Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odkrywam swoją miejscowość Projekt realizowany w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0 z TIK” klasy I b oraz Koła Fotograficznego FLESZ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odkrywam swoją miejscowość Projekt realizowany w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0 z TIK” klasy I b oraz Koła Fotograficznego FLESZ."— Zapis prezentacji:

1 Odkrywam swoją miejscowość Projekt realizowany w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0 z TIK” klasy I b oraz Koła Fotograficznego FLESZ

2 CELE PROJEKTU Celem projektu realizowanego przez uczniów klasy I b szkoły podstawowej w Czaczu wraz z grupą uczestników Koła Fotograficznego FLESZ było przedstawienie swoich miejscowości, odkrycie w nich interesujących miejsc godnych pokazania innym. Pierwszaki ramię w ramię z uczniami klas V należącymi do FLESZA współdziałali, uczyli się od siebie wzajemnie - wykonując zadania założone w projekcie.

3 Nasze miejsca zamieszkania Czacz,Glińsko,Skoraczewo, Stary Białcz, Nowy Białcz, Karśnice,Brońsko,Nadolnik. Te miejscowości pokażemy w naszej prezentacji za pomocą zdjęć, rysunków oraz krótkich pisemnych informacji.

4 Pracujemy z mapą, szukamy w sieci informacji na temat naszych miejscowości oraz wykonujemy rysunki Starsi koledzy z koła fotograficznego pomagają pierwszakom w posługiwaniu się mapą oraz odnajdywaniu w Internecie potrzebnych informacji.

5 WSPÓLNE RYSOWANIE Piotrek z kółka fotograficznego pomaga pierwszakom wykonać rysunek domu Mateusz podziwia rysunek wykonany przez pierwszoklasistów

6 CZACZ Oprócz domów niektórych z nas w Czaczu jest również nasza szkoła, którą otacza urokliwy park.

7 KARCZMA HUSARSKA I KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W CZACZU Kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła (XIII w.) Karczma HUSARSKA (XIX w.) Można spotkać się tu na różnych uroczystościach.

8 Plan Czacza i słynne „wystawki” Plan Czacza W Czaczu można kupić artykuły używane, przyjeżdżają tu ludzie z całej Polski

9 GLIŃSKO Glińsko wiosną budzi się do życia

10 Nadolnik Plan Nadolnika

11 Tu mieszkamy w Nadolniku Blok w Nadolniku – rysunek wykonany przez uczniów klasy I b

12 STARY BIAŁCZ Plan Starego Białcza

13 KOŚCIÓŁ W STARYM BIAŁCZU Kościół pw. Wszystkich Świętych, zbudowany w latach 1696-1717

14 NOWY BIAŁCZ Tu w Nowym Białczu mieszkamy – rysunki domów

15 Plan Nowego Białcza

16 KARŚNICE Pole uprawne w Karśnicach

17 BROŃSKO Wiatrak w Brońsku

18 SKORACZEWO Dom jednego z uczniów klasy I b w Skoraczewie

19 DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO NAS! Mamy nadzieję, że się podobało! ;-) Nad całością projektu czuwali: pani Danuta Drótkowska i Jakub Jankowski Wykonanie rysunków: uczniowie klasy I b; zdjęcia i prezentacja: członkowie Koła Fotograficznego FLESZ Pani Danuta pomaga przypinać prace uczniów na wystawę


Pobierz ppt "Odkrywam swoją miejscowość Projekt realizowany w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0 z TIK” klasy I b oraz Koła Fotograficznego FLESZ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google