Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach."— Zapis prezentacji:

1

2 Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach finansowanych ze środków Programu Erasmus+ Edukacja szkolna akcja Mobilność kadry edukacji szkolnej lipcu 2015 roku.

3 W lipcu 2015 łącznie 5 nauczycielek Stowarzyszenia Alliance Française w Bydgoszczy wzięło udział w zagranicznych szkoleniach dla nauczycieli języków obcych finansowanych przez Narodową Agencję w ramach stypendium Erasmus +. 2 z nich podwyższały swoje kwalifikacje zawodowe we Francji ( Bordeaux, Montpellier) a 3 pozostałe w Hiszpanii ( Málaga).

4 Zrealizowane cele mobilności: Zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy poprzez podniesienie praktycznych i teoretycznych umiejętności zawodowych z zakresu nauczania języka obcego Poznanie nowych metod, materiałów i technik przydatnych w uczeniu języka obcego Nawiązanie kontaktów z nauczycielami języków obcych z innych krajów Unii Europejskiej i z poza Europy oraz wymiana z nimi doświadczeń, wiedzy

5 Osiągnięte cele stypendium: Kontakt i współpraca z zagranicznymi instytucjami, szkołami językowymi, wydawnictwami Poszerzenie wiedzy z zakresu kultury, sztuki, obyczajowości kraju nauczanego języka poprzez udział w warsztatach, wycieczkach, spotkaniach kulturalnych organizowanych przez instytucje goszczące Zdobycie nowych, przydatnych w pracy nauczyciela materiałów, gier, podręczników.

6 Relacje uczestniczek mobilności: Katarzyna Ługowska – szkoła France Langue Bordeaux „ Moja grupa składała się z Czeszki, Belgijki, Hiszpanek, Austriaczek i Polek (...) W czasie zajęć przedpołudniowych doskonaliłyśmy nasz francuski, a popołudniami mogłyśmy m. in. aktualizować wiedzę z dziedziny dydaktyki francuskiego jako języka obcego, uczyć się podejścia akcyjnego w procesie dydaktycznym oraz opracowania materiałów autentycznych takich jak: piosenki, reklamy czy wideo na potrzeby lekcji języka obcego. Dla mnie, prawdziwą perełką były interaktywne zajęcia prowadzone przez Séverine Rijan w księgarni Mollat. Oczywiście były też warsztaty kulinarne i zwiedzanie Bordeaux, nie zabrakło wizyty w winnicach Saint Emillion. To był wspaniały pobyt pod każdym względem”.

7 Fotorelacja Katarzyna Ługowska

8 Relacje uczestniczek mobilności: Joanna Połtyn Institut Linguistique du Peyrou Montpellier „Czego się nauczyłam? Wyrażeń slangowych, języka potocznego, pułapek gramatycznych, słowotwórstwa na poziomie zaawansowanym, metodologii nauczania języka francuskiego oraz użycia multimediów podczas zajęć języka francuskiego. Poza tym uczestniczyłam w wycieczkach do: Carcassonne, Nimes, Avignon, Sete, Montpellier. Wzięłam udział w warsztatach kuchni regionalnej i enologii, dniu międzynarodowym. Pobyt był niezwykle owocny, region urokliwy, atmosfera cudowna”.

9 Fotorelacja Joanna Połtyn

10 Relacje uczestniczek mobilności: Anna Płotkowska, Instituto Cervantes de Málaga „W trakcie szkolenia poznałam nauczycieli hiszpańskiego z innych krajów, m.in.. Irlandii, Finlandii, Francji, Szkocji. Kurs składał się z 2 części: teoretycznej i praktycznej, dlatego nie tylko podszkoliłam swój warsztat językowy i poznałam m.in.metody wyjaśniania gramatyki ale także przyglądałam się pracy hiszpańskich nauczycieli i mogłam poprowadzić zajęcia z uczniami. Dzięki czemu podniosłam kwalifikacje. Na pewno pomoże mi to w pracy w szkole. Ponadto nauczyłam się gotować paellę, widziałam korridę na żywo, zwiedziłam Rondę, Kordobę, Malagę. Wyjazd przerósł moje oczekiwania: poziom, organizacja, miejsce- na piątkę. Cieszę się, że skorzystałam z tej szansy”.

11 Fotorelacja Anna Płotkowska

12 Relacje uczestniczek mobilności: Iwona Wiśniewska Instituto Cervantes de Málaga

13 Fotorelacja Iwona Wiśniewska

14 Relacje uczestniczek mobilności: Dorota Burzych, Instituto Cervantes de Málaga „Kurs w Maladze był dla mnie bardzo interesującym doświadczeniem. Poznałam ciekawe metod pracy z wykorzystaniem nowych technologii, które obecnie stosuję w swojej pracy. Szkolenie dało mi szansę na odświeżenie mojego warsztatu, na wyjście poza dotychczasowe metody nauczania. Pobyt w Maladze umożliwił mi zgłębienie kultury Andaluzji oraz nawiązanie kontaktu z rodowitymi Hiszpanami.”

15 Fotorelacja Dorota Burzych


Pobierz ppt "Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google