Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKO- rozwój Suchedniowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKO- rozwój Suchedniowa"— Zapis prezentacji:

1 EKO- rozwój Suchedniowa
Patrycja Michta i Zuzanna Pięta klasa IId Gimnazjum im. St. Staszica w Suchedniowie

2 Przygotowanie do pracy

3 Część I- Suchedniów wokół nas
Miasto i gmina Suchedniów położone jest w województwie świętokrzyskim, w pobliżu Kielc. Liczy mieszkańców. Burmistrzem naszego miasta jest Pan Tadeusz Bałchanowski. W skład gminy wchodzi Suchedniów oraz cztery sołectwa: Krzyżka, Mostki, Michniów i Ostojów.

4 Suchedniów dawniej

5 Suchedniów dzisiaj

6 W związku z powyższymi zdjęciami, postanowiłyśmy podjąć się zorganizowania tegorocznych debat do Sejmu RP. Temat naszej pracy dotyczącej ekologii i działania przeciwko zanieczyszczeniom brzmi: „Jak było do tej pory-ocena działań”

7 Na powyżej zamieszczonych zdjęciach wyraźnie widać, że stan Suchedniowa uległ pogorszeniu. Świadczą o tym: -”zapomniany park”-np. mało ilość roślinności, czy poniszczone ławki, -brak koszy na śmieci, bądź ich katastrofalny wygląd, -zanieczyszczona woda w zalewie, która utrudnia życie rybom, kaczkom lub letni wypoczynek turystom. Dlatego też postanowiłyśmy udać się na ulice miasta, z pytaniem: „Co zmieniliby państwo w Suchedniowie” oraz Państwa odczucia: „Suchedniów dawniej i dzisiaj”.

8

9 Podczas wywiadu środowiskowego:

10 Jak rozumieją Państwo pojęcie EKO-rozwój?
Co myślą Państwo na temat EKO-rozwoju w Suchedniowie? Jak zapobiec wyrzucaniu śmieci przez mieszkańców do naszych lasów? Co sądzą Państwo o założeniu w Suchedniowie organizacji, działających na rzecz ekologii? Czy w szkołach powinny być organizowane spotkania zachęcające młodzież do bycia ekologicznym?

11 6. Jak Państwa zdaniem Suchedniów wyglądał kilkanaście lat wstecz. 7
6. Jak Państwa zdaniem Suchedniów wyglądał kilkanaście lat wstecz? 7. Co Państwa zdaniem należałoby zmienić, aby nasze miasto wyglądało lepiej (niż na zdjęciach powyżej)? 8. Czy uważają Państwo, że tego typu spotkania mają jakieś przesłanie? Jeśli tak, to jakie? 9. Jak Państwo dbają o środowisko? 10. Co sądzą Państwo o przygotowanej przez nas prezentacji?

12 Wnioski:

13 Wnioski: Powyższy schemat obrazuje odpowiedzi ankietowanych przez nas osób. Jak widać, duża liczba mieszkańców narzeka na brak koszy na śmieci w naszym miasteczku. Ponadto jednym z głównych problemów Suchedniowa jest zanieczyszczony zalew i brak organizacji ekologicznych. Większość osób uważa także, że dobrym sposobem byłaby akcja sadzenia drzew. Innymi kwestiami, które dają wiele do myślenia są, np.: zmniejszenie ilości fabryk, wprowadzenie kar za śmiecenie, czy zbyt małe zainteresowanie ze strony władzy.

14 Kanalizacja* W związku, że nasz temat pracy związany jest z ekologią, przygotowałyśmy dodatkowy slajd dotyczący kanalizacji w Suchedniowie. Poniższe dane zostały udostępnione przez Wydział Geodezji i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy Suchedniów ,a pochodzą ze sprawozdania za rok. Dane przedstawiają się następująco: * liczba domostw w mieście, * liczba domostw w gminie, * łączna liczba domostw (miasto+gmina), * domostwa przyłączone do kanalizacji-miasto, * 99- domostw przyłączonych do kanalizacji-gmina * łączna liczba domostw przyłączonych do kanalizacji (miasto + gmina), * 950-liczba domostw nie posiadających kanalizacji (miasto), * 507- liczba domostw nie posiadających kanalizacji (gmina) *1457- łączna liczba domostw nie posiadających kanalizacji.

15

16 Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "EKO- rozwój Suchedniowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google