Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Włoszakowice. Położenie nadleśnictwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Włoszakowice. Położenie nadleśnictwa."— Zapis prezentacji:

1 Nadleśnictwo Włoszakowice

2 Położenie nadleśnictwa

3 Historia Teren należący do Nadleśnictwa Włoszakowice dawno temu,należał do fortun możnowładców wielkopolskich i znanych rodów arystokratycznych. Od 1738 do 1782 tereny te należały do rodu książęcego Sułkowskich, a od 1782 do 1785 do niemieckich książąt Shonoichów. Później tereny te należały do wielu innych właścicieli. By w 1919 roku trafić do prezydenta banku wiedeńskiego Camillo Castiglioniego. Społeczeństwo we Włoszakowicach nie akceptowało nowego właściciela. Dzięki nacisku mieszkańców na władze okazało się, że sytuacja prawna Castiglioniego dzięki temu w 1925 1 lipca powstało Nadleśnictwo Włoszakowice.

4 Feliks Rożyński (1859- 1929) Leśnik wychowany w zaborze pruskim na tamtejszych wzorach postępowego niemieckiego leśnictwa. Był członkiem honorowym Towarzystw Ogrodniczych – warszawskiego i wołyńskiego. Po I wojnie światowej nie wrócił do Podzamcza. Pracował wtedy w różnych instytucjach leśnych, na koniec w wielkopolskim nadleśnictwie we Włoszakowicach. Został pochowany na cmentarzu parafialnym we Włoszakowicach; w pobliskim lesie, w miejscu nagłej śmierci, uczczony pamiątkowym obeliskiem, który pozostaje pod opieką Nadleśnictwa.

5 Pracownicy Nadleśniczy – Ryszard Łopusiewicz Zastępca Nadleśniczego – Paweł Jędrzejczak Główna księgowa – Maria Kulas Inżynier Nadzoru – Dariusz Kociubiński Sekretarz – Waldemar Kociubiński Leśniczy do spraw łowieckich – Grzegorz Franczak Leśniczy szkółkarz – Mariusz Bielarz Strażnik Leśny – Marek Skorupiński, Mateusz Łazarz

6 Słynne Zwierzęta Nadleśnictwa Dzik Bocian Czarny Sarna Chrabąszcz

7 Słynne Rośliny Nadleśnictwie Dęby czerwone Widłaki Buczyna

8 Edukacja Oprócz bogatych zasobów roślin oraz zwierząt do oglądania Nadleśnictwo,oferuje również wycieczki oraz programy edukacyjne dla dzieci, aby wiedziały jak zachowywać się w lesie, lub co robić gdy zwierzę ich zaatakuje.

9 DREWNO A ŁOWIECTWO - REKORDY SPRZEDAŻ DREWNA Jak większość Nadleśnictw w Nadleśnictwie w Włoszakowicach sprzedawane jest drewno. 80% to drewno sprzedawane hurtowo 15% - 17% to drewno do indywidualnych odbiorców a pozostałość zleży od ofert. ŁOWIECTWO W lasach Nadleśnictwa Włoszakowice upolowano największego jelenia w powojennej historii nadleśnictwa.Upolowany jeleń ważył 184 kg, miał 11 lat. Wieniec ważył 12,650 kg.

10 Dziękujemy za uwagę Źródła, z których korzystaliśmy: -Wikipedia -http://www.wloszakowice.poznan.lasy.gov.pl/http://www.wloszakowice.poznan.lasy.gov.pl/ -http://www.szmit.pl/polskie-historyczne-odmiany/69-polskie-historyczne-odmiany-drzew- ozdobnych/138-feliks-rozynski-1859-1929http://www.szmit.pl/polskie-historyczne-odmiany/69-polskie-historyczne-odmiany-drzew- ozdobnych/138-feliks-rozynski-1859-1929 -Google Grafika -R. Łopusiewicz, P. Kuchcicki „Dzieje Nadleśnictwa Włoszakowice 90 lat historii”. Prezentacje Wykonali uczniowie klasy VI Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lasocicach: - Jakub Taranowicz -Konrad Żukowski -Bartosz Rzyski Kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Włoszakowice. Położenie nadleśnictwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google