Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa humanistyczna (B). Co to jest humanizm? Humanizm jest to prąd filozoficzny, etyczny i kulturowy wywodzący się z epoki Odrodzenia, a także postawa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa humanistyczna (B). Co to jest humanizm? Humanizm jest to prąd filozoficzny, etyczny i kulturowy wywodzący się z epoki Odrodzenia, a także postawa."— Zapis prezentacji:

1 Klasa humanistyczna (B)

2 Co to jest humanizm? Humanizm jest to prąd filozoficzny, etyczny i kulturowy wywodzący się z epoki Odrodzenia, a także postawa intelektualna i moralna, nawiązująca do dziedzictwa odrodzenia, wyrażającej się troską o potrzeby, szczęście, godność i swobodny rozwój człowieka

3 Rozszerzone przedmioty: W naszej klasie przedmiotem rozszerzonym jest język polski. Pozostałe przedmioty wybieramy sami w połowie I klasy. Wyjątkowość XIV LO pozwala nam na indywidualne kształcenie, dopasowane do zainteresowań każdego z nas.

4 Język obcy Każdy uczeń klasy humanistycznej ma możliwość nauki dwóch języków obcych. Kontynuujemy naukę języka angielskiego, a dodatkowo mamy do wyboru: język hiszpański, język francuski, język niemiecki.

5 Nauka języków obcych odbywa się w grupach międzyoddziałowych. Grupy z języka angielskiego dobierane są na podstawie testów. Pozostałe języki obce nauczane są od podstaw.

6 Co w przyszłości? Nauka w klasie o profilu humanistycznym przygotowuje do podjęcia studiów: prawniczych, pedagogicznych, filologicznych.

7 Jako klasa humanistyczna bierzemy udział w: wyjściach do teatrów i kina, zwiedzanie muzeów i wystaw, udział w lekcjach muzealnych, udział w warsztatach interstrukturalnych i interdyscyplinarnych, Spotkania z interesującymi przedstawicielami kultury i sztuki.

8 Metody pracy kadry pedagogicznej Kadra pedagogiczna w bardzo interesujący sposób prowadzi zajęcia przekazując tym samym wiedzę z wszystkich dziedzin nauki. Nauczyciele stosują nowoczesne i ciekawe metody pracy z wykorzystaniem następujących pomocy naukowych: TV i video, projektora multimedialnego, grafoskopu i foliogramów, map i atlasów historycznych, słowników.

9 Wyposażenie Szkoła zapewnia bardzo dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe: języka polskiego (w tym pracownię multimedialną), historii, salę europejską.

10 Zapraszamy serdecznie! Prezentację wykonała Adriana Kunicka IB


Pobierz ppt "Klasa humanistyczna (B). Co to jest humanizm? Humanizm jest to prąd filozoficzny, etyczny i kulturowy wywodzący się z epoki Odrodzenia, a także postawa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google