Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze Nadleśnictwo Mieszkowice Dzień dobry! Witamy w Nadleśnictwie Mieszkowice – naszym Nadleśnictwie, naszym lesie…. Historia Nadleśnictwa, to las i ludzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze Nadleśnictwo Mieszkowice Dzień dobry! Witamy w Nadleśnictwie Mieszkowice – naszym Nadleśnictwie, naszym lesie…. Historia Nadleśnictwa, to las i ludzie."— Zapis prezentacji:

1 Nasze Nadleśnictwo Mieszkowice Dzień dobry! Witamy w Nadleśnictwie Mieszkowice – naszym Nadleśnictwie, naszym lesie…. Historia Nadleśnictwa, to las i ludzie oraz pokora i cierpliwość wobec przyrody – tego uczą nas leśnicy podczas licznych spotkań. Dla dzieci z naszej szkoły las, to miejsce zawsze otwarte i co ważne blisko nas – co dla dzieci spoza dużej aglomeracji miejskiej ma ogromne znaczenie…

2 Do kina, muzeum, czy na basen musimy przejechać sporą ilość kilometrów – czasami to prawdziwa wyprawa – do lasu mamy tylko mały krok. Zapraszamy do naszego lasu, w którym wydarzenia z krwawej historii naszego Kraju przeplatają się z dniem teraźniejszym. Leśnicy edukują i nie pozwalają nam zapomnieć o wydarzeniach minionych lat…

3 Historia Nadleśnictwa Mieszkowice jest ściśle związana z historią tutejszych terenów, ziem zachodnich Polski, nazywanych ziemiami odzyskanymi. Od lutego 1945 roku w tutejszych lasach stacjonowała I Dywizja Wojska Polskiego im. Tadeusza Kościuszki, która 16 kwietnia 1945 roku rozpoczęła forsowanie Odry, działając w ramach operacji berlińskiej kończącej II wojnę światową. Dziś jest to Rejon Pamięci Narodowej i do dnia dzisiejszego można znaleźć wiele śladów z tych okrutnych czasów w naszych lasach. Szczątki żołnierzy spoczywają wśród lasu na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Wielu kombatantów – uczestników tamtych wydarzeń osiedliło się na Ziemi Mieszkowickiej. Kilku związało swoje życie z lasami i do dzisiaj w mundurach leśnika podczas spotkań w szkole i na szlaku pamięci opowiadają nam krwawą historię tych lasów.

4 Oprócz ogromnej ilości pracy jaką wykonują leśnicy pamiętają również o dzieciach z terenu nadleśnictwa. Uczestniczą w uroczystościach w naszej szkole, pamiętają o Dniu dziecka i świątecznej choince. Odwiedzają nas w szkole i zapraszają do lasu – zawsze mają dla nas czas i są ważnym elementem w naszej edukacji. To z myślą o dzieciach w Naszym Nadleśnictwie przygotowano wiele atrakcji, z których korzystamy od przedszkolaka po ucznia szkoły średniej, przez cały rok.

5 W 1985 roku staraniem pracowników Nadleśnictwa Mieszkowice utworzony został rezerwat przyrody Wrzosowiska Cedyńskie. Od tego czasu tysiące odwiedzających napawa się niezwykłym widokiem kwitnących na przełomie września wrzosów – początek roku szkolnego staje się mniej bolesny, gdy możemy odwiedzić to piękne miejsce. Przy budynku Nadleśnictwa powstało miejsce edukacji leśnej. Mamy tam do dyspozycji salę edukacyjną, piękny ogród dendrologiczny, a zajęcia prowadzone przez leśników odbywają się przez cały rok.

6 Sami widzicie, jak w codzienność naszych zajęć wplątany jest las i ludzie z nim związani. Mundur leśnika budzi w nas podziw i wielu z nas w przyszłości chce pracować w lesie. Tak historia zatacza koło. To czego dowiadujemy się od leśników pomaga zrozumieć ich działania, spojrzeć na las ich oczami.

7 „Naród, który nie pamięta o swojej przeszłości, nie zasługuje na teraźniejszość i przyszłość”. Józef Piłsudski Nasz las jest miejscem, gdzie przeplata się przeszłość i teraźniejszość. Jesteśmy pewne, że będziecie zawsze mile widziani – tak jak my: Maja Kołakowska, Paulina Pawlicka, Julia Sługocka uczennice klasy VIB Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Nadleśnictwa Mieszkowice Paulina Pawlicka Julia Sługocka Maja Kołakowska


Pobierz ppt "Nasze Nadleśnictwo Mieszkowice Dzień dobry! Witamy w Nadleśnictwie Mieszkowice – naszym Nadleśnictwie, naszym lesie…. Historia Nadleśnictwa, to las i ludzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google