Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.”"— Zapis prezentacji:

1 „Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.”
Czyli : Dbam o siebie – dbam o swoich najbliższych.

2 Dziękuje za…

3 …Życie W dzisiejszych czasach , tak wiele słyszy się o aborcjach . Aborcja jest to zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci zarodka lub płodu. Ale czemu te dzieci muszą zostać mordowane, gdyż ich rodzice nie są odpowiedzialni? A może będą im przeszkadzać w doczesnym życiu? Czy nie lepiej byłoby po prostu urodzić dzieci , a zostawić je w domach dziecka? Tak. Przecież te dzieci nie są niczemu winne. Chcą żyć , jak Ty czy ja.

4 „Cudownych rodziców mam…”
Rodzina składa się z rodziców jak i dzieci , to te dwie części składają się w jedną całość. Ta całość dopełnia się w każdym calu . To połączenie dwójki kochających się ludzi , tworzy to co w życiu jest najważniejsze- RODZINĘ.

5 Międzynarodowy dzień życia
Narodowy Dzień Życia – polskie święto obchodzone co roku 24 marca, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach wielodzietnych.

6

7

8

9 „Czym dla Ciebie jest rodzina?” czyli sonda.
Jako szukając opowiedzi na te pytanie , postanowiłam zapytać się moich rówieśników , aby udzielili mi odpowiedzi na pytanie zadane w nagłówku. A więc zaczynajmy… 

10 Sylwia: „Rodzina to taka grupa ludzi powiązana genetyczną częścią biologiczną. W rodzinie każdy z nas się wychował i nabierał pewnych cech życiowych ,które potrzebne są w dalszej sferze życia każdego człowieka. Od rodziny zależy rozwój, charakter oraz poszczególne cechy każdego człowieka. Rodzina pełni jedną z głównych funkcji każdego człowieka jest całym dobrem jakie dostrzega druga osoba. Rodzina dla mnie jest stwarzaniem stałego bytu, ciepła, miłości, wsparcia na drodze ,która każdy człowiek musi pokonać.”

11

12 Jadwiga : Anna : „Jest dla mnie bardzo ważna, a nawet najważniejsza.”
„Rodzina jest dla mnie wszystkim, moja pomocą, wsparciem, otuchą”

13

14 Angelika: „Pytanie z pozoru łatwe, lecz trzeba się zastanowić jak nazwać tę więź którą tworzymy z bliskimi. Dla mnie rodzina to ludzie których kocham, osoby którym mogę zaufać i uwierzyć. Darzymy się bezinteresowną pomocą, wspierając się w trudnych chwilach. Rodzina to niezwykła wspólnota, której nie da się opisać w kilku zdaniach... Cieszę się, że mogę być częścią takiej jedności.”

15

16 Karolina: „Rodziną dla mnie jest atmosfera, taka domowa z kłótniami czy bez.. ale wspólna. Mając obojga rodziców a nawet nie.. Rodzina to ciepło. Chęć wracania do domu. Zrozumienie i pomoc w każdej sytuacji. To wspólne problemy i radości warunkujące tym kim się kiedyś staniemy. Będąc wychowani bez miłości w przyszłości nie będziemy potrafili jej dawać innym. Największe problemy wychodzą z domu. To stamtąd najwięcej wynosimy. Dlatego tak bardzo powinno zwracać się uwagę na wychowanie dzieci. By kiedyś z szacunkiem nazywali nas "rodzicami".. nie "starymi" . warto pomyśleć ile znaczymy dla tych dwóch osób i jak łatwo jest je zranić.”

17

18 Koniec, dziękuje za uwagę 
Prezentacje przygotowała Ewa Głażewska Kl.: 1 Th Zespołu Szkół Nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku. Muzyka : Elements Dubstep Violin Original Lindsey Stirling Źródła : Wikipedia.pl , grafika google, demotywatory.pl Nauczyciel religii: ks. Grzegorz Gut


Pobierz ppt "„Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google