyncze osoby. Tego typu akcje przynoszą duże dochody, są więc bardzo potrzebne, zwłaszcza dla chorych osób potrzebujących drogiego sprzętu medycznego lub zabiegów.

7 Samorząd Szkolny jest organizatorem akcji "Wielka Loteria", która odbywa się co roku w Zespole Szkół nr 4. Wielka Loteria organizowana jest z myślą o dzieciach potrzebujących pomocy. W listopadzie każdego roku na terenie miasta i okolic Kościana sprzedawane są losy, a następnie ma miejsce finał, czyli losowanie nagród. Główną wygraną jest skuter. Za pieniądze uzyskane z Loterii Samorząd organizuje pomoc wychowankom Domu Dziecka we Wschowie, podopiecznym Centrum Interwencji Kryzysowej w Kościanie, podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie oraz innym dzieciom, które tej pomocy potrzebują. Warto podkreślić, że akcja ta cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wszystkich uczniów naszej szkoły. Pierwsza loteria odbyła się w 2002 roku. Wówczas dzięki życzliwości i ofiarności wielu ludzi udało się zebrać kwotę 12 tysięcy złotych, którą przeznaczono na turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki, cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Wówczas również nawiązaliśmy kontakt z Domem Dziecka we Wschowie. Przez kolejne lata staraliśmy się pomóc chorym i potrzebującym dzieciom z Kościana oraz Powiatu Kościańskiego. Podczas IX Wielkiej Loterii, której losowanie odbyło się 27 listopada 2010 roku, zebraliśmy rekordową kwotę zł. Przez 9 kolejnych edycji loterii udało się zebrać ponad 183 tysiące złotych. W roku 2004 Samorząd otrzymał Certyfikat Dobroczynności oraz został uznany za najlepiej działający samorząd w kraju.

8 Następną formą wolontariatu są wycieczki z dziećmi
Następną formą wolontariatu są wycieczki z dziećmi. Nie muszą być to wcale dalekie wyjazdy. Mamy na myśli idee spędzania czasu z rówieśnikami pod opieką starszych uczniów. Mogą przy tym poznawać swoje miasto, wieś, "małą ojczyznę", usłyszeć opowieści o ciekawych miejscach i ludziach mieszkających w okolicy, pogłębiać wiedzę o historii i tradycjach regionu, spędzają miło i przyjemnie czas.


Pobierz ppt "BYĆ WOLONTARIUSZEM! TO BRZMI DUMNIE!!!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google