Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy młodzie ż z Niemiec w Polsce. Długo oczekiwana wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+ w podprojekcie „Odkrywanie regionów”. Celem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy młodzie ż z Niemiec w Polsce. Długo oczekiwana wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+ w podprojekcie „Odkrywanie regionów”. Celem."— Zapis prezentacji:

1 Witamy młodzie ż z Niemiec w Polsce

2 Długo oczekiwana wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+ w podprojekcie „Odkrywanie regionów”. Celem projektu jest poznawanie i promowanie oraz popularyzowanie walorów regionu, w którym mieszkamy. Takiego zadania podejmują się uczniowie naszej szkoły, francuskiej i niemieckiej.

3 Nasze gimnazjum gościło grupę uczennic z niemieckiego miasta Eberbach,z rejonu Badenia- Wirtenbergia. Z uczennicami ze szkoły w Niemczech i ich opiekunką, nauczycielką historii i języka angielskiego poznaliśmy się w trakcie dwóch wideokonferencji.

4 Koordynatorka naszego projektu pani Monika Firut zadbała o to, aby nasze językowe kompetencje wzbogacone zostały umiejętnym posługiwaniem się językiem projektu, jakim jest język angielski, ale również język niemiecki był dla nas niezwykle przydatny.

5 Pani Magdalena Piotrowska czuwała nad historycznymi śladami i wątkami niezbędnymi dla realizacji projektu.

6 W niedzielę 24 kwietnia samolot z gośćmi wylądował w godzinach popołudniowych na lotnisku w Pyrzowicach. W poniedziałek powitał uczniów pan dyrektor nauczyciele i młodzież gimnazjalna, również dzieci ze szkoły podstawowej. Atmosfera była niezwykła. Warsztaty i lekcje były twórcze i urozmaicone przebiegały w luźnej, serdecznej atmosferze.

7 Dla gości przygotowaliśmy ciekawy i różnorodny program. Inspiracją oczywiście stał się region i jego promocja. Zorganizowaliśmy również spotkania w szkole, w formie zajęć warsztatowych, quizów, prezentacji, prac plastycznych i udziału w lekcjach języka polskiego, języka angielskiego i historii.

8 Lekcja języka polskiego

9 Warsztaty Uczniowie z podprojektów „Romantyzm”, „Słownik obrazkowy” i „ Sytuacje z życia codziennego”, uczestniczyli razem z nami w zajęciach warsztatowych.

10 Od wtorku rozpoczęliśmy podróże po naszym i nieco dalszym regionie Polski. Pierwsza z podróży, to zwiedzanie kopalni ćwiczebnej w Dąbrowie Górniczej „Sztygarka”,

11 Kopalnia Sztygarka

12 W środę powitał nas deszczowy Kraków, którym nasi goście byli zachwyceni. Europejska stolica kultury zawsze zachwyca bez względu na aurę.

13 Wizyta w Krakowie

14 W czwartek – spacer po Sosnowcu szlakiem rodziny Dietlów, odwiedziny w Pałacu i Mauzoleum rodziny Dietlów. Niezwykle ciekawym miejscem był kościół ewangelicki mieszczący się dawnej hali fabrycznej. W jego wnętrzu o historii rodziny Dietlów oraz zwyczajach ewangelików opowiedział nam Marcin Luter.

15

16

17 Grill u Pani Firut

18

19 W piątek odwiedziliśmy Katowice, stolicę regionu z bardzo nowoczesnym Muzeum Śląskim, w którym nasi goście poznali historię stosunków polsko-niemieckich na przestrzeni wieków.

20

21 Nasze rodziny z polską gościnnością przyjęły uczennice ze szkoły z Eberbach, nauczycielka Christina również zaznała gościny w polskim domu naszej pani, Moniki Firut. My również odwiedziliśmy ją, korzystając z zaproszenia na wspólne grillowanie. Oprócz nas w podróżach uczestniczyli również nasi koledzy z II c.


Pobierz ppt "Witamy młodzie ż z Niemiec w Polsce. Długo oczekiwana wizyta odbyła się w ramach realizacji programu Erasmus+ w podprojekcie „Odkrywanie regionów”. Celem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google