Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Ta klasa jest dla Ciebie jeśli: lubisz posługiwać się językiem angielskim, chcesz poszerzać swoje umiejętności językowe,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Ta klasa jest dla Ciebie jeśli: lubisz posługiwać się językiem angielskim, chcesz poszerzać swoje umiejętności językowe,"— Zapis prezentacji:

1 XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni

2 Ta klasa jest dla Ciebie jeśli: lubisz posługiwać się językiem angielskim, chcesz poszerzać swoje umiejętności językowe, chcesz poznać ciekawych ludzi podczas obozów językowych, planujesz związać swoją przyszłość z wyjazdem za granicę

3 Przedmioty w rozszerzeniu: Od klasy I w rozszerzeniu realizujemy odpowiednio język niemiecki lub hiszpański w zależności od wyboru. Od klasy II w rozszerzeniu dochodzą nam przedmioty, które sami wybierzemy (jeden, dwa lub trzy z podanych): język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, biologia, chemia, geografia, matematyka; przy czym co najmniej jednym z tych przedmiotów musi być: historia, biologia, geografia lub chemia.

4 Lekcje prowadzone w języku polskim jak i angielskim: Chemia Geografia Historia

5 Studia i praca po „dwujęzyku”: Filologia angielska  tłumacz, nauczyciel języka angielskiego, przewodnik Filologia hiszpańska  tłumacz, nauczyciel języka hiszpańskiego, kulturoznawca Ameryki Południowej Filologia germańska  tłumacz, nauczyciel języka niemieckiego

6 Osiągnięcia: Uczniowie klas dwujęzycznych mają na swoim koncie wiele zasług i wygranych konkursów. W tym roku jeden z uczniów klasy IIA jest finalistą ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego.

7 EuroWeek – obóz językowy Podczas obozu dowiadujemy się dużo nowych i ciekawych informacji na temat krajów całego świata. Obozy odbywają się Długopolu Dolnym k. Bystrzycy Kłodzkiej. Zajęcia prowadzą wolontariusze z różnych krajów. Nikt się nie nudzi na wyjeździe!

8 Wymiany z innymi szkołami Europy Co roku organizowane są wymiany z uczniami w Niemczech oraz Holandii! Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

9 W klasie dwujęzycznej na pewno nikt nie będzie się nudził! Wspaniała atmosfera wciągnie każdego! Źródło: http://www.leonli.co.uk/blog/wp- content/uploads/2012/12/480735_513412972026707_1624332542_n-1.jpg

10 SEE YOU IN OUR SCHOOL!!!


Pobierz ppt "XIV Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Ta klasa jest dla Ciebie jeśli: lubisz posługiwać się językiem angielskim, chcesz poszerzać swoje umiejętności językowe,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google