Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach."— Zapis prezentacji:

1

2 Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach finansowanych ze środków Programu Erasmus+ Edukacja szkolna akcja Mobilność kadry edukacji szkolnej lipcu 2015 roku.

3 W lipcu 2015 łącznie 5 nauczycielek Stowarzyszenia Alliance Française w Bydgoszczy wzięło udział w zagranicznych szkoleniach dla nauczycieli języków obcych finansowanych przez Narodową Agencję w ramach stypendium Erasmus +. 2 z nich podwyższały swoje kwalifikacje zawodowe we Francji ( Bordeaux, Montpellier) a 3 pozostałe w Hiszpanii ( Málaga).

4 Zrealizowane cele mobilności: Zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy poprzez podniesienie praktycznych i teoretycznych umiejętności zawodowych z zakresu nauczania języka obcego Poznanie nowych metod, materiałów i technik przydatnych w uczeniu języka obcego Nawiązanie kontaktów z nauczycielami języków obcych z innych krajów Unii Europejskiej i z poza Europy oraz wymiana z nimi doświadczeń, wiedzy

5 Osiągnięte cele stypendium: Kontakt i współpraca z zagranicznymi instytucjami, szkołami językowymi, wydawnictwami Poszerzenie wiedzy z zakresu kultury, sztuki, obyczajowości kraju nauczanego języka poprzez udział w warsztatach, wycieczkach, spotkaniach kulturalnych organizowanych przez instytucje goszczące Zdobycie nowych, przydatnych w pracy nauczyciela materiałów, gier, podręczników.

6 Relacje uczestniczek mobilności: Katarzyna Ługowska – szkoła France Langue Bordeaux 20.07-31.07.2015 „ Moja grupa składała się z Czeszki, Belgijki, Hiszpanek, Austriaczek i Polek (...) W czasie zajęć przedpołudniowych doskonaliłyśmy nasz francuski, a popołudniami mogłyśmy m. in. aktualizować wiedzę z dziedziny dydaktyki francuskiego jako języka obcego, uczyć się podejścia akcyjnego w procesie dydaktycznym oraz opracowania materiałów autentycznych takich jak: piosenki, reklamy czy wideo na potrzeby lekcji języka obcego. Dla mnie, prawdziwą perełką były interaktywne zajęcia prowadzone przez Séverine Rijan w księgarni Mollat. Oczywiście były też warsztaty kulinarne i zwiedzanie Bordeaux, nie zabrakło wizyty w winnicach Saint Emillion. To był wspaniały pobyt pod każdym względem”.

7 Fotorelacja Katarzyna Ługowska

8 Relacje uczestniczek mobilności: Joanna Połtyn Institut Linguistique du Peyrou Montpellier 13.07-25.07.2015 „Czego się nauczyłam? Wyrażeń slangowych, języka potocznego, pułapek gramatycznych, słowotwórstwa na poziomie zaawansowanym, metodologii nauczania języka francuskiego oraz użycia multimediów podczas zajęć języka francuskiego. Poza tym uczestniczyłam w wycieczkach do: Carcassonne, Nimes, Avignon, Sete, Montpellier. Wzięłam udział w warsztatach kuchni regionalnej i enologii, dniu międzynarodowym. Pobyt był niezwykle owocny, region urokliwy, atmosfera cudowna”.

9 Fotorelacja Joanna Połtyn

10 Relacje uczestniczek mobilności: Anna Płotkowska, Instituto Cervantes de Málaga „W trakcie szkolenia poznałam nauczycieli hiszpańskiego z innych krajów, m.in.. Irlandii, Finlandii, Francji, Szkocji. Kurs składał się z 2 części: teoretycznej i praktycznej, dlatego nie tylko podszkoliłam swój warsztat językowy i poznałam m.in.metody wyjaśniania gramatyki ale także przyglądałam się pracy hiszpańskich nauczycieli i mogłam poprowadzić zajęcia z uczniami. Dzięki czemu podniosłam kwalifikacje. Na pewno pomoże mi to w pracy w szkole. Ponadto nauczyłam się gotować paellę, widziałam korridę na żywo, zwiedziłam Rondę, Kordobę, Malagę. Wyjazd przerósł moje oczekiwania: poziom, organizacja, miejsce- na piątkę. Cieszę się, że skorzystałam z tej szansy”.

11 Fotorelacja Anna Płotkowska

12 Relacje uczestniczek mobilności: Iwona Wiśniewska Instituto Cervantes de Málaga

13 Fotorelacja Iwona Wiśniewska

14 Relacje uczestniczek mobilności: Dorota Burzych, Instituto Cervantes de Málaga „Kurs w Maladze był dla mnie bardzo interesującym doświadczeniem. Poznałam ciekawe metod pracy z wykorzystaniem nowych technologii, które obecnie stosuję w swojej pracy. Szkolenie dało mi szansę na odświeżenie mojego warsztatu, na wyjście poza dotychczasowe metody nauczania. Pobyt w Maladze umożliwił mi zgłębienie kultury Andaluzji oraz nawiązanie kontaktu z rodowitymi Hiszpanami.”

15 Fotorelacja Dorota Burzych


Pobierz ppt "Zagraniczne warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka francuskiego i hiszpańskiego. Prezentacja nauczycieli SAF, którzy uczestniczyli w szkoleniach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google