Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HIPOTEZA STACJONARNEGO ETERU. CO TO JEST ETER? Po odkryciu fal elektromagnetycznych próbowano odnale ś ć o ś rodek w którym one si ę rozchodz ą. Wymy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HIPOTEZA STACJONARNEGO ETERU. CO TO JEST ETER? Po odkryciu fal elektromagnetycznych próbowano odnale ś ć o ś rodek w którym one si ę rozchodz ą. Wymy."— Zapis prezentacji:

1 HIPOTEZA STACJONARNEGO ETERU

2 CO TO JEST ETER? Po odkryciu fal elektromagnetycznych próbowano odnale ś ć o ś rodek w którym one si ę rozchodz ą. Wymy ś lono wi ę c Eter, mia ł a to być substancja wype ł niaj ą ca ca ł y wszech ś wiat. Od tego czasu rozpocze ł y si ę do ś wiadczenia maj ą ce na celu udowodnienie istnienia Eteru.

3 Do ś wiadczenia maj ą ce na celu udowodnienie istnienia Eteru Doświadczenie Michelsona-Morleya Miał na celu, poprzez porównanie prędkości światła w różnych kierunkach względem Ziemi, wykazanie ruchu Ziemi względem hipotetycznego eteru. Doświadczenie zostało przeprowadzone po raz pierwszy w 1881 przez Alberta Abrahama Michelsona, który w 1887 powtórzył je wraz z Edwardem Morleyem.

4

5 Wnioski Nie można stwierdzić ruchu względem Eteru czyli Eter nie istnieje. Prędkość światła jest taka sama dla obserwatora spoczywającego i poruszającego się. Ruch jest względny, można go stwierdzić tylko względem innych ciał.


Pobierz ppt "HIPOTEZA STACJONARNEGO ETERU. CO TO JEST ETER? Po odkryciu fal elektromagnetycznych próbowano odnale ś ć o ś rodek w którym one si ę rozchodz ą. Wymy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google