Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z życia biblioteki szkolnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z życia biblioteki szkolnej"— Zapis prezentacji:

1 Z życia biblioteki szkolnej

2 Spis treści Szkolna biblioteka Działalność biblioteki Wolontariat
Orientacja zawodowa Centrum multimedialne Biblioteka online

3 Szkolna biblioteka Pani Mariola Staniek
W naszej bibliotece pracują dwie wspaniałe panie: i Pani Ewa Pawlak

4 Działalność biblioteki
Większość uczniów głównie wypożycza tu książki. Niektórzy korzystają również z komputerów oczywiście w celach naukowych lub po prostu chcą spędzić przerwę w miłym gronie pań… i osób im pomagającym.

5

6 Jedno jest pewne! Tutaj zawsze jest wesoło, a chętnych do pracy pomocników nigdy nie brakuje.

7 Wolontariat Wolontariat pod opieką naszej szkolnej biblioteki zajmuje się różnymi działaniami na rzecz pomocy innym i nie tylko. Góra grosza Tłusty czwartek Dzień tolerancji Dbanie o zaniedbane nagrobki Kongo Dom dziecka

8 Góra grosza Co roku organizowane są zbiórki pieniędzy, a dokładniej groszy, jak zresztą sama nazwa wskazuje. Pieniądze te zostają przekazane na Fundację Krwinka.

9 Tłusty czwartek Ten dzień kojarzy nam się z pysznymi, pełnymi lukru z wyciekającą marmoladą pączkami. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się smakiem tych dorodnych słodyczy. Dlatego też działacze wolontariatu postanowili co roku w ten dzień przekazać pieniądze, pochodzące ze sprzedaży ciast, na rzecz głodujących.

10 Dzień tolerancji W naszej szkole uczniowie nie zawsze są kulturalni wobec siebie. Dzień tolerancji stworzony został, by ludzie nawiązali ze sobą więzi, nie zwracając uwagi na wady, ubiór czy też oceny.

11 Dbanie o zaniedbane nagrobki
Do działalności wolontariatu należy także dbanie o cmentarze i zabytki, znajdujące się w naszym mieście oraz okolicach.

12 Kongo Kongo to kraj położony w centralnej Afryce. Jest ono bardzo biednym państwem. Ludzie mieszkający tam, cierpią z głodu, pragnienia oraz braku opieki medycznej. Uczniowie z naszej szkoły postawili przyłączyć się do zbiórki pieniędzy dla nich.

13 Dom dziecka Nasi szkolni wolontariusze odwiedzają również domy dziecka. Zapełniają najmłodszym czas wolny organizując przeróżne gry i zabawy. W Mikołajki i Andrzejki przynoszą zabawki, zebrane wcześniej w naszej szkole.

14 Orientacja zawodowa Pani Ewa Pawlak każdego roku prowadzi indywidualne zajęcia dla chętnych uczniów klas trzecich w sprawach tzw. doradztwa zawodowego. Pomaga nam wybrać zawód bądź kierunek dalszego kształcenia. Odbywają się także grupowe spotkania z różnymi osobami, zajmującymi się doradzaniem. Więcej informacji można wyczytać na stronie internetowej pani Pawlak:

15 Centrum multimedialne
Szkolne centrum multimedialne obejmuje cztery stanowiska komputerowe. Uczniowie mogą korzystać z nich na każdej przerwie, po uprzednim wpisaniu swojego nazwiska do specjalnego zeszytu.

16 Biblioteka online Setki, a nawet tysiące książek spoczywa na półkach naszej wypożyczalni. Nie sposób spamiętać wszystkich tytułów. Dla ułatwienia wglądu między regały, utworzono stronę internetową, na której spisano nazwy utworów literackich, znajdujących się w naszej bibliotece. Na stronie tej można również sprawdzić, jakie książki się wypożyczyło, klikając na profil użytkownika. END

17 Zakończenie DZIĘKUJEMY ZA OBEJRZENIE!
by Natalia Siennicka & Róża Kobojek Źródła: :8081/cgi-bin/MOLOptivumOpac.dll


Pobierz ppt "Z życia biblioteki szkolnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google